Maďarsko - ceny potravin a jiné dotazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

me2dova
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 26.06.13 21:24
Maďarsko- ceny potravin a jiné dotazy

Ahoj,
jedem teď s dětmi na týden do Maďarska, ještě nikdy jsme tam nebyli. Máme sehnané ubytování s kuchyňkou, takže si budeme částečně vařit. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte představu, jak je to s tamními cenami potravin, jestli se hodně liší od těch našich, popř. co je tam o hodně dražší, aby se to vyplatilo vézt s sebou. Ono auto to sice uveze, ale zase abychom s sebou nevozili jídlo pro 5 lidí na týden a pak nezjistili, že bychom to tam sehnali za stejné peníze, ne-li levněji.

A dále jsem se chtěla zeptat na tipy na výlet. Jedeme do Gyoru, především do termálů, ale chtěli bychom si i prohlídnout kus Maďarska. Určitě bych ráda do Budapešti. A co tak ještě neminout? Nejlépe třeba něco, co by bavilo i děti, cokoliv, co stojí za to (zoo, hrad, zábavní park, nějaká tamní specialita…)

Za odpovědi předem děkuji

Reakce:

-Evka-
Ukecaná baba ;) 2223 příspěvků 26.06.13 21:33

Byli jsme v Budapešti v prosinci a ceny mi připadaly vyšší – mají vyšší DPH – možná jeden z důvodů. Netuším, jak to bude s cenami u sezonního ovoce a zeleniny – ty mi před lety připadaly levnější-ale je to hodně let zpět.

sophinka1  26.06.13 21:35

Na ceny se ptej s budapeští neporadím

sophinka1  26.06.13 21:37

Pokud jedete do gyoru určitě bych doporučila odbočit i mírně do rakouska do Neisiedl am see a Förtod, kousek odtud je zabavny park ale nemohu si vzpomenout presne kde.

Příspěvek upraven 26.06.13 v 21:56

sophinka1  26.06.13 21:39

No a jídlo – počítej s bílým chlebem cca 300 ft. Máslo nejlevnější kolem 600 ft ovoce -zelelnina drahá a kvalita bídná. ani uzeniny typu šunka nic moc. Olej 470–500 ft, cukr 270–300ft, maso kureci momentalne 1750 ft/kg. NO a benzím… momentálně někde kolem 430 ft/l

Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist