Kontrakce v průběhu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 15.12.03 18:45
Kontrakce v prubehu tehotenstvi

Chtela bych se vas zeptat, jake mate zkusenosti s kontrakcemi v prubehu tehotenstvi. Jsem aktualne v 17 tt a dnes se mi zdalo, ze jsem citila jakesi tri slaboucke kontrakce po 20 min.

Kdyz jsem cekala sve prvni dite, Silvestra jsem stravila v nemocnici, nebot me v kine (27tt) zacaly jakesi pravidelno - nepravidelne kontrakce, od te doby jsem musela zustat tri mesice na luzku, ale kontrakce jsem mela kazdy den nekolik. Brala jsem leky proti kontrakcim a tak nakonec vsechno dobre dopadlo.

Kolik kontrakci za den je „v norme“ a cca od ktereho tydne jste pocitovaly tyto kontrakce??

Zaroven bych me zajimalo, zda nektera maminka mela podobne prvni tehotenstvi a jak se potom odehravalo(a) to (ta) nasledujici.

Reklama

Najdete v encyklopedii: Kontrakce v těhotenství

Reklama

Reakce:

Anonymni  15.12.03 21:37

Ahoj,

kontrakce v těhotenství jsem měla také, zjistila jsem to až na monitoru u doktorky někdy v 7. měsíci. Byly dost silné, ale bylo to první těhotenství a já je sama před tím nevnímala, nevěděla jsem, co to je. Moje doktorka říkala, že je to doře, že se tělo připravuje na porod. Nevím, co je v normě, ale já měla většinou tak 2-3 kontrakce za 30 minut monitoru.

Eva

Anonymni  15.12.03 23:04

ahoj!V 6.měsíci se mi také objevily kontrakce, pouze občasné.Všichni (i můj gynekolog!)mi říkali,že je too normální.Možná ano, možná ne…každopádně mě manžel v 24týdnu odvezl do nemocnice v HK, kde už mi pouze konstatovali okamžitý porod.Strašně mi vynadali,že jsem nepřijela dřív a mé řeči,že mi sám doktor řekl,že o nic nejde, ani neposlouchali.bylo to strašné, malá měla necelé 1kg a 35cm.Měli jsme moc a moc problémů,ale naše princezna je statečná,takže vše zvládla a dnes dohání co může.každopádně bych nebyla vůbec v klidu a raději se nechala velice pečlivě prohlédnout!Ale tím samozřejmě nechci strašit,jen je to moje zkušenost!

ahoj MM

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 16.12.03 19:00

To me moc mrzi, ze takhle probihalo tvoje tehotenstvi a ze se miminko narodilo uz takhle brzy. Drzim vam palecky, abyste vse dohnaly. Mohu se zeptat, zda ji do budoucna hrozi nejake zdravotni problemy? Doufam, ze bude vse v poradku.

Budu na sebe davat radeji vetsi pozor a vic se hlidat. Pokud budou kontrakce pretrvavat, vyhledam radeji doktora…

Diky za prispevek Andrea

Anonymni  16.12.03 19:56

Ahojky holky

Já jsem neměla žádné kontrakce a můj porod proběhl taky brzo ve 25 týdnu,tak nevím jestli to má nějaký vliv na to kdy porod porod začne .Chtěla jsem poprosit MM jestli by mi něco nenapsala o své malé holčičce nemám nikoho s kým bych mohla porovnat jak je na tom muj Kubík .Zlatak

Anonymni  18.12.03 11:57

Ahoj.

Taky jsem lezela s „tvrdnutim briska“ tri mesice v nemocnici. Doktori mi rikali, ze je normalni, kdyz se nepravidelne kontrakce objevuji tak od 20. - 24. tydne a je jich tak 10-15 denne a musi byt nepravidelne. Kacdopadne jsem uzivala magnezium, ktery udajne to brisko zrelaxuje. Me to nepomahalo, takze mi zacali davat jine prasky, ale s temi se musi lezet v nemocnici. Kazdopadne bud co nejvice v klidu, vyhni se veskerym namahavym cinnostem. Jedno mimco uz mas, takze vis, ze se to moc a moc vyplati :o). Hodne stesticka.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama