Loupající se kůže na rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fanča
Kecalka 247 příspěvků 02.07.10 09:25
loupající se kůže na rukou

Mám takový dotaz. Naši roční dcerce se asi před 10 dny začla loupat kůže na dlaních a prstech. Nejdřív na jedné ruce asi po 5 dnech i na druhé. Njedřív jsem myslela, že si někam šáhla a je to reakce, ale když se začla loupat i ta druhá…??? tak se mi to nezdá. Byly jsme u MUDr., ta nám udělala výtěr z krku (streptok), který byl čistý. No a včera jsem ji objevila i začínající se olupování na chodlech, zatím maličkatý. Nijak ji to nebolí, ale je to prostě divný a nehezký, jak jí plandají ty kousky kůžičky… :-?
Tak se chci zeptat, zda jste se někdo setkal s něčím podobným??? :think:

Reakce:

amazonka
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 02.07.10 09:37

Naše malá má vždy období klidu a období, kdy se jí loupe kůže opravdu hodně. Teď momentálně má na chodidlech úplné cáry volné kůže a „mapy“. Bohužel ale neporadím, nepřišli jsme na nic, čím by to mohlo být, taky si ráda počkám na rady od ostatních.

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 02.07.10 10:16

Ahojky,
podle celostní medicíny MUDr. Josefa Jonáše to může znamenat boreliozu v neaktivním stadiu. Dá se to detoxikovat, my to měli taky. Většinou se to přenáší z matky na dítě ještě v bříšku. Je dobrý, když detoxikuje tedy i mamka. Nejsem detoxikační poradce, takže tomu nerozumím dokonale, ale jednoho z nejlepších v republice máme v rodině, tak proto si troufám to sem napsat. Jinak víc se dozvíte TADY nebo TADY

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 02.07.10 10:18

Amazonko – ahoooooj, Deniska je kóča teda! Zajdi někdy za náma do května, už jsme tě neviděly.....
Omlouvám se za OT.

mati
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 02.07.10 10:46

čím to bude vám neporadím, ale v celé naší rodíně se osvědčilo na veškeré kožní problémy tělové mléko s australským olejem – prodává se jen v lékárně v takové šedé lahvičce

Anonymnice  02.07.10 11:56

zkusila bych nějaké koupele podle pátera Ferdy…existuje knížka jeho receptů, ale i na netu se dá najít…tuším, že by mohly pomoct pšeničné otruby a dubová kůra…ale ruku do ohně za to nedám! :think:

každopádně já byla nedávno v nemocnici a podobný problém jsem si na rukou odtud taky odnesla…nevím, čímto bylo, ale pomohlo mi mazání excipialem…

zuzouš
Echt Kelišová 8303 příspěvků 02.07.10 16:36

Malá se mi taky loupala, dlaně a chodidla, ale to jí byly cca tři týdny a dr. řikal že to je normální, že to přejde a taky přešlo. A sestřenici se holčina loupala při spálový angíně- tím samozřejmě nechci strašit, jenom přispívám troškou do mlýna:)

Hvezdicka1
Kecalka 290 příspěvků 03.07.10 23:51

edit

Příspěvek upraven 30.04.12 v 23:31

Evickita
Neúnavná pisatelka 16141 příspěvků 04.07.10 08:59

A není to náhodou plíseň? synovec (5let) to měl na chodidlech a pak i na dlaních a doktorka mu předepsala mastičku na plíseň – chytil to buď v bazénu nebo ve školce, a bacha přenáší se to dotekem takže vyhradit samostatný ručník a mazat tou mastičkou.

Hvezdicka1
Kecalka 290 příspěvků 05.07.10 13:09

edit

Příspěvek upraven 30.04.12 v 23:31

fanča
Kecalka 247 příspěvků 06.07.10 21:44

Díky všem za nápady.
Já jsem z toho blázen. Na spálu nám MUDr. dělala ten výtěr, ale ten byl čistý.
Pomalu to malou přechází. Ručky se oloupaly jsou zas hezké a loupou se teď prsty na nohou a maličko chodila. Ale opravdu jen ta povrchová vrstvička, takže ji to nijak nebolí. Fakt nevím, prostě promazávám a nebudu to už řešit :lol:
Jen bych prostě chtěla vedět, co to mělo být… :think:

zuzouš
Echt Kelišová 8303 příspěvků 06.07.10 21:52

Hele to bude fakt nejspíš to, co měli my, taky to byly dlaně, pak chodidla a pak zbytek těla, ale ten jen tak lehce. Přešlo to samo, mazala jsem vždycky po koupání.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist