Maďarsko - ceny potravin a jiné dotazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

me2dova
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 26.06.13 21:24
Maďarsko- ceny potravin a jiné dotazy

Ahoj,
jedem teď s dětmi na týden do Maďarska, ještě nikdy jsme tam nebyli. Máme sehnané ubytování s kuchyňkou, takže si budeme částečně vařit. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte představu, jak je to s tamními cenami potravin, jestli se hodně liší od těch našich, popř. co je tam o hodně dražší, aby se to vyplatilo vézt s sebou. Ono auto to sice uveze, ale zase abychom s sebou nevozili jídlo pro 5 lidí na týden a pak nezjistili, že bychom to tam sehnali za stejné peníze, ne-li levněji.

A dále jsem se chtěla zeptat na tipy na výlet. Jedeme do Gyoru, především do termálů, ale chtěli bychom si i prohlídnout kus Maďarska. Určitě bych ráda do Budapešti. A co tak ještě neminout? Nejlépe třeba něco, co by bavilo i děti, cokoliv, co stojí za to (zoo, hrad, zábavní park, nějaká tamní specialita…)

Za odpovědi předem děkuji

Reakce:

-Evka-
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 26.06.13 21:33

Byli jsme v Budapešti v prosinci a ceny mi připadaly vyšší – mají vyšší DPH – možná jeden z důvodů. Netuším, jak to bude s cenami u sezonního ovoce a zeleniny – ty mi před lety připadaly levnější-ale je to hodně let zpět.

sophinka1  26.06.13 21:35

Na ceny se ptej s budapeští neporadím

sophinka1  26.06.13 21:37

Pokud jedete do gyoru určitě bych doporučila odbočit i mírně do rakouska do Neisiedl am see a Förtod, kousek odtud je zabavny park ale nemohu si vzpomenout presne kde.

Příspěvek upraven 26.06.13 v 21:56

sophinka1  26.06.13 21:39

No a jídlo – počítej s bílým chlebem cca 300 ft. Máslo nejlevnější kolem 600 ft ovoce -zelelnina drahá a kvalita bídná. ani uzeniny typu šunka nic moc. Olej 470–500 ft, cukr 270–300ft, maso kureci momentalne 1750 ft/kg. NO a benzím… momentálně někde kolem 430 ft/l

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist