Léky na nervy Lexaurin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ave
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 06.09.10 14:11
léky na "nervy"-Lexaurin

Před necelým měsícem se manžel po x letech manželství odstěhoval a čeká nás rozvod (důvod-sotva zletilá milenka). Jsem si vždycky myslela, že jsem hodně silná osobnost, ale zamávalo to se mnou tak, že jsem si musela jít pro něco na uklidnění.
Nebyla jsem schopna jíst, spát - probudila jsem se třeba ve tři v noci a přemýšlela a přemýšlela. O obrovské úzkosti a strachu z budoucnosti ani nemluvím. Mudr. mi napsala Lexaurin, který docela zabírá. Ale už mi dochází a já jsem zkoušela si ho poslední dva dny nebrat. Ale bylo to tu zas - tak šílená úzkost, kterou neznám.
Nevím, co dál. Jít si předepsat další balení, vydržet. Navštívit odborníka, jakého, musí být doporučení, je to hrazené pojišťovnou, jaké máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Emimino Reakce:

Šája
Hvězda diskuse 102681 příspěvků 06.09.10 14:19

Ahojky, prvně bych Ti chtěla popřát hodně síly. lexaurin bere příbuzná jak říkáš na „nervy“ po té co si prošla několika životními ránami - smrt manžela - smrt maminky. bere tyto léky dlouhodobě, určitě není vhodné vysadit najednou, ale pomalu snižovat dávky, asi bych řekla i po domluvě s lékařem nebo lékařkou, sama bych se je bála vysadit :nevim: určitě můžeš navštívit psychologa, na tom není nic špatného, pokud ho navštívíš sama od sebe, budeš si jeho služby platit, pokud budeš mít doporučení, hradí pojišťovna. doporučení Ti bez problémů napíše Tvá obvodní lékařka nebo lékař, pokud vysvětlíš situaci. Hodně štěstí :srdce:

Příspěvek upraven 11.03.14 v 22:45

Taminka
Extra třída :D 13338 příspěvků 06.09.10 14:30

Ahoj
take obcas beru Lexaurin,ja ho ale spise beru,kdyz se potrebuji vyspat.
davej pozor,Lexaurin je navykovy,lehce si na nej zvyknes.
Prvne jsem ho dostala,kdyz jsem mela nejake problemy a doktor mi ho predepsal.
Beru 3mg,ten 1,5mg uz mi nestaci.
Moje obvodacka mi ho napise bez problemu,ja ho mam ale opravdu jen na to spani.
Pokud ho chces prestat brat,tak urcite postupne,pokud uz si na nej telo zvyklo.
Asi bych se zasla poradit s dr,popripade psychologem-na tom opravdu neni nic spatneho.

Příspěvek upraven 06.09.10 v 14:34

Šája
Hvězda diskuse 102681 příspěvků 06.09.10 14:33

ano, na to jsem zapomněla. s tou návykovostí je to svatá pravda, proto také to vysazování postupně, rozhodně ne naráz přestat brát. :srdce:

Hani81
Kecalka 138 příspěvků 06.09.10 14:54

Tyhle léky ti může napsat buď obvodní lékař, nebo psychiatr (ten má „širší sortiment“ ). Ale kromě léků bych ti určitě doporučila návštěvu psychologa - třeba v nějaké poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy (je jich v republice hodně, hlavně ve větších městech), tam je to zadarmo. Nebo potom klinického psychologa v nemocnici - tam by to měla hradit pojišťovna (ale bývají čekací doby), nebo klinického soukromého - tam buď zadarmo na pojišťovnu, nebo na hotovost.
Jinak držím palce, aby ses z toho nejhoršího co nejdřív dostala… žádné trápení není nekonečné. :kytka:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 30470 příspěvků 06.09.10 15:58

Na prechodnou dobu urcite super, nezavrhovat, pokud by se to ale tahlo dele, postupne prejit na antidepresiva. Nebat se psychiatra, na reaktivni deprese a uzkosti mas narok, je to normalni reakce, jako kdyz te boli zlomena noha.

Novire
Neúnavná pisatelka 18706 příspěvků 06.09.10 17:33

Ave, jak píšou holky, Lexaurin je návykový… najednou určitě nevysazovat. Brala bych ho spíš jako pomoc v krizových situacích, než jako dlouhodobě užívaný lék.
Spíš by to chtělo zapracovat na zvládnutí té úzkosti, ne ji jen potlačovat lékem. Domluv se s tvým praktickým lékařem na návštěvě psychologa nebo psychiatra. Nebo nejlépe obojí. Já jsem chodila zároveň k psychiatrovi i psychologovi. První mě pomocí léků vysekal z nejhoršího, druhý mi pomohl zvládnot to, co me dostalo do problémů.
Držím palce, aby to bylo co nejdřív líp.

Marie61  09.12.10 11:33

Před čtyřmi lety mi zemřel náhle manžel. Od té doby užívám Lexaurin, ze začátku každý den, teď jen, když cítím úzkost nebo mám nějaký problém. A mohu říci, že mi zabírá, někdy stačí si vzít půl tablety. Pokud to jde, snažím se jej neužívat vůbec. Lék je jen na lékařský předpis, zdravot.pojišťovna nehradí a můj praktický lékář mi jej jednou za půl roku bez řečí předepíše. Nevím, zda tohle odbourám časem úplně,protože do úmrtí mého manžela jsem žádný lék neužívala, ale i tak jsou v životě jiné nepříjemné situace a je lepší si tento lék vzít než si nenávratně zničit nervy. :mavam:

VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 09.12.10 21:32

Tak Lexaurin jsem brala taky 3mg. Ale rozchod není otázka chvíle. Takže bych ti doporučila jít za obvoďákem, aby ti napsal antidepresiva. Já brala Asentru 50. Než ti zaberou, tak to trvá 3-4 týdny a po tu dobu bereš právě ten Lexaurin. Všechny antidepresiva jsou návykový, ale podle mě na tom není nic špatného. Brala jsem je dva roky. Pokaždý, když už jsem si říkala, že to bude fajn, tak jsem vysadila. Poprvé mi nikdo neřekl, že se musí postupně. No a to byl mazec. Takže jsem na ně zase najela :-D . Jinak jsem taky chodila k psycholožce. Doporučení jsem neměla a ani jsem neplatila. Chodila jsem na polikliniku. A když je na tom člověk opravdu mizerně, tak si vždycky udělají čas dřív. Každopádně ti přeju moc a moc sil. A rozhodně jsi zajdi pro ty prášky. Jo a zapoměla jsem napsat, že při Lexaurinu jsem byla já osobně víc ospalá a unavená, než když jsem pak brala jen tu Asentru. Při tý jsem úplně normálně fungovala. Omlouvám se za to rozepsání :mrgreen:

Tomdj  23.10.11 09:52
Jsem na dně

Ahojky všem,Ja sem muž 31 let a nikdy sem nemyslel že by mne moholo potkat něco takového jako je rozvod.Manželka si našla milence a pry za to můžu já.Máme malou 4 roky dcerku.Oto je to horší.Já jsem s nervama a psychycky až na samém dně,i na nejhorší jsem pomýšlel,ale kvůli dceři nemohu.Nevím jestli jít ke své doktorce nebo rovnou k psychologovi.Mám ze všeho strach a taky nemohu jist ani spat,a když se podívam na malou a ona se ke mně přitulí tak se hned rozbrečím.Něvě­ra,smrd blýzkého a rozvod je to nejhorší co človéka v životě může potkat.Držte mi palce a´t to přežíju.

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 23.10.11 13:16

Tome,

věřím, že se teď cítíš hrozně a máš pocit, že už Tě nic hezkého nečeká, ale ono to tak není. Zkus si nechat čas, aby ses s novou situací vyrovnal. Nedělej ukvapená rozhodnutí, je možné, že manželka své rozhodnutí ještě změní. A pokud ne, tak to se snažte to vyřešit v klidu.

Jestli se cítíš opravdu špatně a máš pocit, že to nezvládáš, tak si raději zajdi pro ty léky. Lehčí antidepresiva Ti může napsat i obvodní lékař, jinak by ses musel obrátit na psychiatra. Psycholog by Ti zase mohl pomoci s řešením a hlavně s vyrovnáním se s nastalou situací, rozebere to s Tebou a budeš se cítit líp.

Hodně sil!

adélka9262  09.12.11 11:50
lexaurin a alkohol

Zdravím všechny,
obvodní lékař mi také předepsal lexaurin kvůli nespavosti a špatnému psychickému stavu. V letáku jsem vyčetla,že na něj nesmím pít alkohol. Máte s tím nějaké zkušenosti? Nejsem žádný pijan, max. třikrát do týdne si dám 2-3 piva (Plzeň 12), vyjímečně zajdu v pátek večer s přáteli na pár piv do hospůdky. Pište své názory a zkušenosti prosím.Děkuji :mavam:

001zaba  12.01.12 22:55
Lexaurin a alkohol

Zdravím všechny znalé lexaurinu.
Beru ho již pár let, což je docela síla a také chci přestat. Mívám záchvaty úzkosti a nemůžu večer spát, takže je to pro mě prozatím takový jednodušší únik. Začínám snižovat dávky, tak uvidím. Co se týče lexaurin vs alkohol? Já na něj sice normálně občas něco málo vypila, ale nedoporučuji! Může Vám být zle, druhý den větší úzkosti a navíc škodí na vnitřní orgány! Pokud pivo, tak bez lexaurinu.

JohnnieW  18.02.12 20:09
Návykovost Lexaurinu

Exekutor mi zabavil kompletní majetek firmy i s počítačem a daty. Nemohl jsem dělat vůbec nic. Byl jsem absolutně bezmocný. Konta obstavená, bez jediné koruny, sám. Neměl jsem jak provádět podnikatelskou činnost díky oloupení exekutorem Grosamem. Měl jsem hlad a vyhodili mě z bytu pro neplacení. Za pomoci přátel jsem čas přežil na psychiatrii a poté mi půjčili na nový počítač a nájem. Psychický stav a nejistota však zůstává pořád. Bral jsem Lexaurin 3× denně. Po vysazení jsem měl těžké záchvaty strachu a vnitřní třes až nevolnost. V podstatě se u mě začala projevovat agorafobie. Byl jsem jako v bezvědomí, měl jsem silné závratě. Po jsití době se mi znormalizoval stav a na zbytek jsem si zvykl. Začal jsem vysazovat pomalu, až jsem vydržel 14 dní bez Lexaurinu a mohl normálně vyjít ven. Dá se odvyknout, ale nesmí se vrátit problémy, které vám způsobily zhoršení psychického stavu. Má smůla byla, že v oné době mi zrovna zemřela matka na rakovinu a měl jsem několik dalších životních šoků a do toho exekutor Grosam, který mi protiprávně zabavil počítač s daty mé firmy. Strach mám a občas si Lexaurin dám, pokud mi přijde nějaká obsílka, ale mohu říct, že se dá odvyknout, pokud odstraníte příčinu stresů. Bez Lexaurinu bych ale asi nepřežil. Stavy zpočátku byly neúnosné. Je mi 48 let, ale ani sebesilnější chlap nemůže vydržet úplně všechno!

Simonečka37
Kecalka 349 příspěvků 25.02.12 18:51

no tak tohle zažít,tak jsem určo v hrobě !!
klobouk dolů co člověk zvládne :kytka:

JohnnieW píše:
Exekutor mi zabavil kompletní majetek firmy i s počítačem a daty. Nemohl jsem dělat vůbec nic. Byl jsem absolutně bezmocný. Konta obstavená, bez jediné koruny, sám. Neměl jsem jak provádět podnikatelskou činnost díky oloupení exekutorem Grosamem. Měl jsem hlad a vyhodili mě z bytu pro neplacení. Za pomoci přátel jsem čas přežil na psychiatrii a poté mi půjčili na nový počítač a nájem. Psychický stav a nejistota však zůstává pořád. Bral jsem Lexaurin 3× denně. Po vysazení jsem měl těžké záchvaty strachu a vnitřní třes až nevolnost. V podstatě se u mě začala projevovat agorafobie. Byl jsem jako v bezvědomí, měl jsem silné závratě. Po jsití době se mi znormalizoval stav a na zbytek jsem si zvykl. Začal jsem vysazovat pomalu, až jsem vydržel 14 dní bez Lexaurinu a mohl normálně vyjít ven. Dá se odvyknout, ale nesmí se vrátit problémy, které vám způsobily zhoršení psychického stavu. Má smůla byla, že v oné době mi zrovna zemřela matka na rakovinu a měl jsem několik dalších životních šoků a do toho exekutor Grosam, který mi protiprávně zabavil počítač s daty mé firmy. Strach mám a občas si Lexaurin dám, pokud mi přijde nějaká obsílka, ale mohu říct, že se dá odvyknout, pokud odstraníte příčinu stresů. Bez Lexaurinu bych ale asi nepřežil. Stavy zpočátku byly neúnosné. Je mi 48 let, ale ani sebesilnější chlap nemůže vydržet úplně všechno!
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Děti jsou mistři manipulace. Buďte lepší

Vaše dítě je ten nejpřísnější vyjednavač. Pamatuje si vše, co řeknete, a mezery v pravidlech umí najít lépe než protřelí právníci. Na takového "protivníka" se musí strategicky. To alespoň radí profesor Kevin Zollman. V knize The Game Theorist’s Guide to Parenting využívá při výchově stejné triky, které obyčejně platí na byznysmeny nebo třeba politiky. číst dále >

Líbání dětí na pusu. Normální, nebo úchylné?

Objetí, pusinky na čelíčko a na tvář? Žádný problém, všichni se rádi mazlí s dětmi. Ale když dojde na líbání na pusu, rozdělí se rodiče na dva tábory. Kam patříte vy? číst dále >