Laparoskopie-má někdo zkušenost???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  16.09.03 19:22

Ahojky snažilky,dnes jsem byla u doktora a poněvadž se už skoro rok snažíme o mimi a nedaří se,vypsal mi doktor kartu na předoperační vyšetření,na laparoskoopii,prý zjištění průchodnosti vejcovodů.Loni jsme o mimi přišli a já už nemám důvěru k naší nemocnici,jsem ze severních Čech.Chtěla bych se zeptat,zda nemáte některá zkušenost s jiným centrem,mám na mysli kvalitní péči třeba Pronatal či Iscar????A ne­víte,zda se tou laparoskopií nedá něco uvnitř pokazit??Díky všem za případné rady a zkušenosti.Těším se na odpověď,nebo na zprávičky na adrese " .{target:_new>haj­kova.jarka@sez­nam.cz.čus Jarka}":[mail­to:hajkova.jar­ka@seznam.cz.čus]

Reklama

Reklama

Reakce:

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 17.09.03 09:32

Asi osm let jsem navštěvovala Apolináře, hormonální poradnu a CAR, za tu dobu jsem absolvovala mnoho vyšetření, dvakrát laparoskopii. Laparoskopie se neboj, je to malinký výkon, zbudou po něm jen jedna až tři jednocentimetrové jizvičky. Apolinář je určitě odborně velmi kvalitní klinika, horší je to s lidským přístupem, ale určitě se to zlepšilo (bývala to trochu továrna, kde se čekalo mnoho hodin na lékaře). Nemám teď aktuální kontakt, ale šéfem CARu byl as. MUDr. Řežábek (velice příjemný). Z doslechu vím, že chválí i soukromý PRONATAL a GEST. Všichni mají webové stránky, zkus si to prohledat ;-)

Anonymni  17.09.03 11:31

Ahoj, no teď nevím jestli odpovím dobře a nerada bych ti zamotala hlavu, ale já na vyšetření průchodnosti vejcovodů byla taky a nevím jak ti odpovědět… . Nevím jeslti se to týká sice konkrétně laparoskopie ( ty jizvičky) ale na průchodnost je vyšetření jiné. Jsem snažilka již několik let a to vyšetření není příjemné. Dělali mi to za plného vědomí, sice mi injekci na oblbnutí píchly ale já se cítila 100% při vědomí a vše jsem cítila, oni se totiž ani neunavovali zjistit mou tělesnou váhu,a je to jako u gynek.vyšetření kde ti do vnitř vpraví jehlu s tekutinou kontastní látky která ti vejcovody naplní celé a pod rengénem sledují průchodnost vejcovodů, zda-li tekutina odchází a v případě že je neprůchodný tak tím vlastně provedou průchodnost. Hele, rozmýšlela jsem se jestli ti to napsat a ber na vědomí že jsou to mé pocity, ale já další vyšetření průchodnosti už odmítla v zařízení ve kterém jsem byla a nikdy na to nepůjdu pokud to budou dělat při částečném nebo plném vědomí. Jednak to na mne vyzkoušeli studenti, jednak neúčinkoval oblbovák a taky si ani nevšimli na sále že jsem z kontrastní látky otekla v obličeji a na krku. Až na nem.pokoji má spoluležící (toho času také na tento zákrok) si všimla co se děje a že asi začíná být zle… Dnes už vím že mám alergii na kontrastní látky a jakékoliv zákroky s touto látkou nepřipadají v úvahu,pokud nebudou lékaři k tomu připraveni. Bolestivost je taky na místě je to jako při bolestech při měsíčkách akorát máš pocit že se ti snad urvou. Nyní jsem ve fázi příprav na IVF a lékař v centru (né v té nemocnici) mi oznámil že průchodností znova projdu a oni to nedělají při vědomí pacientek, či-li v uspání. Je seznámený s alergickou reakcí a je si vědom že mohou nastat vedlejší účinky…, ale tím tě nechci strašit, já prostě měla tolik smůly najednou a ta nemocnice bohužel ani nemá dobrou pověst. ale jelikož jsme neměli tehda jinou možnost musela jsem tam.Ono taky nejlepší je se hned informovat u personálu lékaře a ptát se a ptát. Sami od sebe toho moc nenakecaj. Neboj jsem z Moravskoslezského kraje tak to se tebe netýká....., Hodně štěstí ať ti to dobře výjde. Dej pak vědět…

Anonymni  17.09.03 19:05

Mně dělali průchodnost vejcovodů před třemi lety. Podstoupila jsem laparaskopii. Je to pohoda. V narkoze nic necítíš. Laparoskopie je lepší než rentgen. Moje lékařka mi rentgen nedoporučila. Říkala, že je to jen fotka, na které nemusí být vždy vše jasně vidět, kdež to při laparoskopii jsou uvnitř tebe a vidí vše hned a jasně. Vůbec se toho nemusíš bát. Po zákroku mi zůstaly dvě pidijizvičky.

Mě se

Anonymni  17.09.03 20:36

Ahoj Jarko,

nemusíš se opravdu ničeho bát. Já jsem podstoupila laparoskopii 2× a díky ní, doktoři zjistili, proč jsem nemohla otěhotnět!!!!!!! Prodělala jsem totiž endometriozu a kdyby mě neotevřeli, tak to nikdo nepoznal!Dělá se v celkové narkóze a druhej den už můžeš běhat jak srnka! Mě zůstala 1 pidijizvička (v pupíku):)…nešla by vůbec vidět, ale jelikož čekám každým dnem vymodleného potomka, tak se mi natáhla zároveň s pupíkem:))))

Mimochodem, jakmile doktoři díky laparoskopii zjistili „můj problém“ , na:,–(ili mi hormonální léčbu a po necelých 2 měsících jsem byla těhotná!:))

Držím pěstičky

MarťulaR-2

Anonymni  17.09.03 21:11

Ahojky holčinky,všem vám děkuji za příspěvky.Dodávají mi odvahu a sílu.Dnes jsem se objednala od Iscaru a termín pohovoru mám 2.10.Prý se mnou vše proberou a tu laparoskopii mi udělají kdyžtak u nich.Doufám,že pak už se dozvím víc.Držím všem snažilkám palečky a těhulkám přeji krásná miminka.Mějte se Jarka

Anonymni  18.09.03 15:56

16.09. 2003 v 19:22, Anonymní napsal(a):

Ahojky snažilky,dnes jsem byla u doktora a poněvadž se už skoro rok snažíme o mimi a nedaří se,vypsal mi doktor kartu na předoperační vyšetření,na laparoskoopii,prý zjištění průchodnosti vejcovodů.Loni jsme o mimi přišli a já už nemám důvěru k naší nemocnici,jsem ze severních Čech.Chtěla bych se zeptat,zda nemáte některá zkušenost s jiným centrem,mám na mysli kvalitní péči třeba Pronatal či Iscar????A ne­víte,zda se tou laparoskopií nedá něco uvnitř pokazit??Díky všem za případné rady a zkušenosti.Těším se na odpověď,nebo na zprávičky na adrese " .{target:_new>haj­kova.jarka@sez­nam.cz.čus Jarka

}":[mailto:haj­kova.jarka@sez­nam.cz.čus]

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama