Kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  29.10.03 20:32
Kojení

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat na váš názor, plně jsem kojila 5 měsíců, pak začali příkrmy, vůbec jsme s tím neměli žádné problémy, baští vše, co jí dám. Do konce 6 měsíce jsme ještě kojili, ale pak začalo bojkotování, buď se mi vůbec nechtěla přisát, nebo po chvilce, kdy se přisála se začala hrozně vztekat. Jsem nešťastná, protože jsem chtěla kojit co nejdéle, ale miminko prostě odmítá můj prs.Teď je jí 7 měsíců a já si mlíčko ještě odsávám, ale zabere to spoustu času, který bych spíše mohla věnovat miminku, takže jsem na vážkách, protože na jednu stranu bych miminku chtěla dát to nejlepší tzn. mateřské mlíčko, ale na druhou stranu bych se jí raději více věnovala místo odsávání. Poraďte mi zda měl někdo takové zkušenosti, že miminko začlo kojení bojkotovat a čím si myslíte že to je a jestli je důležité ještě po 7 měsíci, aby miminko dostávalo mateřské mlíčko.

Předem díky moc za rady

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  30.10.03 19:10
Kojení

ahoj,muj chlapecek ma ctyry mesice dokrmovala jsem od narozeni (tezky porod) vpohode prechazel s prsu na lahev .v dvou apul mesicich si postavil hlavu a pri prilozeni k prsu zacal kricet . po nekolika marnych pokusech jsme to vzdali . myslim si ,ze nekojit neni konec sveta neni pravidlem ze kojene deti jsou zdravejsi. prestan se zdrzovat odstrikavanim a dej mimcu co mu chutna.ver mi ze kdyz mu das misto mlika treba presnidavku bude te mit rad porad stejne a to je hlavni predpokladem stastneho ditete je stastna mama!

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 31.10.03 15:46
Kojení

Ahoj,

souhalsím s předchozím příspěvkem, důležitá je hlavně spokojená maminka. Ale na druhou stranu kojení je taky dobrá věc. Bohužel já neumím poradit, ale zkoušela jsi volat na linku kojení? Jestli někdo, tak by mohli vědět radu tam. A zajímalo by mě, jestli miminko přikrmuješ někdy lahví, nebo jen lžičkou a jestli jinak než z prsu mateřské mlíčko jí. Přeji hodně štěstí a pokud to nepůjde, tak si s tím nedělej starosti, kojila jsi dlouho.

Eva

Anonymni  31.10.03 20:42
Kojení

Ahoj,

děkuji Vám mockrát za Vaše rady, moc jste mě potěšili, já pořád totiž čtu v časopisech, jak by se mělo kojit 2 roky a jak je to pro miminko to nejlepší, takže jsem měla trošku špatné svědomí, že když přestanu tak miminku nedám to nejlepší a že bude nemocné atd. Ale máte pravdu, s odsáváním už přestanu a raději se budu více věnovat miminku. Přesnídávky jí už dávám, taky večer kašičky a všechno mi krásně baští a s pitím s láhve taky nemá žádný problém. Takže ještě jednou děkuji a přeji Vám zdravá miminka a ať Vám dělají jenom samou radost.

Anonymni  01.11.03 14:06
Kojení

Kazda z vas vi, jak je dulezite kojeni, ale v casopisech uz se nepise, jak je to neprijemne, zvlaste na zacatku. V tehotenstvi jsou vase prsa citliva a pak se prisaje na ne dite. Reknu vam, ze se mi protocily panenky. Zkousela jsem to vydrzet, kazdy mi rikal, jak je to krasne, ale ja skoro vzdy kojeni probrecela. Nakonec jsem to po trech mesicich vzdala a odstavila jsem malou. Presly deprese a ted je ze me stastna a spokojena mama. Kazda mama se rozhoduje sama a urcite tak, aby diteti dala to nejlepsi a to treba jen sebe a spokojenou.

chcimimi
Kelišová 7262 příspěvků 15.06.14 08:36

Ahoj holky stalo se nektere z vas ze mimi pije vyrazne mene a pomaleji z jednoho prsa nez z druheho? Co delat proto aby to tak nebylo? mleko z toho prsa tece dobre…dekuju :hug:

Trudinka  15.06.14 09:21

@chcimimi Ahoj, já to měla a bohužel to zašlo tak daleko, že jsem poslední měsíce kojila jen z jednoho. U mě to bylo tím (myslím), že jsem hned od začátku kojila z obou prsou. Přiložila jsem k pravému, spustilo se mi mléko a syn pil. U druhého už to „spuštění“ vlastně nebylo a on byl líný to tahat a tak postupně z levého prsa začal pít méně a méně až ho nechtěl vůbec a mně se v něm mléko ztratilo. Také je prý možné (to říkala poradkyně), že mléčná žláza je v každém prsu vyvinuta jinak, z jedoho to miminku může jít, z druhého ne, nebo je tam méně mléka…

janninna31
Zasloužilá kecalka 974 příspěvků 15.06.14 10:32

Ahoj holky. chtela bych se zeptat co delat kdyz si myslim ze se mala prejida.sou ji necele ctyri tydny.je schopna mi z jednoho prsu pit treba pul hodiny a pak se poblinka…hodne…de to do oblouku a kdyz ji vezmu prso driv treba po dvaceti minutach tak je nervozni a trva treba hodinu nez usne. a docela hodne pribira…za tyden dame 330g…poradte prosim jestli delam neco spatne a jak to napravit. dekuju. :kytka:

MarkyM
Závislačka 4492 příspěvků 15.06.14 11:53

@chcimimi

První holka mi ve 4.měsících začala úplně odmítat pravé prso.Do 15.měsíců jsem kojila jen z levého :) Ale proč? na to jsem nepřišla…

Anonymní  15.09.14 15:03

Ahoj,
mám dotaz ohledně kojení…mám za chvíli rodit a nejsem si jistá zda kojení zvládnu…takhle : mám asi citlivé bradavky..nikdy mě nevzrušovalkdyž mi muž dráždil bradavky, je mi to nepříjemné. zvládnu kojení? Měla to některá taky tak? Díky za odpověd na tak blbou otázku :oops:

Ema1984
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 15.09.14 15:48

Mám citlivé bradavky a bála jsem se, že mi bude kojení nepříjemné a nakonec to bylo kupodivu v pohodě. První dny to sice bolelo, pak si zvykly na zátěž. Ale záleží i na přístupu, já kojit chtěla, takže jsem si řekla, že případné překážky prostě překonám. :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 15639 příspěvků 1 inzerát 15.09.14 18:00
@Anonymní píše:
Ahoj,
mám dotaz ohledně kojení…mám za chvíli rodit a nejsem si jistá zda kojení zvládnu…takhle : mám asi citlivé bradavky..nikdy mě nevzrušovalkdyž mi muž dráždil bradavky, je mi to nepříjemné. zvládnu kojení? Měla to některá taky tak? Díky za odpověd na tak blbou otázku :oops:

To jestli jsou bnradavky tvoje erotogenní zóna nebo ne nemá s kojením nic společného. Bradavky jsou citlivé obecně, takž než se trochu oběhají, tak kojení pár dní může i trochu bolet (při přisátí dítěte, ne po celou dobu kojení!), protože ty malý savečkové mají až neuvěřitelný stisk.
Jinak já osobně dotyky na prsou taky extra nemusím a kojila jsem bez problémů přes 9 měsíců.

electrac
Povídálka 37 příspěvků 08.01.15 13:07

Měla, nebo spíše mám stejný problém, doteky na prsou, cí dráždění bradavek není můj šálek kávy, ale na kojení to vůbec nemá vliv. Kojení je přirozená věc a prsa jsou k tomu uzpůsobena.

LenuleDv
Nováček 6 příspěvků 01.05.16 18:36
Kojení

Ahojky, mela bych dotaz. Mam 3.tydenniho chlapecka a kojime skor porad :-) obcas mam pociz ze nic jineho nedelam, ale chci mu to doprat kdyz si rekne, jenze man pocit ze mu to nestaci. Sotva se oddeli je chvilicku klidny a uz by mohl jist zase. Bohuzel se takto budi i v noci. Mam pocit ze je to nedostacujici. Jeste reknu ze se barosil s vahou 4160 g. Diky za rady :)

Irena Vašíčková
Povídálka 15 příspěvků 18.05.16 09:32

No já mám ten stejný problém. Náš malý mi dělá to samé. Po kojení (i dlouhém) je chvíli (několik sekund) v klidu, pak začne špulit rtíky, protáhne obličej, nakrabatí vrásky na čele a začne nazlobeně křičet. Už to dělá i v noci, neodpočinu si. Dudel nechce - nic z něho neteče, po příkrmu jsem už v zoufalství zkusila sáhnout, ale malému naštěstí nechutnal, takže v tom jsme nepokračovali. Vybrečení moc nepomáhá, ani chování v náručí. Trochu pomůže na čas vození v košíku na kolečkách. Taky myslím, že se přepíjí, protože pak to z něho občas částečně vylítne. Máte někdo radu?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Reklama