křtění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  24.08.03 12:37
křtění

Nevíte někdo kdy by se mělo pokřtít miminko, já ani manžel nejsme pokřtění, můžem pokřtít naše mimi. Jak si oto mám zažádat, a co ktomu potřebuji. Díky Milka

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  24.08.03 15:59
křtění

Dříve se křtilo do 6 týdnů od porodu, dnes už se na to tak nedbá. Většinou se chodí 4-6 krát na školení na faru, pak následuje samotný křest v kostele. Jde také chodit na to školení už před porodem miminka. Renča

NiKina
Závislačka 3937 příspěvků 16.03.06 10:26

posouvám nahoru s dotazem, jaké papíry jsou k tomu potřeba ?
 NiKi

vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 16.03.06 10:38
ahoj

já myslím, že stačí zajít na faru nebo do kostela, kde chcete křest a domluvit se s p. farářem.

U nás křest domlouval dědeček - jsou ve sboru a papíry k tomu jsme nepotřebovali žádné - jenom stačilo nadiktovat datumy narození, a jméno - dítka a kmotra či kmotry (a ani to nebylo nutné).

Věra

zdenik
Kelišová 5525 příspěvků 16.03.06 10:39

rozhodne si nejdriv promluv s fararem, u nas jedna rodina chtela dite pokrtit, kvuli prarodicum, ale farar je odmitnul s tim, ye je v kostele nikdz nevidel :? , nejspis to tak jinde nebude, ale radsi si to nejdriv zjisti

Victoria
Kecalka 139 příspěvků 16.03.06 10:48

U katolíků můžeš pokřít dítě kdy chceš, ale zavazuješ se tím k tomu, že ho budeš křesťansky vychovávat. Takže pokud ani jeden z rodičů není praktikující katolík, neměl by kněz dítě pokřtít.

Hanele
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.03.06 10:48

zdenku, to musela být asi vyjímka.

Jinak před křtem je pokaždé příprava rodičů a taky kmotrů, kmotr musí být pokřtěný a normálně i biřmovaný. Když nejsou rodiče pokřtění, tak obvykle absolvují delší přípravu (jak někdo říká školení). Myslím, že problém by neměl být. určitě je dobré zajít za knězem a promluvit si o tom. jde o to, jestli chcete, aby dítě i pak chodilo do kostela a vy jste ho v tom duchu vychovávali. budete si rozmyslet, co chcete jestli křtiny jen tak „naoko“, jako aby bylo pokřtěné a vy sami třeba nevěříte, nebo naopak - opravdu, i když nejste pokřtění, věříte a chcete aby dítě pokřtěné bylo kvůli tomu…
věřím, že vy jste ten druhý případ :)

kamamka
Kecalka 347 příspěvků 16.03.06 11:19

Ahojky, nás to čeká v sobotu, byla jsem na faře jestli by pokřtil na še mimi i když jsme nemeli svatbu v kostele, ptal se jestli jsme aspoň pokřtění.Máme se v sobotu s nim domluvit na datumu a zrovna budeme mit i to poučení......­........pozor záleží i na faráři :twisted:

verbascum
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 16.03.06 11:24

Hodně záleží na panu faráři. Když nejste pokřtění, nejste ani sezdaní v kostele že a skutečně se stává, že může dělat problémy. Ale můžete nechat dítě pokřtít někde jinde. U nás takový problém byl a hodně rodin jelo do vedlejší vesnice. Ale věřím tomu, že je to na domluvě. Jinak ta školení jsou různá, někdy jde jen o takovou jednu schůzku, kde se sepíší iniciále a farář promluví o významu, ale je taky možný, že po vás bude chtít delší sezení. Hodně štěstí. :)

magdulka
Kecalka 242 příspěvků 16.03.06 11:36

Taky jsem chtěla dát děti pokřtít, ale manžel nechtěl Říkal proč rozhodovat za ně, když budou jednou sami chtít a budou to tak cítit, nechají se pokřtít v dospělosti sami.A musím říct, že s ním souhlasím.Jsme oba pokřtění, nikdo nás k Bohu ale nevedl, svatbu jsme v kostele neměli a i když já si věřím v něco svého a manžel mi nebrání, do kostela bych ho nedostala.
Proč rozhodovat za někoho kdo se k tomu nemůže vyjádřit? Pokud ho k Bohu nechci vést není lepší nechat to na nich ať se jednou rozhodnou sami?

kamamka
Kecalka 347 příspěvků 16.03.06 11:46

Ahojky, nás to čeká v sobotu, byla jsem na faře jestli by pokřtil na še mimi i když jsme nemeli svatbu v kostele, ptal se jestli jsme aspoň pokřtění.Máme se v sobotu s nim domluvit na datumu a zrovna budeme mit i to poučení......­........pozor záleží i na faráři :twisted:

skrolan
Extra třída :D 12060 příspěvků 16.03.06 14:54

Jednoznacne zalezi na farari.
Jestli je to „chlap na spravnem miste“, nebude z toho, ze nejste pokrteni, delat problem.
Z me dvoji skusenosti - nejhezci krtiny jsou urco do sesti tydnu zivota miminka.

Hodne stesti!
Eva

anajka
Kecalka 354 příspěvků 16.03.06 15:19

Ahojky, už se to tady myslím několikrát řešilo. Nechtěla bych se nikoho dotknout, ale můj osobní názor na křtění dítěte, jehož rodiče v Boha nevěří, je takový, že to postrádá jakýkoli význam. Nevím, jak je to jinde, nevím, v jaké víře chceš nechat dítě pokřtít. V katolické církvi se křtem opravdu zavazuješ k tomu, že dítě k Bohu povedeš.Není to jen slavnost okamžiku,ale má to hluboký význam. Takže bych to určitě zvážila.

Barbados
Ukecaná baba ;) 1753 příspěvků 16.03.06 16:14

Anajka - - tak mi prosím poraď ako vyriešiť takúto situáciu :

Ja síce verím ale pokrstená nie som a ani nie som ochotná podriaďovať sa cirkvy a katolíckym obradom (mám na to vlastný názor).
Na druhej strane priateľ - otec dieťaťa je katolík se vším všudy a detto jeho rodina. Samozrejme súhlasím s tým aby dieťa viedol v katolíckej viere, nemám nič ani proti krstu atď atď. Nie sme však zobratý (zatiaľ) a ja vôbec nie som ochotná sa kôli katolíckemu obradu - či už sobášu alebo krstu dieťaťa nechať pokrstiť resp. prisahať niečo vypasenému farárovi čo viem že nie je pravda a nikdy robiť nebudem (napr. vychovávať svoje dieťa k viere a k poslušnosti k cirkvi). Nikto predsa nemôže odomňa chcieť aby som pred bohom a ľuďmi ktorých milujem vypúšťala z úst takéto nehorázne LŽI.
A teraz čo ?----:))) nie sú veci také jednoduché ako sa zdajú byť.

Anonymni  16.03.06 16:46

Ahoj Barbados, chápu, že nechceš být členem cirkve, že ti není sympatická, mně také ne, ale jestli ctíš vnitřně Boha, klídně se pokřtít nechej ( jestli jsi věřící,mně přijde škoda odmítat křest kvůli nedokonalé církvi). On tě sice bude křtít třeba nesympatický člověk, ale bude u toho obřadu Bůh. Ten nesympaťák s rituály tobě nesympatickými je jen zprostředkovatel, ale ten kdo by tě při obřadu ve skutečnosti křtil, bude Bůh. Totéž svatba. Petra

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama