Kojení a káva-můžu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 17.02.10 10:43
Kojení a káva-můžu?

Holky, myslíte, že bych si mohla dát slabý kafe s mlíkem, když plně kojím? Malé bude sedm měsíců. Fakt bych si jedno dala, nepila jsem ho ani v těhu…

Reakce:

Milli
Extra třída :D 14088 příspěvků 17.02.10 10:53

Já piju od porodu dvě pressa denně (s mlíkem) a ani u jednoho dítka s tím nebyl problém. Pila jsem ho i v těhotenství.

Gina108
Neúnavná pisatelka 19691 příspěvků 17.02.10 10:57

Jejda, tak dlouho já to nevydržela :oops: Já jsem totální závislák, tu a tam jsem si dala i v těhu a pak jsem pila tak tři týdně asi od 3. měs po porodu. Ale piju jen s mlíkem a turka nebo preso, rozpustňáky nee.
Všude se psalo, jak je po tom kofeinu mimi neklidné a jak nechce spát – u nás prdlajs, reakce žádné, asi to bude tím, že sama po kafi klidně usnu.
Kdybys měla fakt výčitky, tak v Tchibu prodávají zrnkovou kávu Decaf bez kofeinu a tu si dělám denně, od normální kávy k nerozeznání.

FloraBolger  17.02.10 11:01

Ahojky…kávu jsem si neodpírala ani v těhu, ani při kojení. Mám nízký tlak, takže bez kafe bych asi nefungovala :-? . Piju slabší (rozpustné) napůl s mlíkem – a nikdy jsem neměla pocit, že by se to na Matym – při kojení – nějak negativně projevilo :wink:

simi20
Povídálka 26 příspěvků 17.02.10 11:04

Ahoj, já si kupuji od Nescafe kafe bez kofeinu a to si dávám každý den(2).Jinak si myslím, že si kafe klidně dát můžeš.A když si ho dáš ráno, tak bych to neřešila a udělala si „dobře“ :-D

Lizbeth
Extra třída :D 12968 příspěvků 17.02.10 11:17

Přesně tak Nescafé bez kofeinu ( modré víčko) chutná naprosto stejně a ještě budeš v klidu..proč si znovu zvykat na kofein???

Kac
Kelišová 5028 příspěvků 17.02.10 11:24

Jsou různé bez kofeinu. Třeba Inka. Taky si dávám ale jen jednu slabou ráno. myslím si že ani na Honzíka to nemělo vliv.

Leník127
Kelišová 6243 příspěvků 17.02.10 11:32

Ahoj, já mám nízký tlak, tak jsem pila kafe jak v těhotenství, tak i teď. Malému jsou 4 měsíce a já si dávám jednu normální kávu ráno a pak odpoledne si dávám už kafe bez kofeinu. Ale ani tak, že by to mělo vliv na malého (rozhodně není neklidný, ani nemá kvůli tomu problémy s usínáním), ale já po kafi nespím :mrgreen:
V těhu i po porodu jsem to měla potvrzené od doktorů, že kafe mohu, pokud to nebude nějaký silný zabiják. Takže se toho neboj a pokud máš na kafčo chuť, tak si ho dej :mavam:

BohunkaP
Extra třída :D 12399 příspěvků 17.02.10 17:24

Piju jedno kafe denně, na malého to vliv nemá… ale je to individuální, některé děti bývají třeba neklidnější… vyzkoušej a uvidíš :-D

culikata
Kecalka 381 příspěvků 17.02.10 19:54

jo to je jak s tim cajem-zelenym,ja vypit kavu,tak nespim tyden a maly zrejme taky ne,ale pokud jsi kavu pila,tak proc ne?Vsak to vyzkousej a uvidis,maximalne mimi bude neklidne,nebo nebude spinkat,ale neublizi mu to,pak budes vedet-bavila jsem se o tom s laktackou,lepe to zkusit,nez byt nervozni bez kafe,ja to znam ze sveho okoli :-) .

Bayuska
Neúnavná pisatelka 16764 příspěvků 18.02.10 22:41

Tak já jsem si po porodu naprosto zamilovala Caro. Ale to bude tím, že já mám celkově ráda kafe s hooodně mlíkem, spíš takové kakao :mrgreen:. Takže to vlastně s kávou jako takovou potom nemá už moc společného :mrgreen: Ještě si dávám latte, ale to taky raději bez kofeinu. Sle u mě jde o to, že když si po 17h dám ještě kávu, tak ne a ne večer usnout. Nerada bych, aby to takhle působilo i na malého. Ale to je asi případ od případu jiné…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist