Kojení a léky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  06.12.03 21:07
kojení a léky

zajimalo by mne, jaké máte zkušenosti s kojením a léky.Dcera (5 měsíců)byla do třech měsíců plně kojena, pak ovšem nastal boj.Mléka málo, prsy prázdné.Přikrmovala jsem a dál tvrdošíjně kojila. Až jsem se tak nějak vnitřně uklidnila, tak se to trochu upravilo. Ovšem dokrmu jsme se zbavovaly těžko-v nemocnici totiž dostala láhev(bohužel jsem neměla sílu a odvahu protestovat).V pos­ledních 14 dnech se mi podařilo převést dítě zpět k prsu s tím, že 1× denně dostává příkrm(zelenina, ovoce..). Až se zdálo, že je vyhráno, tak jsem si zlomila ruku v zápěstí. Tři dny jsem to přetrpěla bez léků(a beze spánku), pak jsem nebyla schopná ani normální komunikace.Třepala jsem se jak ratlík a brečela jsem jenom když se mi na ruku někdo podíval. Algifen to spravil velice rychle. V břeclavské porodnici mi řekli, že kojit přestat nemusím, přesto mám strach, abych holce nějak neuškodila.Pokud jí dám láhev(byť jen dočasně), tak je dokojeno, je už velká a prs už chtít nebude, z hrnku pít odmítá. Nechce se mi kojení vzdát, když jsme tak bojovaly. A taky je to pro mě příjemné-je to vlastně jediná možnost, jak se teď mohu s děckem pomazlit.Máte některá zkušenosti s kojením a léky? Co si o tom myslíte?

Reklama

Najdete v encyklopedii: Kojení a léky

Reklama

Reakce:

Anonymni  06.12.03 23:37
kojení a léky

Ja mela na konci sestindeli mastitidu a v tom samem tydnu zanet nervu v zubu, protoze take plne kojim, zjistovala jsme si u lekare, jake leku mohu brat. Algifen byl mezi nimi a pomohl mi. Vetsi strach jsme mela z antibiotik, ktere jsme dostala na mastitidu (zanet mlecne zlazy), ale lekar konstatoval, ze riziko abscesu a jinych kopmilaci je u tohoto zanetu vyssi, nez riziko antobiotik pro dite.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 07.12.03 11:40
kojení a léky

Ahoj, mám 11 měsíčního chlapečka, kterého stále kojím. Od jeho narození mám už pátá antibiotika. Nejprve na zánět dutin, pak jsem si rozmixovala prst, který mi už 4× museli revidovat kvůli neustálému zánětu. Taky lokálních anestezií mám od jeho narození na kontě dobrých dvacet (kromě prstu také pekelné návštěvy zubaře). Tento týden mi opět gynekolog potvrdil, že můžu být v klidu a dál kojit. Jednak jsou prostě věci, které se antibiotiky léčit musí, a druhak se prý farmaceutické firmy musí „krýt“ všemi varováními v příbalových letácích. Šťastná z takového množství léků tedy nejsem, ale doktor mě teď docela uklidnil.

Ahoj Esterka

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 07.12.03 17:02
kojení a léky

Tak to se tedy divím.

Já myslela, že alegifen se při kojení nesmí!

Já ho mám na migrénu a taky na bolesti kloubů.

Ale myslela jsem, že když kojím tak ho nesmím, tak jsem trpěla a zobla si jen Paralen který mi na tyhle druhy bolesti stejně nepomáhá.

Jaký Algifen berete? Já mám kapky. Brala jsem ho jen když bylo skutečně nejhůř. Ale teď při kojení si netroufám. :-[

Díky za odpověď Nikol

Anonymni  09.12.03 20:17
kojení a léky

ahoj nikky, mam algifen v bile krabicce. neublizil ani me, ani holcine. pravdou je, ze na vsech lecich je napsano, ze jsou pri kojeni nevhodne, algifen ma v pribalovem letaku, ze se v tehotenstvi a pri kojeni nesmi. Kamaradce v tehotenstvi selhala ledvina a algifenu snedla nekolik litru. Ma naprosto zdravou holku. Me po nem prestaly ty nejhorsi bolesti a jsem schopna se o malou postarat. Algifen uz ted nepotrebuju. V kazdem pripade jsem se ty tri dny bez leku trapila zbytecne. eliza

marmelada78
Závislačka 3149 příspěvků 06.04.12 15:59
Algifen a kojení

Prosím o radu, měla jsem teď pár dní strašnou migrénu tak jsem nevydržela a vzala jsem si ted 30 kapek Algifenu (míň mi bohužel nezabere), podle doktorky by to malému nemělo ublížit (je plně kojen), ale je to už poněkolikáté během pár dní a tak si říkám, jestli aspoň to jedno kojení nenahradit třeba UM? Jaký je Váš názor na to?

suik
Extra třída :D 14859 příspěvků 06.04.12 16:01

co dopredu odstrikat? a pak si ho vzit pokud mozno pred nejdelsi pauzou na kojeni a dat to odstrikane?

marmelada78
Závislačka 3149 příspěvků 06.04.12 16:03
@suik píše:
co dopredu odstrikat? a pak si ho vzit pokud mozno pred nejdelsi pauzou na kojeni a dat to odstrikane?

Odstříkávat se mi právě nedaří, mlíka mám dost, malej vypije většinou kolem 180 ml, je to žrout, ale odstříkat mi to prostě nejde, a to mám dobrou odsávačku..

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 06.04.12 16:06

Pokud dr řekla, že to nevadí, tak bych asi věřila dr :nevim:
Brufen ti na migrénu nezabírá? Mě přijde, že algifen je spíš na tu oblast močáku, hladkého svalstva a spol :think:
A jinak, jestli můžu doporučit, já na migrény jeden čas trpěla a bylo mi řečeno, že jakmile mě začne pobolívat hlava, tak lupnout brufen, aby se bolest vůbec nerozjela, když se bolest jakoby rozvětví, tak už ji jeden prášek nespasí a neúčinkuje. Tohle mi řekli na neurologii a řídím se tím, nástup migrény poznám celkem spolehlivě a je fakt, že stačí jeden brufen 400 a mám klid, když dělám hrdinku, tak se to pak rozjede a je mi ouvej.

marmelada78
Závislačka 3149 příspěvků 06.04.12 16:46

Brufen mi právě nezabírá, ani takový ty klasický léky na migrénu. Algifen zabírá asi proto, že mi to zřejmě spouští zablokovaná krční páteř a svaly podél ní, takže zřejmě proto Algifen, popř. ještě Myolastan, ale ten při kojení prý vůbec nesmím..

Já doktorce věřím, ale dávám si toho Algifenu víc, než jsem s ní domluvená, ale prostě to jinak nejde.. Proto řeším, jestli nebude „bezpečnější“ nahradit jedno kojení UM a pak zas pokračovat v kojení, když se mi nedaří ani odstříkávat. :nevim:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 06.04.12 16:53

A na fyzioterapii chodíš? Jestli to máš od pátěře, tak by byla škoda trpět, když se toho můžeš zbavit. Kolegyně v práci chodila na reflexní masáž páteře a hodně jí to od migrén ulevilo.

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Reklama