kočárek a autosedačka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  07.10.03 21:00
kočárek a autosedačka

Ahoj maminy, těhulky i čekatelky!

Prosím o radu - čeká nás nákup kočárku a autosedačky a vůbec si nevíme rady. Prodavačky většinou doporučují zboží, které chtějí prodat a v obchodě rozdíl jen od pohledu nepoznám. Existuje někde na netu něco jako test bezpečnosti a spolehlivosti? Nebo máte některá výbornou zkušenost s nějakým tipem?

Díky moc za odpověď Lili

Reklama

Reklama

Reakce:

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.10.03 08:53
kočárek a autosedačka

Ahoj Lili,

autosedačku (vajíčko) máme od MAXI COSI, která je adaptabilní na podvozek od MAXI COSI QUEENY Fashion. Byla jsem s ní maximálně spokojená, hlavně, že se dala dát na podvozek a mohli jsme např. hned nakupovat v supermarketu. Obecně je to dražší značka, ale byla jsem s ní max. spokojená. Kočáček byl trojkolka. Neměla jsem s ním problémy, protože jsem jezdila autem, ale kdybych náhodou někde cestovala, tak trojkolka není dobrá v případě, kde jsou nájezdy na schodech. Taky jsme měli skoro roční fenku labradora, a ta čím dál víc nabírala na síle, tak trojkolka nebyla stabilní. Zase co se týká ovládání, a hlavně skládání byla skvělá.

Teď mám golfky INGLESINA ZIPPY RAIN a jejich výhodou je skládání jednou rukou. Opravdu skvělééééé, protože většinou mám Adámka na ruce.

Tak aspoň nějaký názor.

papa Veronika a Adámek 10M

Anonymni  08.10.03 09:19
kočárek a autosedačka

Ahojky, já Ti asi moc neporadím, protože v současné době řeším podobnou věc :o) Autosedačku budeme mít půjčenou od mé sestry, která už má 3-letou holčinu a nepotřebuje ji.Je to zn. Chicco. Byla s ní spokojená,tak doufám, že poslouží i nám. Jinak kočárek jsem si vyhlédla zn. Inglesina (tedy zatím). Připadá mi na rozdíl od jiných kočárků docela prostorný, má ten systém Easy Clip, čímž se dá sundat bezproblémově celá korbička a podvozek se jednuduše složí samostatně (a nebo i s tou korbičkou,ale já bych kvůli místu v autě volila to první, korbičku zvlášť). Navíc to má prací potah a v té korbičce je fakt víc místa - to miminko tam nebude tak zmáčklé. Aspoň mi to tak připadá - teď se dělá spousta kočárků, co jsou hrozně úzké,takže to miminko tam leží jako štrůdl a nemůže pomalu hýbnout ani ručkama.A navíc já budu mít mimčo ještě když bude zima,takže budu potřebovat fusak,takže do této značky (Inglesina) se v pohodě vejde.Je to klasická čtyřkolka, na první pohled vcelku normální,ale v jednuduchosti je krása,takže budu nad tím přemýšlet. Blbá je teda cena, cca 11000,–, což se mi zdá dost. Ale dá se z toho udělat sporťák a ten odendávací podvozek se dá použít i pro jiné účely - např. k tomu dělají autosedačku, která se na to pak jednuduše přicvakne a může se jet na nákupy. Podívej se na stránky www.inglesina.cz, ale ve skutečnosti je to hezčí. Ještě mě teda zaujala zn. Bebécar,taky mají stránky,takže ještě nemám na 100% jasno.No,moc jsem Ti asi neporadila, viď? Tak přeju úspěšný výběr, není to tak jednuduchý,jak se zdá, takže přeji i pevné nervy při lítání po obchodech :o)) Pa Maxik

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 08.10.03 13:00
kočárek a autosedačka

Nějaké informace o autosedačkách jsou na

http://www.stripky.cz/…sedacky.html

Koncem srpna jsem slyšela v rádiu pořad o autosedačkách a odpovídala tam na dotazy paní ze Sdružení pro ochranu spotřebitele. Sdružení dělalo testy na různé autosedačky a ten test vyšel i písemně - dal se prý koupit v trafice. Teď už bude asi dávno vyprodán, ale když si zavoláš do toho sdružení, tak třeba bude možnost, jak jej získat. Já si z toho pamatuju např. to, že takové ty variabilní sedačky pro různé váhové kategorie jsou docela dobré, když je dítě malé, ale když potom přejde do té následující váhové kategorie, tak se sedačka musí určitým způsobem upravit a pak už není tak bezpečná. Ale to se týká přechodu z II. do III. kategorie (viz výše uvedená stránka). Tak snad se Ti podaří najít potřebné informace.

Ulrika

Anonymni  08.10.03 20:06
kočárek a autosedačka

Mužu vřele doporučit značku Chicco,najdeš ji i na tomto chatu. ;-)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 21:29
kočárek a autosedačka

Doporučuji před zakoupení autosedačku vyzkoušet v autě.

My tam tu naši nepřipevníme, jsou krátké pásy :o(((

Už jsem tu o tom vedla diskusi. (viz archiv diskusí)

Zuzka

Anonymni  11.10.03 22:26
kočárek a autosedačka

Ahoj! My máme autosedacku Chicco s autofixem, který si nemůžu vynachválit - uplně jednoduše se tam sedačka na:,–(í a přes miminko nevede bezpečnostní pás (jenom ten od sedačky. S délkou pásů je pravda, že ve starších typech aut (tuším že rok výroby před rokem 1995) jsou krátší pásy, pak je problém sedačku do auta připevnit. Co se týká umístění sedačky na podvozek kočárku existuje jednoduché a levné řešení - koupit si „golfáče“. Autosedačky v nich většinou bezvadně sedí, samozřejmě to je třeba vyzkoušet s konkrétní sedačkou. „Golfky“ můžeš koupit buď nové a pak je použít a mimísek povyroste nebo koupit starší jen pod autosedačku. Takhle sqele mi poradili v dětském domě (jejich stránky www.detskydum.cz). My jsme to nakonec nepraktikovali, protože máme kočárek stále složený v autě (nevynášíme ho do bytu) a autosedačka i s malým se klidně nechá dát do kočárku.

Kočárků je dnes opravdu velikááááánský výběr. My jsme pro něj jeli do Polska, pořídili jsme tam úžasný kočárek jen za 5,5 tis. Je to 3-kombinace s přehazovací rukojetí, stálobarevná, nepromokavá, má nafukovací kolečka atd. A její další výhodou je, že je i docela široká a dlouhá, protože náš mimísek není žádný drobeček. Na velikost kočárku dávej pozor.

Měj se krásně a přeju hodně štěstí při výběru.

Květa

Anonymni  15.10.03 20:52
kočárek a autosedačka

Ahojky,

nedávno jsem také řešila problém s výběrem sedačky pro staršího synka v největší váhové kategorii. Udělala jsem si průzkum po Internetu a jako jedna z nejlepších firem se mi jeví německá spol. Concord. Na Internetu www.concord.de uvidíte i crasch-testy. Testy v Německu to potvrzují.

Tato firma se každoročně umisťuje mezi nejbezpečnějšími autosedačkami. Pokud Vám mohu poradit, zapomeňte na Chicco, sedačky jsou horší kategorie. Obecně nejlepší je výběr firem, které se specializují na sedačky a nemají výrobu sedaček jako vedlejší program.

V žádném případě nekupujte „jetou“ sedačku. Leda od někoho, koho znáte. Můj názor je, že na sedačce se nedá šetřit.

K výběru kočáru mohu jenom napsat, že miminko toho moc nepotřebuje, všechno + je záležitost k ovlivnění rodičů, stejně jako ostatní zboží. je to jako s auty. Někomu slouží spolehlivě Felicie a někdo „potřebuje“ třeba Jaguara. Měla jsem tři kočárky, všechny z bazaru za zlomkovou cenu. Naše rodina je na tom finančně vcelku dobře, ale stejně mi připadalo investovat 10tisíc do kočárku jako nesmysl.

Šťastnou ruku při výběru Vám přeje

Markéta

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama