Klíšťata a očkování u batolat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elficek
Kecalka 110 příspěvků 24.03.12 08:16
klistata a ockovani u batolat

ahoj holky, chtela jsem se zeptat od kdy se provadi ockovani proti klistove encefalitide ? Mam doma 3 mesicni holcicku a docela casto jezdime na chatu ktera je uprostred lesa. vim ze ted jeste bude mala v kocarku ale i tak mam strach, aby nechytla kliste. vubec netusim jestli to neni nebezpecne a jak se to u tak malych deti dela ? nemate nekdo podobnou zkusenost a radu jestli se treba muzou deti potirat nejakou masti nebo necim jinim ? dekuji

Reakce:

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 24.03.12 08:22

Já nechala malého očkovat nějak kolem roku,protože už před tím měl v létě klíště.....Nevím od kdy se to může očkovatale doktorka v tom roce řekla že už ano.
Jinak kupuji sprej na oblečení a kůži pro děti,zeptej se v lékárně tam ti něco prodají aby to bylo i pro uplně malé dětičky.

cimbík
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 24.03.12 08:23

Ahoj, klíšťovka se očkuje myslím od roka – naše pediatrička ale doporučuje očkování od 3let (někteří doporučují od 5 let).
My měli nějaký repelent pro děti starší 3měsíců – koupily jsme v lékárně

Sibyla0
Neúnavná pisatelka 17086 příspěvků 24.03.12 08:29

Já se Dr. taky ptala, protože máme taky chatu… Ona říkala, že až po roce, ale moc se na to netvářila… Prý prohlížet, prohlížet!

Petruše80
Kecalka 298 příspěvků 24.03.12 08:36

Od 3 a nejlépe od 5 let.

Milli
Extra třída :D 14088 příspěvků 24.03.12 08:58

Obě děti jsme nechal naočkovat až skoro ve třech letech. Dřív se mi to zdá, vzhledem ke spoustě ostatních očkování, dost velký nápor.
Oba měli do těch dvou let 2–3 klíšťata, našli jsme je při večerním koupání, nebyly moc zapitý, tak šly dobře ven. Jen jedno se mi povedlo přetrhnout, zůstaly kusadla. Na pohotovosti to vyškrábli kyretkou a zakápli dezinfekcí.
Do lesa stříkám děti repelentem od Justu a večer důkladně prohlížím.
Mmch. mladší chytil první klíště na naší zahradě, kde stříháme trávník každé dva týdny – asi přeběhla kočka a ztratila ho nebo tak něco.

nozu
Echt Kelišová 7560 příspěvků 24.03.12 09:14

naše doktorka doporučuje nejdřív od dvou let. já teda děti nemám naočkované ani jedno. klárka měla klíště loni poprvé – celkem dvě a to strávila skoro celé léto u babičky na zahradě. řešila jsem ta klíšťata loni s naší dětskou a ta říkala, že pokud se klíště vytáhne cca do 12 hodin od přisátí, je velmi malá pravděpodobnost, že něco chytne.pro jistotu sem si klíšťata nechala a kdyby se mi u klárky něco nezdálo, poslala bych je na rozbor. koupila sem loni i speciální přípravek na odstraňování klíšťat, že se jen zakápnou a po chvilce se odloupnou a rána je rovnou i desinfikovaná. samozřejmě jsem to zapomněla k babičce přibalit, takže jsem to ještě neotestovala :oops:

Nelluška
Ukecaná baba ;) 2049 příspěvků 24.03.12 09:15

Moje dr se na to taky netvářila, říkala, že rozhodně ne dřív než v pěti letech, že u dětí není průběh vůbec vážný a ať prý radši nechám naočkovat sebe :mrgreen: :mrgreen: Jinak moje dr, není proti očkování máme rotaviry, plané neštovice atd.

Crystal87
Generální žvanilka 22666 příspěvků 24.03.12 09:18

Naše dr doporučuje od 3 let nedávno byl starší na poslední vakcíně

Jitulkaa
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 24.03.12 10:04

Já osobně doporučuji nechat naočkovat co nejdříve je to možné. Sama jsem si touto nemocí ve 13 letech prošla a je to fakt děs. Přesto, že jsem dle doktorů měla „lehký průběh“, neminula mě lumbálka a při výšce 168cm jsem odcházela z nemocnice s 38kg (a to už jsem 5kg nabrala). Léčba trvala asi 4 měsíce. Nejsou proti tomu léky, léčí se jen doprovodné symptomy. Teď jen doufám, že si Barča vzala ze mě protilátky, ale nevím, jestli je to vlastně možné :think:

teresa20  24.03.12 10:34

taky o tomto očkování uvažujeme a půjdeme do něj až koncem roku, kdy bude malému přes 3,5 roku, letošní léto ještě musíme vydržet. Náš doktor očkuje od dvou let ;)

Veruš1
Extra třída :D 13072 příspěvků 24.03.12 12:28

Až od 3 let, dřív to nemá cenu, protože do tří let je průběh nemoci dobrý. Synovec měl myslím boreliozu od komára, klíště neměl, bral dlouho atb, ale i na infekčním doktorka říkala, že v jeho věku se nemusí bát následků.

nozu
Echt Kelišová 7560 příspěvků 24.03.12 13:33

no další věc je, že se očkuje jen proti encefalitidě a jen jednomu druhu a je jich víc (teda jestli si toto dobře pamatuju, je to už dýl, co sem si tyhle info hledala, tak mě snad někdo opraví :oops:). a podstatně horší průběh má právě borelioza, na kterou očkování neexistuje… ač jsem fakt očkovací typ, tak tuhle vakcínu bych dítěti v roce ještě nedávala. dost mu dá zabrat klasický očkovací kalendář…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 35943 příspěvků 25.03.12 18:59

@nozu Borelioza je celkem v pohodě, pokud se zjistí včas, to je pak akorát berou dlouho antibiotika, ale jinak nejsou žádné obtíže či projevy. Průšvih je, pokud se na ni nepřijde, to umí nadělat slušnou paseku.

A ad tu věc na klíšťata, jak se to prosím jmenuje?

Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist