Komerční banka - předčasné splacení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 20.03.13 22:41
Komerenční banka - předčasné splacení

Řešíme otázk kolik za nás budou chtít za předčasné splacení. Do konce fixace nám zbývá 9 měsíců a splácíme měsíčně neco kolem 4500. A banka za to aby nám řekla kolik bude poplatek tak si učtuje 1500kč :cert: :zed: nikdy více hypotéku u KB.
Nemáte někdo podobnou zkušenost s KB???

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 20.03.13 22:53

@pralalinka 8o 8o 8o Já jsem se byla zeptat, jaké jsou podmínky předčasného splacení hypotéky u KB a neplatila jsem vůbec nic, vše mi řekli, fixace mi končí za pár měsíců. Už jsem i podepsala žádost, protože v té době mám termín porodu. Žádný poplatek ode mně nechtěli. :nevim: :nevim:

pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 20.03.13 23:00

@arcanobacterium 8o 8o nam zase tvrdi ze nam doplatek reknou za 1500kč :cert: a ze si netroufaj rict kolik penez to muze byt ze to muze byt i v radech desetitisic korun, Ze se plati usli zisk bance. Na jak dlouho ste meli fixaci :?: Ze se plati usli zisk bance

arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 20.03.13 23:09

@pralalinka Měla jsem fixaci na 5 let. Já jsem se hned při vyřizování hypotéky ptala na předčasné splacení, protože jsem měla dohodu s rodinou, že by mi pak půjčili a já bych jim splácela bezúročně. Bylo mi řečeno, že to není problém. Byla jsem tam před cca 10 dny se popat jak to teda bude, rovnou jsem podepsala žádost, řekli mi přibližnou sumu, kterou budu muset doplatit - jedná se jenom o doplacení částky, na kterou jsem si brala hypotéku + úroky k danému datu ukončení fixace. Žádny poplatek mi neuváděl, to číslo odpovídá tomu, co jsem měla sama spočtené. Jediné co musím udělat je mít dostatek peněz v daný den na běžném účtu a hypotéka bude splacená. Bankovního poradce mi dělá ředitel banky, ale myslím, že to s tím souvislost nemá, jsem klient jako každý jiný. :mavam:

pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 20.03.13 23:13

No my máme upně tupýho bankovního poradce :zed: už si na něj stěžuje víc lidí :roll:

Did
Kecalka 405 příspěvků 20.03.13 23:19

@arcanobacterium No to tedy nejseš klient jako každý jiný - jsi lékařka, pokud si dobře pamatuji - a jako taková patříš do těch tzv. lepší bonitnějších klientů, které si banka hlídá - třeba hned u zrodu :-) - proto si i myslím, že máš poradce přímo říďu. Poplatek za předčasné splacení před koncem fixace bývá opravdu velký, ale je možné mít ve smluvě vyjímku - pak to lze např. zcela bez sankce. Pro zakladatelku by bylo nejlepší řádně úvěr platit do konce fixace - vždyť jde jen o 9 měsíců - poté vše doplatit a říci KB sbohem. :mavam:

pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 20.03.13 23:37

@Did no ono de o to že se chcem stěhovat, jako sou tady možnosti že se uvěr převede na někoho jiného atd.

kvetinka56  21.03.13 07:17
@pralalinka píše: Řešíme otázk kolik za nás budou chtít za předčasné splacení. Do konce fixace nám zbývá 9 měsíců a splácíme měsíčně neco kolem 4500. A banka za to aby nám řekla kolik bude poplatek tak si učtuje 1500kč :cert: :zed: nikdy více hypotéku u KB.
Nemáte někdo podobnou zkušenost s KB???

Ten poplatek byl za vycisleni zustatku nebo toho poplatku co po vas budou chtit. Taky ted budeme refinancovat hypoteku z KB, taky jsme za vycisleni zustatku uveru platili kolem 1300Kč. No nekde je to zdarma, nekde za to platis par stovek a v KB pres tisicovku. Nic s tim nenadelas a rozcilovat se je zbytecne. Kdyz vam konci fixace za 9 mesicu, mozna vas vyjde levneji pockat s doplatkem az na tu dobu zmeny fixace. Mozna se vam to nevyplati, neznam podrobnosti, tak jenom tipuji

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 21.03.13 07:17

Můj tchán měl u KB taky hypotéku. Fixaci měl ještě na rok. Za vyčíslení si účtovali taky poplatek 1500kč. Na hypotéce byla ještě nesplacená část 750 000kč a banka si vzala za předčasné splacení 100 000kč!!! :cert: :cert: :cert:

Did
Kecalka 405 příspěvků 21.03.13 07:19

@pralalinka Stěhujete se do ciziny? No tak můžeš přece nechat na BÚ, ze které jdou splátky, dostatek hotovosti a je to. Přes internetové bankovnictví se hlídat zůstatek a případně z ciziny poslat peníze - SEPA platba v EU stojí pár kaček - no ale pokud se stěhuješ na BALI, tak TI moc ohledně plateb neporadím :-). No uvidíš, na kolik Ti vyčíslí sankci za předčasné splacení úvěru a pak se rozhodnout. S KB se v tomto směru ohledně odpuštění sankce špatně jedná, pokud to není dohodnuto dopředu - neodpustí člověku ani halíř. Ale i tak bych pak alespoň zkusila písemně zažádat o odpuštění sankčních poplatků. :mavam:

Did
Kecalka 405 příspěvků 21.03.13 07:23

@katulka.k Jo vždyť to říkám - můj klient chtěl také přefinancovat od KB úvěr 5,5 Mio - fixace ještě rok a něco a sankční poplatek se pohyboval okolo třičtvrtě milionu!!! A nedalo se s tím hnout, takže jsem mu nakonec řekla, aby prostě počkal. Dnes je od nich již pryč.

B EL
Kecalka 488 příspěvků 21.03.13 07:31

Nevím, co se divíte, u starých smluv, které byly ještě do nedávna klienti podepisovali, že za předčasné splacení si banka může účtovat poplatek až 25% z výše předčasně splácené jistiny - to nikomu nevadilo, když se hypotéka poskytovala, ale když se jí chtějí zbavit, tak je to najednou problém :lol:. Teď je to tak, že klient zaplatí ušlé úroky za dobu do fixace a záleží samozřejmě jak je ta fixace dlouhá. Poplatek 1500 Kč se účtuje proto, aby si někteří nenechávali vyčíslovat pokuty a zůstatky každý měsíc, protože je s tím taky nějaká práce. Navíc u všech HÚ se to neplatí, pokud by jste si vzali znovu HÚ u KB kterou by jste splatili tu starou, tak poplatek neplatíte, ještě je to v nějakých případech, ale to už si nepamatuji.

Did
Kecalka 405 příspěvků 21.03.13 07:40

@B EL Prosím Tě, jaká je s tím práce? Vytisknout z bank. systému aktuální stav jistiny? Je to otázka pár kliknutí myší a vytisknutí jednoho papíru. Ocenila bych to tak padesáti korunami, ať teda nežeru, a to včetně poštovného. Pokud se úvěr opravdu ukončuje a předčasně splácí, tak ano - tam je práce více, i např. předčasné uvolnění zástavy atd., ale vyčíslení aktuálního stavu je u KB pálka za nic.

Ter85
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 21.03.13 07:51

Tak mame hypo u KB, za predcasny splaceni nic nechteji-hypoteku puvodne na 15 let, budeme mit splacenou za 4 roky-konkretne letos. Vkladali jsme nekolikasetti­sicovou castku pred fixaci, kazdy mesic posilame dvojnasobek splatky a nic neplatime ani platit nebudeme. :nevim:

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 21.03.13 08:02

@Ter85 podle mě proto, že to nebudete doplácet najednou…platíte všechno to, co platit máte, jen to posíláte rychleji, takže jsou v tom započteny i ty úroky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Zdravé svačiny, které neskončí v koši

Taky jste každý den do školy dostávali chleba s marmeládou? Vybavte vaše školáky něčím lepším. Připravili jsme pro vás rychlé svačiny, které ocení ne jen dětské chutě, ale i ty vaše. číst dále >

Nuda, nebo zápřah? Kolik kroužků má mít vaše dítě?

Možná s nostalgií vzpomínáte, jak jste v dětství chodili do Sokola, možná ještě do hudebky nebo na malování. Zbylá odpoledne jste trávili s kamarády v družině, nebo si hráli s dětmi od sousedů. Dnešní děti dost často chodí na nějaký ten kroužek každý den. Je to pro ně ale ještě přínosné? Zeptali jsme se maminek v diskusi Kolik kroužků je pro dítě akorát? číst dále >