Loupání kůže na prstech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harri
Ukecaná baba ;) 1576 příspěvků 18.10.05 14:01
Loupání kůže na prstech

Ahoj holky,
mému dvouletému synovi se před týdnem začala loupat kůže na prstech, nejdřív se vytvoří jakoby bílý puchýřek kolem nehtů, ten pak praskne a kůže se dál loupe (pod tím je nová). Má to na rukou i nohou, nemáte s tím někdo zkušenost? Naše dr. si s tím moc nevěděla rady, říkala že to může být spojené s nějakou infekcí co prodělal ale o ničem nevím.. Dostali jsme mastičku a uvidíme co to do týdne udělá.
Za rady předem díky a pěkný den všem :D Harri

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Petta
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 18.10.05 14:32

Ahoj,
podle toho popisu mi to připadá jako lupénka (pomáhá hodně mazat). Ale zajdi s malým na kožní, tam Ti určitě poradí líp.
 Petta

monika
Stálice 97 příspěvků 18.10.05 14:35

Ahoj,
tak mi mame presne to stejne, nasi holcicce je 16m. a zacala se ji loupat kuze na prstech u rukou, u nohou zatim nic. Zatim jsme to nejak neresili, nebot vypada, ze ji to nijak neboli, ale nevim, snad to neni nic vazneho. Bereme, ze to ma z toho, jak si furt namaci ruce ve vode nebo je strka do pusy,

pa monca

Harri
Ukecaná baba ;) 1576 příspěvků 18.10.05 15:13

Lupenka by to byt nemela, cetla jsem o ni a ty priznaky nesedi, navic se snad neobjevuje takhle brzy, a myslim ze tu by nase doktorka poznala (doufam) :D Jinak po koupani je to vzdycky horsi, koupe se dlouho a jak ma rozmocene prstiky odlupuje se to vic. Urcite ho to neboli, nechava si to ochotne mazat pripadne i odstrihavat. Kozni nas asi nemine.. dam pak vedet jak to dopadlo, Harri

Radoosa  27.07.10 13:12
loupání kuže

Ahoj Harri,ted jsem četla tvuj příspěvěk na netu o loupání kůže na prstech.Muj syn bude mít 2 roky a má uplně to stejné loupání na prstech jak si psala.Prosím porad co stím jestli vám něco pomohlo nebo co to vlastně je?moc díky raduza

Šema
Echt Kelišová 8838 příspěvků 19.09.11 12:20

Čauky
Chci se zeptat, jestli někdo má ještě zkušenosti s loupáním a praskáním kůže na prstech. Náš kluk / skoro 4 roky/ to má asi tak rok, ale né pořád a já myslela že to má třeba vymáchané z bazénu :oops: ale asi prd. no doufám, že to neni nějaký atopák, nebo snad lupénka ty vado :-( máte někdo zkušenost? :?:

konvalinkah
Povídálka 46 příspěvků 19.09.11 21:08

Ahojky, já mám klučinu už sedmiletého,ale máme asi něco podobného. Loupe se mu kůže na bříškách prstů-všech, ale jen někdy.Taky to vypadá jako prasklý puchýř a nebolí to (pokud si sám nezatrhne tu přebytečnou kůži,než mu ji stihnu odstřihnout), pod tím má už kůži novou. Přijde mi, jestli to nemá nějakou spojitost s rychlejším růstem v tom období, co se mu to loupe, protože jakmile se mu začnou př.loupat prsty na nohou, jdeme vždy koupit o číslo větší boty. :nevim: Nikde jsme s tím nebyli, protože to brzy (cca 2 týdny) samo zmizí a za př.2 měsíce zase objeví.Jen to promašťujeme.

radoosa  20.09.11 08:53

Ahoj mému synovy kdyz mel 2 roky se loupala kuže na rukách.Doktorka nám řekla že je to jina forma ekzému je totiž atopik.Problémy s ekzémem mel od 2 měsíců do 1,5 roku.Ted ma 3 a je uplne v poho.Ty ruky mu jen promaštuuj modrou indulonou.To samo přejde nic to neni.Ahoj Radka

Šema
Echt Kelišová 8838 příspěvků 20.09.11 09:31

On teda je alergik, má na pil a na mlíko, ale co jetohle, nevim. včéra jsem mu to pořád mazala a dneska to má fakt o hodně lepší. zítra jdu s malou na očkování tak to ukážeme dr.

radoosa  20.09.11 13:52

tak dej vědet jak jste dopadli

Šema
Echt Kelišová 8838 příspěvků 20.09.11 14:50

dám :hug:

Šema
Echt Kelišová 8838 příspěvků 21.09.11 13:13

Tak mu Dr udělala výtěr z krku, prý to někdy dělá streptokok. Výsledky v pondělí.

konvalinkah
Povídálka 46 příspěvků 21.09.11 14:43

No,to je radost :roll: A řekla ti, co s tím? Jak to léčit?

Šema
Echt Kelišová 8838 příspěvků 21.09.11 14:45

Zatím ne, to mi řekne až podle výsledku které jsou v pondělí. To zase bylo řevu ten náš bobek má hrůzu z Dr, takže to zase bylo, tak snad to bude ok! Sestřička říkala, že to její děti maji taky, i ona a nikdy nic víc nebylo, tak snad to bude taky ok.

radoosa  22.09.11 12:28

No tak to bude v klidu.Vidíš že to má hodně detí.Ale stejne co Dr.jiný názor.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist