Křeče v břiše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzikku
Kecalka 310 příspěvků 16.03.11 15:15
Křeče v břiše

Ahoj, poslední asi měsíc mě trápí křeče v břiše- břicho mám nafouklé, mám pocit, že křeč vychazí z žaludku. Vždycky je to křeč /trvá asi půl minuty až minutu/ a pak klid. Zase křeč a klid. Není to ale dlouhodobý stav- mám třeba tři dny pokoj a pak se to zničeho nic objeví. Někdy jsou to silnější křeče, jindy mírnější. Celkem mi to uklidní ranisan a žaludeční čaj.
Vypozorovala jsem, že mi to dělá možná káva. Ale nejsem si jistá.
Docela jsem poslední dobou přibrala, mám třičtvrtě roku po porodu. A taky mám neustále chuť k jídlu. Takhle jsem v životě nejedla, jako teď.
Máte s tím někdo zkušenost?

Reakce:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31614 příspěvků 16.03.11 15:20

Já mám, bohužel. Nejhorší, co jsem zažila, byly tyhle křeče, když jsem zvracela, měla jsem je pak několik hodin, velice intenzivní, porod oproti nim s prstem v nose, tohle bylo peklo.
Vrací se mi to, třeba teď v těhotenství trochu, ne tak výrazně, ale je to nepříjemné, u mě většinou doprovázené i průjmem.
Zhoršení jsem též vypozorovala po silném kafi, takže teď piju slabé nescafe, taky hodně mastné, sladké…
Předpokládám, že je to žlučník :-( Když jsem to tenkrát měla po zvracení, nikdo mi k tomu nebyl moc schopen něco říct, jen sestra u dr mi pak řekla, že zřejmě žlučník nestíhal vylučovat žluš, silně se stahoval a z toho křeče. Až porodím a odkojím, tak to asi budu muset řešit :roll:

BohunkaP
Extra třída :D 11164 příspěvků 16.03.11 15:25

Žaludeční vřed by to nemohl být…?

Vzpomínám na jednu kolegyni v práci, měla podobné příznaky, jak tu popisujete, a diagnózu vředů měla potvrzenou.

zuzikku
Kecalka 310 příspěvků 16.03.11 15:35

Kuuurec palec, nestrašte… Já mám obavy, aby to nemělo spojitost s nitroděložním tělískem. Loni na podzim jsem si ho nechala dát a od té doby mám dojem, že to není ok. Týden před menstruací mě přesně v tom místě, kde je tělísko zavedené, píchá a docela hodně mě u menstruace bolí břicho.
Někdy je mi taky na zvracení, ale jen tak chvilkově.

BohunkaP
Extra třída :D 11164 příspěvků 16.03.11 15:43

Zuzzi, to se mi nezdá – já jsem si s tělískem po prvním těhotenství prožila ošklivou anabázi, kterou tady nebudu veřejně rozepisovat, od té doby téhle věci nemůžu přijít na jméno, ale ty Tvoje příznaky mi k tomu nějak nesedí – jak by to souviselo se žaludkem, jak by to mohl ovlivňovat žaludeční čaj…? :think:

zuzikku
Kecalka 310 příspěvků 16.03.11 15:54

Nevim, nemůžu mít nějaký zánět vnitřní nebo něco? Já tipuju, že je to v žaludku,a le můžu se plést. To tělísko je zrádná věc, ne každému to sedne, já si na něj zvykám už půl roku :-(

Gladys
Vesmírná mluvilka 31614 příspěvků 16.03.11 16:24

tak jsem googlila a našla zlucnik.net, u žlučníkových kamenů píšou, že je častěji mají ženy a právě vlivem hormonálních změn, tak by to mohlo mít i souvislost s tělískem.
Hmm, asi to fakt už nebudu moct odkládat :think: Takže já asi po porodu jdu na vyštření :zed: chjo, fuj

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18598 příspěvků 16.03.11 16:52

Tak já měla takové bolesti po konzumaci vaj. bílku. 4roky jsem jen „čichla“ k vajíčku a myslela jsem že zemřu. Měla jsem pocit že mi snad praskne žaludek jaké to byly bolesti. Postupně se přidávaly další potraviny, syrová paprika, drůbeží játra… Začala jsem tedy věřit že je to žlučník a čekala až dokojím malou, že zajdu k dr. Jenže…V lednu jsme zešílela a koupila si šíleně drahý preparát na hubnutí(prý 7kilo týdně :mrgreen: :mrgreen: )No nebudu to protahovat, byla to jen předražená vláknina, nezhubla jsem nic, ale od té doby se mi zřejmě pročistily střeva a už s vajíčkama problémy nemám :nevim: Tak to zkus, třeba ti ta vláknina (asi jakákoli) taky malinko ulevý :nevim:

zuzikku
Kecalka 310 příspěvků 16.03.11 17:17
lacenka píše:
Tak já měla takové bolesti po konzumaci vaj. bílku. 4roky jsem jen „čichla“ k vajíčku a myslela jsem že zemřu. Měla jsem pocit že mi snad praskne žaludek jaké to byly bolesti. Postupně se přidávaly další potraviny, syrová paprika, drůbeží játra… Začala jsem tedy věřit že je to žlučník a čekala až dokojím malou, že zajdu k dr. Jenže…V lednu jsme zešílela a koupila si šíleně drahý preparát na hubnutí(prý 7kilo týdně :mrgreen: :mrgreen: )No nebudu to protahovat, byla to jen předražená vláknina, nezhubla jsem nic, ale od té doby se mi zřejmě pročistily střeva a už s vajíčkama problémy nemám :nevim: Tak to zkus, třeba ti ta vláknina (asi jakákoli) taky malinko ulevý :nevim:

Kuuurec, na tom něco bude…

zuzikku
Kecalka 310 příspěvků 17.03.11 09:08

Tak mě napadlo, dlouhou dobu jsem pila Nescafe, je možné, že ty křečky mám z toho? Teď jsem si udělala Tchibo a zatím klepu- NIC… Většinou z toho Nesca mě to chytlo.

Ajla
Kelišová 6241 příspěvků 25.06.12 22:06

Ahoj mam ted podobny problem, obcas treba 1 tydne nekdy vic..me chytnou desny krece do zaludku na dnesek to bylo desny nai spat jsem nemohla, nekdy to jde z zaludku az do celeho bricha…druhy den rano mam honicku a pak je to relativne dobry jen podrazdeny zaludek a streva druhy den…problem je ot ze ot ted trapi i segru, mamku, tatu…manzel mel asi pred mesicem strevni chripku trvajici dost dlouho…od ty doby to tak nejak mam..ale muze ot byt vsim moznym babicka nas zasobuje dooost jahodala lae ja se jim ted vyhybala a stejne…co jsem si mozna vsimla je ze to mame kdyz snime neco poradnyho (grilovanej stejk a podobne) fakt uz me napada i salmonea nebo jina nemoc…nebo jen podrazdeni z jahod co se ted vyprovokuje i jinym jidlem? Prijde mi divny ze to mame cela rodina…

Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 25.06.12 22:21

Nejste sami. Dcera měla střevní virózu před dvěma týdny, a teď pomalu ale jistě to skáče na zbytek rodiny. Já, mamka, babička, bráška, ségra… vypadá to fakt na střední virózu. tak jak měla dcerka. snad to nechytne znovna ode mně…

Ajla
Kelišová 6241 příspěvků 25.06.12 22:56

Jenze strevni virozu mel manzel a pak svagr, my nic ani deti jen tyhle priznaky uz cca 3 tydny :-/…

Váš příspěvek

TOPlist