Loupaná rajčata v plechovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 26.01.10 09:06
Loupaná rajčata v plechovce

Dobré ránko, omylem mám otevřenou plechovku s loupanými rajčaty v plechovce a nějak mě nenapadá, co bych mohla z toho udělat. Rajskou omáčku jsme měli minulý týden, tak do té se mi znovu nechce. Máte nějaký typ na dobrý oběd? V mrazáku by se našla nějaká ryba a kuřecí maso :think: :think: . Děkuju!

Reakce:

Bersaba
Kelišová 5927 příspěvků 26.01.10 09:27

Špagety. Rajčata, to kuře na nudličky, cibule, olivový olej a trocha bazalky.

Panuška
Neúnavná pisatelka 15615 příspěvků 26.01.10 09:30

Lasagne a nebo to používám jako základ na pizzu.  :wink:

beckie
Závislačka 4061 příspěvků 26.01.10 09:42

Zapečené s rybou, na cibulku dát rajčata, bazalku (čerstvou nejlépe), pepř a sůl popř. trošku osladit, aby nebyla rajčata kyselá. Pekáček vymazat máslem, dát tam rybičku a přelít omáčkou z rajčat. Nechá se to zapéct. Výborné s braborem. Ale ani těstoviny nejsou špatné. Kdo má rád, může přidat i olivy. Nebo jakoukoliv zeleninu.

AjkaZ
Kelišová 6393 příspěvků 26.01.10 09:46

Bolonskou omacku ke spagetam :wink:

Angua
Hvězda diskuse 48346 příspěvků 26.01.10 09:56

Já dělám takovou rajčatovou omáčku, dá se dát na pizzu, těstoviny…
Na olivovém oleji osmažím plátky česneku, přidám ty rajčata, bazalku, sůl, pepř a vařím (v průběhu pomačkám). Pak kdyžtak ještě trochu bazalky, případně cukru – dle chuti a kyselosti rajčat :mrgreen:

Inge
Echt Kelišová 9340 příspěvků 26.01.10 10:07

Kluci milují rajčatovou omáčku s těstovinami.

Na pánvi opéct cibuli, česnek, přidat namačkaná-pokrájená rajčata, lžičku cukru, trochu osolit. Ještě přidávám nějakou zeleninu na kusy – často cuketu, když není, tak klidně mrkev na kolečka povařenou s těstovinami. Promíchám s těstovinami, někdy posypu sýrem.

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 26.01.10 12:20

Děkuju :dance: . Tady vždycky najdu dobré rady :potlesk: . Rybka už se peče!

nakukovatelka
Závislačka 3875 příspěvků 03.02.10 19:57

Jeste neco pridam, kdyby se nahodou jeste nekdo podival –
kureci jatra trochu pokrajet, orestovat na cibulce na zpenenem masle (je to za 10 minut orestovany), pak tam nalit ty rajcata a trochu povarit.
K tomu testoviny (treba ty vrtulky, nebo penne), posypat parmezanem. Vynikajici.

Lesina
Echt Kelišová 9849 příspěvků 04.02.10 07:36
nakukovatelka píše:
Jeste neco pridam, kdyby se nahodou jeste nekdo podival –
kureci jatra trochu pokrajet, orestovat na cibulce na zpenenem masle (je to za 10 minut orestovany), pak tam nalit ty rajcata a trochu povarit.
K tomu testoviny (treba ty vrtulky, nebo penne), posypat parmezanem. Vynikajici.

Tak tohle zkusím :)

Váš příspěvek
TOPlist