Klíšťata a očkování u batolat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elficek
Kecalka 110 příspěvků 24.03.12 08:16
klistata a ockovani u batolat

ahoj holky, chtela jsem se zeptat od kdy se provadi ockovani proti klistove encefalitide ? Mam doma 3 mesicni holcicku a docela casto jezdime na chatu ktera je uprostred lesa. vim ze ted jeste bude mala v kocarku ale i tak mam strach, aby nechytla kliste. vubec netusim jestli to neni nebezpecne a jak se to u tak malych deti dela ? nemate nekdo podobnou zkusenost a radu jestli se treba muzou deti potirat nejakou masti nebo necim jinim ? dekuji

Reakce:

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 24.03.12 08:22

Já nechala malého očkovat nějak kolem roku,protože už před tím měl v létě klíště.....Nevím od kdy se to může očkovatale doktorka v tom roce řekla že už ano.
Jinak kupuji sprej na oblečení a kůži pro děti,zeptej se v lékárně tam ti něco prodají aby to bylo i pro uplně malé dětičky.

cimbík
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 24.03.12 08:23

Ahoj, klíšťovka se očkuje myslím od roka - naše pediatrička ale doporučuje očkování od 3let (někteří doporučují od 5 let).
My měli nějaký repelent pro děti starší 3měsíců - koupily jsme v lékárně

Run
Neúnavná pisatelka 19823 příspěvků 24.03.12 08:29

Já se Dr. taky ptala, protože máme taky chatu… Ona říkala, že až po roce, ale moc se na to netvářila… Prý prohlížet, prohlížet!

Petruše80
Kecalka 298 příspěvků 24.03.12 08:36

Od 3 a nejlépe od 5 let.

Milli
Extra třída :D 14088 příspěvků 24.03.12 08:58

Obě děti jsme nechal naočkovat až skoro ve třech letech. Dřív se mi to zdá, vzhledem ke spoustě ostatních očkování, dost velký nápor.
Oba měli do těch dvou let 2-3 klíšťata, našli jsme je při večerním koupání, nebyly moc zapitý, tak šly dobře ven. Jen jedno se mi povedlo přetrhnout, zůstaly kusadla. Na pohotovosti to vyškrábli kyretkou a zakápli dezinfekcí.
Do lesa stříkám děti repelentem od Justu a večer důkladně prohlížím.
Mmch. mladší chytil první klíště na naší zahradě, kde stříháme trávník každé dva týdny - asi přeběhla kočka a ztratila ho nebo tak něco.

nozu
Echt Kelišová 8535 příspěvků 24.03.12 09:14

naše doktorka doporučuje nejdřív od dvou let. já teda děti nemám naočkované ani jedno. klárka měla klíště loni poprvé - celkem dvě a to strávila skoro celé léto u babičky na zahradě. řešila jsem ta klíšťata loni s naší dětskou a ta říkala, že pokud se klíště vytáhne cca do 12 hodin od přisátí, je velmi malá pravděpodobnost, že něco chytne.pro jistotu sem si klíšťata nechala a kdyby se mi u klárky něco nezdálo, poslala bych je na rozbor. koupila sem loni i speciální přípravek na odstraňování klíšťat, že se jen zakápnou a po chvilce se odloupnou a rána je rovnou i desinfikovaná. samozřejmě jsem to zapomněla k babičce přibalit, takže jsem to ještě neotestovala :oops:

Nelluška
Ukecaná baba ;) 2045 příspěvků 24.03.12 09:15

Moje dr se na to taky netvářila, říkala, že rozhodně ne dřív než v pěti letech, že u dětí není průběh vůbec vážný a ať prý radši nechám naočkovat sebe :mrgreen: :mrgreen: Jinak moje dr, není proti očkování máme rotaviry, plané neštovice atd.

Crystal87
Generální žvanilka 23457 příspěvků 24.03.12 09:18

Naše dr doporučuje od 3 let nedávno byl starší na poslední vakcíně

Jitulkaa
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 24.03.12 10:04

Já osobně doporučuji nechat naočkovat co nejdříve je to možné. Sama jsem si touto nemocí ve 13 letech prošla a je to fakt děs. Přesto, že jsem dle doktorů měla „lehký průběh“, neminula mě lumbálka a při výšce 168cm jsem odcházela z nemocnice s 38kg (a to už jsem 5kg nabrala). Léčba trvala asi 4 měsíce. Nejsou proti tomu léky, léčí se jen doprovodné symptomy. Teď jen doufám, že si Barča vzala ze mě protilátky, ale nevím, jestli je to vlastně možné :think:

teresa20  24.03.12 10:34

taky o tomto očkování uvažujeme a půjdeme do něj až koncem roku, kdy bude malému přes 3,5 roku, letošní léto ještě musíme vydržet. Náš doktor očkuje od dvou let ;)

Veruš1
Extra třída :D 13098 příspěvků 24.03.12 12:28

Až od 3 let, dřív to nemá cenu, protože do tří let je průběh nemoci dobrý. Synovec měl myslím boreliozu od komára, klíště neměl, bral dlouho atb, ale i na infekčním doktorka říkala, že v jeho věku se nemusí bát následků.

nozu
Echt Kelišová 8535 příspěvků 24.03.12 13:33

no další věc je, že se očkuje jen proti encefalitidě a jen jednomu druhu a je jich víc (teda jestli si toto dobře pamatuju, je to už dýl, co sem si tyhle info hledala, tak mě snad někdo opraví :oops:). a podstatně horší průběh má právě borelioza, na kterou očkování neexistuje… ač jsem fakt očkovací typ, tak tuhle vakcínu bych dítěti v roce ještě nedávala. dost mu dá zabrat klasický očkovací kalendář…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 46904 příspěvků 25.03.12 18:59

@nozu Borelioza je celkem v pohodě, pokud se zjistí včas, to je pak akorát berou dlouho antibiotika, ale jinak nejsou žádné obtíže či projevy. Průšvih je, pokud se na ni nepřijde, to umí nadělat slušnou paseku.

A ad tu věc na klíšťata, jak se to prosím jmenuje?

Váš příspěvek

Expres.cz píše

Poslední články

Mama Pocket testuje Bazar: Co nakoupila?

Nákupům z druhé ruky úplně nevěříte? Nejlepším testem je vlastní zkušenost. Proto Bára z Mama Pocket vyzkoušela místní Bazar na vlastní kůži. Podívejte se, co nakonec vybrala. Ne na ramínku, ale pěkně v praxi. číst dále >

Masopustní tvoření: Vraník pro rytíře i jednorožec pro vílu

Devátého února začíná masopust a to znamená jediné: každoroční hon na tu nejlepší karnevalovou masku. Letos to zkuste jednoduše - jen pomocí papíru a dřevěné tyčky. číst dále >