Lék Prednison - náběh na laryngitidu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2

ivodička
Závislačka 3361 příspěvků 13.12.13 12:26

Rectodelt je to samé co prednison, akorát, jak píše maminka výše, ve formě čípku. Kortikoidy prostě rychle utlumí zánět a otok, dětem se uleví. je to lepší, než nechat dítě „dusit“. jinak laringitida má spoustu stupňů, od nejlehčí formy, kdy stačí studený vzduch po ty nejtěžší, kdy musí být dítě hospitalizováno, na kyslíku. Antibiotika se u laringitidy podávají, pokud jsou horečky a vysoké CRP, pokud je laringitida virová, tak jsou antibiotika na nic. Laringitida je prostě zánět hrtanu a kašel způsobuje otok, ten může být různě velký…

Gabrielaaa
Extra třída :D 12906 příspěvků 13.12.13 12:28

@ivodička lépe bych to nenapsala :potlesk:

Haňulík
Závislačka 3429 příspěvků 13.12.13 12:29

TAky ho máme doma, dítěti bych ho dala, u nás je problém v tom že je fakt hnusný a jakmile jsem ho dceři do něčeho rozdrtila všude to poznala a nesnědla to, takže my vždy končili na rectodeltu, což je to stejné ale mnohonásobně silnější, nechápu proč nemůžou udělat prednison v čípku aby dítě nemuselo dostavat rovnou rectodel 100 ale třeba čípek 10? :nevim: Za mě raději jednorázově prednison než ATB.

ivodička
Závislačka 3361 příspěvků 13.12.13 12:34

@Haňulík Když jsem musela dát rectodelt dceři, tak jsem ho střihala a dávala půlku ;)

ivodička
Závislačka 3361 příspěvků 13.12.13 12:35

Jinak dělávali i prednison v sirupu, ale už se asi nevyrábí… :(

Haňulík
Závislačka 3429 příspěvků 13.12.13 12:37

@ivodička taky jsme ho i půlili ale hrozně blbě se to zavádělo a i tak ta 50 se mi zdá dost když bysme to mohli podchytit na začátku třeba fakt jen tou desítkou nebo pětkou, starší dceři tam mám na astma už dvacítku ale ta to polkne v pohodě, mladší u laryngitid ne, ten sirup to je škoda že není, ona mi to odhalila fakt ve všem, já to pak zkusila a bylo mi jasné proč, přitom ditiaden sní v pohodě v něčem.

Gerberka
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 13.12.13 12:53

Holky, moc vám všem děkuju za zkušenosti!!!

Tu laryngitidu může chytnout i větší dítě – starší syn ji měl úplně šílenou v 9ti letech, bylo to jednou v listopadu, vůbec se nemohl nadechnout, jen u otevřeného okna atd…a jednou taky v 6ti letech měl to „plechové“ kašlání – ale já si absolutně zaboha nemůžu vzpomenout, co mu tenkrát ta dr. dala – ale atb. to nebyla… :nevim:, možná že ten prednison v sirupu, jak píše @ivodička

U mladšího syna právě bývalá dr. řešila vše atb. – a klidně každý měsíc nanovo, jenomže člověk jako laik si netroufá těm doktorům nějak odporovat, že…a myslím, že musel mít strašně oslabenou imunitu – pořád dokola chytal ve školce cokoliv, co proletělo..Jenom od letošního ledna měl atb. už 3× (leden, březen, květen) a to mu bylo v červenci už 6 let. Od podzimu máme jiného dr. – a ten právě léčí trochu „jinak“ či jak to říct. Pořád mi tvrdí, že malý je určitě alergik/astmatik a že nejhorší na tyto děti jsou atb…

Každopádně malému to asi pomohlo, protože nedostal žádnou teplotu, nic a kašle úplně minimálně…ale ráno jsem opravdu neměla odvahu se školkou – to mohlo dopadnout přece hůř, že? No každopádně už nic řešit nemusím – na celý příští týden už je odhlášený a pak jsou vánoce…

Může se k tomu prednisonu ještě další preparáty? Nebo radši počkat, až to nebude brát? Syn totiž bere např. preventan a bronchovaxon (ale ten mu asi dám jako obvykle…)

Haňulík
Závislačka 3429 příspěvků 13.12.13 13:21

@Gerberka já myslím že preventan a bronchovaxon může normálně, my teda k tomu brali i ditiaden plus sinecod aby nám to zabralo. Někomu možna pomůže jen prednison.

Janicka 22
Extra třída :D 12094 příspěvků 13.12.13 13:21

Ahojte holky,
taky jsme trpeli na laringitidu, malej mival nabeh s kazdou sebemensi rymou, vzdycky jsem vedela, ze to v noci zacne
Jednou s tim byl i v nemocnici, je mu 18mes, takze jsem zacla hledat nejake reseni, protoze do nemocnice uz jsem nechtela za zadnou cenu, byl tam 1,5dne a dostaval se z toho 2mesice.
Kamaradka mi poradila Colostrum a musim zatukat a maly uz je 2mesice zdravy, od te doby nema zadny Kasel, teploty nic, maximalne mel 1× malou rymu (ale to nestalo ani za rec)
Takze ja opravdu doporucuji! bala jsem se, ze se toho nezbavime, rika se, ze jakmile se jednou laringitida ukaze uz se ji tezko zbavi. My kvuli tomu koupili i inhalator, zvlhcovac a nastesti ted ani nevyuzijeme.

AstraG
Závislačka 3429 příspěvků 13.12.13 17:50

Ano Prednison taky mají moje děti na laryngitidu, poprvé ho dostali brzo, dcerka asi v půl roce a syn v roce

AstraG
Závislačka 3429 příspěvků 13.12.13 17:51

Dokonce ho měl i náš pes o operaci :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 2
 Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist