Krátkozrakost a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 08.10.03 13:08
Krátkozrakost a porod

Má vliv počet dioptrií na porod? Myslím tím, jestli od určitého počtu dioptrií se automaticky provádí císařský řez. Mám asi -6,5, tak bych docela ráda věděla, do čeho půjdu (i když zatím je porod v nedohlednu - ale jsem bohužel ten typ, co si dělá starosti už dopředu a všechno si zjišťuje). Samozřejmě bych ráda porodila přirozeně. Jaké máte zkušenosti? Díky za odpovědi. Ulrika

Reklama

Reklama

Reakce:

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 08.10.03 13:41
Krátkozrakost a porod

Ahoj Ulriko!

Já sama jsem krátkozraká,mám jen 1 dioptrii na každém oku,ale moje kamarádka má na obě oči -7,5 a rodila přirozeně,ani ji snad nenapadlo,že by v tom byl nějaký problém.

Císařský řez kvůli tomu určitě nebude nutný,pokud nemáš nějaký jiný závažný zdravotní problém.

Ahoj Hanka :-P

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 08.10.03 13:49
Krátkozrakost a porod

Ahoj Hanko,

mě by to taky nenapadlo, ale slyšela jsem od několika lidí, že se může poškodit sítnice a kdesi cosi. Člověk by asi neměl takový řeči poslouchat, protože ho to jedině zbytečně vyděsí.

Ulrika

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 14:14
Krátkozrakost a porod

Ahoj Ulriko,

jsou některé oční vady, které vylučují použití břišního lisu v druhé době porodní. Primárně císařský řez se dělá minimálně, spíš se použijí místo tlačení kleště.

To ale musí posoudit očař společně s gynekologem u každého individuálně.

Nenervuj se předem, jistě ti včas nařídí gynekolog oční vyšetření a nebo si na oční zajdeš sama.

Měj se.

Zuzka

Anonymni  08.10.03 16:00
Krátkozrakost a porod

Ahoj Ulriko,

ja jsem kratkozraka strasne (-11 na obe oci) a rodila jsem normalne a vse v poho. Nicmene jsem byla pred porodem na vysetreni vnitroocniho tlaku a degenerativnich zmen na sitnici, coz by byla indikace cisare. Nastesti jsem mela nalez negativni, takze porod probehl prirozene. Nekteri porodnici rezou automaticky od urciteho poctu dioptrii, coz je strasne- pry se tim sichruji. Ale nenech se do toho natlacit, navstiv ocare a at rozhodne on.

Drzim palce, at mas brzy pred porodem :-)

Marinna
Nováček 7 příspěvků 27.09.15 21:24

Mám na obě oči -6,5 a nikdo se mne před porodem neptal, kolik dioprtií mám. Rodila jsem 2× a vždy přirozeně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama