Loupající se kůže na rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fanča
Kecalka 247 příspěvků 02.07.10 09:25
loupající se kůže na rukou

Mám takový dotaz. Naši roční dcerce se asi před 10 dny začla loupat kůže na dlaních a prstech. Nejdřív na jedné ruce asi po 5 dnech i na druhé. Njedřív jsem myslela, že si někam šáhla a je to reakce, ale když se začla loupat i ta druhá…??? tak se mi to nezdá. Byly jsme u MUDr., ta nám udělala výtěr z krku (streptok), který byl čistý. No a včera jsem ji objevila i začínající se olupování na chodlech, zatím maličkatý. Nijak ji to nebolí, ale je to prostě divný a nehezký, jak jí plandají ty kousky kůžičky… :-?
Tak se chci zeptat, zda jste se někdo setkal s něčím podobným??? :think:

Reakce:

amazonka
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 02.07.10 09:37

Naše malá má vždy období klidu a období, kdy se jí loupe kůže opravdu hodně. Teď momentálně má na chodidlech úplné cáry volné kůže a „mapy“. Bohužel ale neporadím, nepřišli jsme na nic, čím by to mohlo být, taky si ráda počkám na rady od ostatních.

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 02.07.10 10:16

Ahojky,
podle celostní medicíny MUDr. Josefa Jonáše to může znamenat boreliozu v neaktivním stadiu. Dá se to detoxikovat, my to měli taky. Většinou se to přenáší z matky na dítě ještě v bříšku. Je dobrý, když detoxikuje tedy i mamka. Nejsem detoxikační poradce, takže tomu nerozumím dokonale, ale jednoho z nejlepších v republice máme v rodině, tak proto si troufám to sem napsat. Jinak víc se dozvíte TADY nebo TADY

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 02.07.10 10:18

Amazonko – ahoooooj, Deniska je kóča teda! Zajdi někdy za náma do května, už jsme tě neviděly.....
Omlouvám se za OT.

mati
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 02.07.10 10:46

čím to bude vám neporadím, ale v celé naší rodíně se osvědčilo na veškeré kožní problémy tělové mléko s australským olejem – prodává se jen v lékárně v takové šedé lahvičce

Anonymnice  02.07.10 11:56

zkusila bych nějaké koupele podle pátera Ferdy…existuje knížka jeho receptů, ale i na netu se dá najít…tuším, že by mohly pomoct pšeničné otruby a dubová kůra…ale ruku do ohně za to nedám! :think:

každopádně já byla nedávno v nemocnici a podobný problém jsem si na rukou odtud taky odnesla…nevím, čímto bylo, ale pomohlo mi mazání excipialem…

zuzouš
Echt Kelišová 8338 příspěvků 02.07.10 16:36

Malá se mi taky loupala, dlaně a chodidla, ale to jí byly cca tři týdny a dr. řikal že to je normální, že to přejde a taky přešlo. A sestřenici se holčina loupala při spálový angíně- tím samozřejmě nechci strašit, jenom přispívám troškou do mlýna:)

Hvezdicka1
Kecalka 290 příspěvků 03.07.10 23:51

edit

Příspěvek upraven 30.04.12 v 23:31

Evickita
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 04.07.10 08:59

A není to náhodou plíseň? synovec (5let) to měl na chodidlech a pak i na dlaních a doktorka mu předepsala mastičku na plíseň – chytil to buď v bazénu nebo ve školce, a bacha přenáší se to dotekem takže vyhradit samostatný ručník a mazat tou mastičkou.

Hvezdicka1
Kecalka 290 příspěvků 05.07.10 13:09

edit

Příspěvek upraven 30.04.12 v 23:31

fanča
Kecalka 247 příspěvků 06.07.10 21:44

Díky všem za nápady.
Já jsem z toho blázen. Na spálu nám MUDr. dělala ten výtěr, ale ten byl čistý.
Pomalu to malou přechází. Ručky se oloupaly jsou zas hezké a loupou se teď prsty na nohou a maličko chodila. Ale opravdu jen ta povrchová vrstvička, takže ji to nijak nebolí. Fakt nevím, prostě promazávám a nebudu to už řešit :lol:
Jen bych prostě chtěla vedět, co to mělo být… :think:

zuzouš
Echt Kelišová 8338 příspěvků 06.07.10 21:52

Hele to bude fakt nejspíš to, co měli my, taky to byly dlaně, pak chodidla a pak zbytek těla, ale ten jen tak lehce. Přešlo to samo, mazala jsem vždycky po koupání.

Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist