kojení novorezence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jamimi
Stálice 74 příspěvků 02.12.03 19:48
kojení novorezence

Ahoj maminy, mam prosbu. Minulý týden se mi narodil chlapecek. Bez problémů kojím, ale Marecek mi při kojení usne. Zkouším ho budit, ale všechno už mu je jedno. Když ho tedy spícího uložím, tak se buď hned probudí, ale vetšinou spi max 1 hodinu. Po hodině se probudí a není k utišení - má hlad. Přiložím si ho a on saje tak 5 min a pak zase začíná usínat. Takhle to jde celý den i noc. Ani nevím kdy jsem naposledy spala.

Poradíte mi někdo? Co mám dělat? Jak ho přimět, aby se dostatečně napapal a pak spal dýl než hodinu?

Děkuji všem za odpovědi

Jarča a Mareček (6 dnů)

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  02.12.03 20:33
kojení novorezence

Ahoj Jarco,

tak presne tohle znam, akorat ze nas MAtej se probudil uz tak za 10 minut. Bojovali jsme s tim asi prvnich 14 dni. Zkousela jsem pri piti, kdyz zacal tuhnout - simrat pod bradickou (jemne mu na ní zespoda zatlacit), vetsinou jeste párkrát potáh, Potom dát odkrknout a pak hned znovu prilozit k druhemu prsu. Pred vecernim kojenim jsemse snazila aby byl max. odpocaty a mel hodne sil na bumbání. Ale spis to dopadlo tak, ze jsem vestinou do 1O vecer do cca 3 rano nespala. Pak nastalo obd. rustoveho spurtu a to byl zase u prsa i hodinu. Vse se srovnalo ve 4. tydnu. Hodne sil, ty zacatky byvaji v tomhle narocne (i kdyz nekomu mimi spinka).

Hodne stesti

Martina

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 03.12.03 10:54
kojení novorezence

Ahoj Jarca. Tak toto doverne poznam. U nas to bolo podobne. Simonka pila zakazdym hodinu, vecer som si pri kpojeni pozrela aj cely film. Ked som o tom rozpravala znamym alebo doktorke kazdy vravel budit. Lenze take malicke babetko sa neda len tak zobudit. ked prestala pit, vzdy som ju hladkala na krku, to ju zobudilo, v porodnici ju stipkali pod pazuchou, no to sa mi zadalo drasticke.Svokra vravela zapchat nostek. No to som neskusala. Aj tak som docielila iba tolko, ze si parkrat potiahla a spinkala nanovo. A tak som kojila naozaj hodinu, lebo ked som ju chcela dat do postielky tak spustila hrozitansky plac. Alebo ako ty pises po piatich min. Nikto mi neveril ze to vydrzim tak dlho. No neslo mi cas kojenia skratit ani o 10min.Bolo to unavne, ale stalo to zato. Inak laktacna poradkyna radi v takychto pripadoch, zakazdym ked vidis ze babetko zacina polavovat v tahani vystriedat prso a to aj niekolko krat za jedno kojenie. Kludne aj po minute. A vtedy sa ti malicky preberie a pije. Ja som to skusila az niekedy v 4-6t ale naozaj to pomoha. Dnes ma Simonka 12t a uz to ani nieje pravda. Kde su tie casy, co ma bolel zadok uz len pri spomienke ze idem kojit. Zosilnela,podrastla a kojenie nam trva 12-20min. Pozri si www.kojeni.cz a tam odborne texty a v nich… slabe a line pijici dite. Vela stastia a hlavne vydrzat. Ved davas babetku to najlepsie co mozes. Ja viem je to otrepana fraza,ale mne to pomahalo.Ahoj Miriam :-)

Anonymni  03.12.03 11:18
kojení novorezence

Jeste jsem si vzpomnela ze ze zacatku mi taky zabiralo posimrani na dlani miminka. To mi poradili v porodnici a taky to znamenalo pár potáhnutí navíc :-))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Reklama