Kolik se platí sociální/důchodové?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.03.10 16:29
Kolik se plati socialni/duchodove??

Ahoj.Potrebovala bych poradit.Ziju 5 let v cizine,ale chystam se vratit do Cech.Celou dobu si platim zdravotni pojisteni,takze s tim pak u nas mit problem nebudu.Chci se ale zeptat na socialni-duchodove.To povinne neni,takze jsem si ho celych 5 let,co tu jsem neplatila.Zajima me,kolik se vlastne plati mesicne?Premys­lim,ze bych si ho za vsechny ty roky,co jsem tu byla,doplatila (aby se mi to pocitalo pak na duchod),ale nemam ani paru o tom,kolik by po me dohromady za tech 5 let chteli.Dekuju moc za odpoved.Andrea.

Reakce:

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 22.03.10 16:32

Ahoj, já myslím, že když tu nemáš práci, tak se platí jen zdravotní, sociální jen když máš práci nebo živnost.

Anonymní  22.03.10 16:43

karolinko,socialni poj.je nepovinne,platit ho nemusim,ale ty roky,kdy ho neplatim,se mi nebudou pocitat pak na duchod.Proto bych si to rada doplatila.Jen nevim,kolik to je.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 22.03.10 17:14

ahoj pokud žiješ v cizině tak to nahlásíš pojištovně a zdravotní pojištění si platiti vůbec nemusíš. Měla jsi si celou dobu platit sociální,to nevím jaké je povinná výše ale asi něco kolem 2000kč měsíčně. Nejsem si jista zda vůbec lze doplácet zpětně. To by si asi každý kdo žije v cizině,jinak pokud jsi pracovala v cizině legálněě, tak byjsi za odpracované roky měla pobírat důchod z ciziny . Jo jinak můj názor je , že stejně důchody za pár let nebudou a tak je blbost si to doplácet,ale každého věc.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 22.03.10 17:17

každý rok je to jiné podle průměrné mzdy
Minimální zálohy

Minimální měsíční zálohy na sociální pojištění OSVČ platíme tehdy, když s podnikáním začínáme, nebo když nám v přehledu vyšla nižší záloha:
minimální zálohy při od dubna 2010 do března 2010
vedlejší činnosti 693 688
hlavní činnosti 1731 1720

Pokud máme daňové přiznání odložené na později, platbu sociálního pojištění máme tím pádem odloženu také.

Sazby pojistného z vyměřovacího základu činí:

*
u organizace a malé organizace 26 %, z toho = 3,3 % na nemocenské pojištění = 21,5 % na důchodové pojištění = 1,2 % na státní politiku zaměstnanosti *
u zaměstnanců 8 %, z toho = 1,1 % na nemocenské pojištění = 6,5 % na důchodové pojištění = 0,4 % na státní politiku zaměstnanosti *
u osob samostatně výdělečně činných 29,6 %, z toho = 28 % na důchodové pojištění = 1,6 % na státní politiku zaměstnanosti
(pokud jsou dobrovolně účastné nemocenského pojištění 4,4 % na nemocenské pojištění) *
u osob dobrovolně účastných důchodového pojištění = 28 % na důchodové pojištění

j.a.n.i1
Nadpozemská drbna 29869 příspěvků 22.03.10 18:44

Dobrovolně si ho platit lze, minimální částka pro letošní rok je 1660,–, pro rok 2009 1649,– a pro rok 2008 bylo 2800,–. Problém bude v tom zpětném doplacení, bez uvedení důvodu to jde max. rok zpět, při pracovním poměru v zahraničí 2 roky a při studiu i déle. Podrobnosti najdeš na stránkách CSSZ.

anna41  14.05.12 13:40

Dobrý den nam dotaz jsem v částečném invalidním duchodu třiroky ted sem žádala o plný duchod ale nejsem nikde vedena na pracovním uřadě ani sem nepracovala bude to nějaký problem k získání plneho duchodu? děkuji

huxova  13.08.13 11:24

Ahoj, ví někdo kolik procent z platu se v dnešní době strhává? kolik procent daň, kolik zdravotní a sociální? manžel to má podle mě divně a výplatnice nemá tak bych si to chtěla spočítat doma, když si píše výkaz a ví kolik mu to dá hrubého. Děkuji :mavam:

sao
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 13.08.13 11:51

http://www.vyplata.cz/…ste-mzdy.php?…

Váš příspěvek

TOPlist