Loupání kůže na prstech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harri
Ukecaná baba ;) 1576 příspěvků 18.10.05 14:01
Loupání kůže na prstech

Ahoj holky,
mému dvouletému synovi se před týdnem začala loupat kůže na prstech, nejdřív se vytvoří jakoby bílý puchýřek kolem nehtů, ten pak praskne a kůže se dál loupe (pod tím je nová). Má to na rukou i nohou, nemáte s tím někdo zkušenost? Naše dr. si s tím moc nevěděla rady, říkala že to může být spojené s nějakou infekcí co prodělal ale o ničem nevím.. Dostali jsme mastičku a uvidíme co to do týdne udělá.
Za rady předem díky a pěkný den všem :D Harri

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Petta
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 18.10.05 14:32

Ahoj,
podle toho popisu mi to připadá jako lupénka (pomáhá hodně mazat). Ale zajdi s malým na kožní, tam Ti určitě poradí líp.
 Petta

monika
Stálice 97 příspěvků 18.10.05 14:35

Ahoj,
tak mi mame presne to stejne, nasi holcicce je 16m. a zacala se ji loupat kuze na prstech u rukou, u nohou zatim nic. Zatim jsme to nejak neresili, nebot vypada, ze ji to nijak neboli, ale nevim, snad to neni nic vazneho. Bereme, ze to ma z toho, jak si furt namaci ruce ve vode nebo je strka do pusy,

pa monca

Harri
Ukecaná baba ;) 1576 příspěvků 18.10.05 15:13

Lupenka by to byt nemela, cetla jsem o ni a ty priznaky nesedi, navic se snad neobjevuje takhle brzy, a myslim ze tu by nase doktorka poznala (doufam) :D Jinak po koupani je to vzdycky horsi, koupe se dlouho a jak ma rozmocene prstiky odlupuje se to vic. Urcite ho to neboli, nechava si to ochotne mazat pripadne i odstrihavat. Kozni nas asi nemine.. dam pak vedet jak to dopadlo, Harri

Radoosa  27.07.10 13:12
loupání kuže

Ahoj Harri,ted jsem četla tvuj příspěvěk na netu o loupání kůže na prstech.Muj syn bude mít 2 roky a má uplně to stejné loupání na prstech jak si psala.Prosím porad co stím jestli vám něco pomohlo nebo co to vlastně je?moc díky raduza

Šema
Echt Kelišová 8841 příspěvků 19.09.11 12:20

Čauky
Chci se zeptat, jestli někdo má ještě zkušenosti s loupáním a praskáním kůže na prstech. Náš kluk / skoro 4 roky/ to má asi tak rok, ale né pořád a já myslela že to má třeba vymáchané z bazénu :oops: ale asi prd. no doufám, že to neni nějaký atopák, nebo snad lupénka ty vado :-( máte někdo zkušenost? :?:

konvalinkah
Povídálka 46 příspěvků 19.09.11 21:08

Ahojky, já mám klučinu už sedmiletého,ale máme asi něco podobného. Loupe se mu kůže na bříškách prstů-všech, ale jen někdy.Taky to vypadá jako prasklý puchýř a nebolí to (pokud si sám nezatrhne tu přebytečnou kůži,než mu ji stihnu odstřihnout), pod tím má už kůži novou. Přijde mi, jestli to nemá nějakou spojitost s rychlejším růstem v tom období, co se mu to loupe, protože jakmile se mu začnou př.loupat prsty na nohou, jdeme vždy koupit o číslo větší boty. :nevim: Nikde jsme s tím nebyli, protože to brzy (cca 2 týdny) samo zmizí a za př.2 měsíce zase objeví.Jen to promašťujeme.

radoosa  20.09.11 08:53

Ahoj mému synovy kdyz mel 2 roky se loupala kuže na rukách.Doktorka nám řekla že je to jina forma ekzému je totiž atopik.Problémy s ekzémem mel od 2 měsíců do 1,5 roku.Ted ma 3 a je uplne v poho.Ty ruky mu jen promaštuuj modrou indulonou.To samo přejde nic to neni.Ahoj Radka

Šema
Echt Kelišová 8841 příspěvků 20.09.11 09:31

On teda je alergik, má na pil a na mlíko, ale co jetohle, nevim. včéra jsem mu to pořád mazala a dneska to má fakt o hodně lepší. zítra jdu s malou na očkování tak to ukážeme dr.

radoosa  20.09.11 13:52

tak dej vědet jak jste dopadli

Šema
Echt Kelišová 8841 příspěvků 20.09.11 14:50

dám :hug:

Šema
Echt Kelišová 8841 příspěvků 21.09.11 13:13

Tak mu Dr udělala výtěr z krku, prý to někdy dělá streptokok. Výsledky v pondělí.

konvalinkah
Povídálka 46 příspěvků 21.09.11 14:43

No,to je radost :roll: A řekla ti, co s tím? Jak to léčit?

Šema
Echt Kelišová 8841 příspěvků 21.09.11 14:45

Zatím ne, to mi řekne až podle výsledku které jsou v pondělí. To zase bylo řevu ten náš bobek má hrůzu z Dr, takže to zase bylo, tak snad to bude ok! Sestřička říkala, že to její děti maji taky, i ona a nikdy nic víc nebylo, tak snad to bude taky ok.

radoosa  22.09.11 12:28

No tak to bude v klidu.Vidíš že to má hodně detí.Ale stejne co Dr.jiný názor.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist