male miminko a spatná funkce placenty....pomoc!!(hypotrofie)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jxjxj
Stálice 63 příspěvků 27.09.07 08:09
male miminko a spatná funkce placenty....pomoc!!(hypotrofie)

:oops: :oops: :oops: jsem v 37tydnu a mam podle ultrazvuku male mimi 2220g lekari rikaji ze jde o spatnou funkci placenty protože mimisek mnel pred 14 dny2089g a nyni pribral jen na 2220g prede vcirem jsem byla na testu oxitoconovim (skouska vyvolani kontrakci )aby vedeli lekari jak se dari miminku jestli zvladne porod (klasicky)nebo budu muset na cisar test vysel dobre!tak mi pristi tyden vyvolaji porod.chci se zeptat komu se narodilo mimi taky kolem 2kil a jak to probihalo,komu tez neodpovidalo miminko tabulkove......a vse co se tyce hypotrofie… lekari mne rikaji ze mimi je plne vyvinute ale je jen moc male..ja doufam ze mi mimiska spatne zmerili abude mit 2500g …(kez by)prosim napiste…!![!!/b]

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pavca
Kelišová 6133 příspěvků 27.09.07 08:37

ahoj, nemám sice zkušenost s dvoukilovým miminkem, mám ale zkušenost s „měřením“ mimi na konci těhotenství pomocí UTZ. Ve středu mi doktor řekl, že mimi má maximálně! 3500kg, neodpovídá termínu (který jsem měla za 3 dny), ale tak max. 38tt no a já jsem v neděli (den po TP) porodila holčičku s porodními mírami 4170g a 54cm!!! :lol: takže bych se na tvém místě příliš nestresovala, možná vás miminko nakonec všechny překvapí a bude ty 2,5kg mít :P držím pěsti!!! :wink:

pralinka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 27.09.07 08:44

Ahoj,
na tu váhu dle UZ bych nespoléhala, vždy tam může být rozdíl +- O,5kg.
Kamarádka měla podobný problém-v 37tt akutní císař, vysoký tlak, nevolnosti, špatná fce placenty, hypotrofie. Holčička se jí narodila s váhou
1,30 kg. Tudíž od nějakého 30tt už nepřibývala,u ka­marádky byl ještě další problém, žačaly selhávat ledviny.
No malá to dohnala krásně, zhruba 2 měsíce byly na neonatologii a je dodnes brána jako nedonošenec. Jinak je to šikulka.

R.

Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 27.09.07 08:51
hypotrofie

Ahojky ,přesně tímhle jse si prošla v prvním těhu.Najednou malá v bříšku přestala prospívat a tt neodpovídal ke konci o 5týdnů malá také málo nabírala v bříšku na váze ,poměrově byla menší.dělali mi průtoky placentrou ,ty byli ale dobré.Takže to brali prostě jakousi dispozici nebo jen že prostě nesouhlasí satum početí ,což se u nás i dalo předpokládat ,protože se malá ukázala poprvé na utz až 8 týdnů po poslední MS.
Oxitocinový test mi dělali taky ,ale nakonec mě nechali až jsem byla 42+3 a vyvolali porod ,během vyvolávání nastali komplikace ,po 1 hodinách bolestí jsem se neotvírala a malá ztrácela ozvi.Tak se udělal okamžitě císař .

Dělali ti utz na průtoky placentou??
jinak se neboj malá byla po porodu jen na zahřátí v inkubátoru a byla v pořádku.Ted už je ji skoro 9 ,je vzrůstově i váhově menší pořád .Ale je zdravá !!

Majdalenka

Shari
Závislačka 2704 příspěvků 27.09.07 08:54

Ahoj!

Neboj, to dobře dopadne!
Moje miminko zaostávalo v růstu už někdy od dvacátého týdne, v 35tt mělo podle utz přibližně dvě kila. Během dalšího týdne dokonce ještě zhublo, takže šlo okamžitě ven císařem.

Po narození měla Rozárka 1,86kg, přesnou délku nevím, byla koncem pánevním, takže ji neměřili. Ale byla dlouhá a hubená, jako králíček – co ti budu povídat. Narodila se 36+6, velikostí odpovídala 31 tt.

Rozárku dali do inkubátoru, první den ji vyživovali glukózou? a na palečku měla hlídač tepu. Pak už byla jen v inkubátoru a dostávala ženské mléko z mléčné banky.
Když mě přivezli z JIP, dali mě na gynekologii a Roza byla stále v inkubátoru. Chodila jsem jí každé tři hodiny kojit, ale neměla sílu sát, takže ji pak vždycky museli docpat mlékem z banky. Po týdnu (když se vrátila na porodní váhu) nás přeložili na intermediár, kde jsme strávily další dva týdny. Čekaly jsme, až bude mít Roza 2kg.

Ze začátku špatně přibírala a mizerně sála, museli jsme ji pořád dokrmovat mlékem z banky. Pak už nad mým kojením zlomili hůl a dali jí UM. Takhle malé děti mívají se sáním problémy, ale rozhodně to není potřeba vzdat! Já se plně rozkojila až v Rozárčiných dvou měsících a kojím dodnes.

Co se vývoje týče, je Rozárka naprosto v pořádku. Jen máme poměrně úzkostlivou (nebo alibistickou) doktorku a pořád nás honí po nějakých vyšetřeních. Ale pokaždé to dopadlo dobře! Chodíme i na neurologii, pokaždé nám řeknou, že je vše v naprostém pořádku a jen pro jistotu si nás pozvou na příště. Dokonce jsme se obešli bez rehabilitací (a s těmi jsou tak nějak počítala).

Je pořád hodně malá, v devíti měsících má 64 cm a asi 6,5kg. Ale myslím, že to je výjimka. Většina dětí, kterým se v bříšku nedaří, udělá tzv. catch up růst – prostě to skokem doženou.

Pokud ti můžu doporučit, rozhodně si vyber velkou porodnici, kde mají inkubátory!!! A počítej s tím, že tam můžeš strávit i několik týdnů. My byly v Podolí.

Co se váhy miminka týče, v některých porodnicích (u Apolináře) propustí i menší než dvoukilové děti, v Podolí se čeká na 2 kg, oficiálně je myslím 2,1 kg.

Držím palce a dej vědět, jak jste dopadli!!!

Kacica
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 27.09.07 10:51

Tak ja to mela to same od 34 tt, Betka byla pry mala (podle UZV moji Dr. jen 900g), tak jsem chodila kazdy tyden na UZV do nemocnice – mereni a prutok placentou + KTG. V nemocnici mi rekli, ze ma asi 1,4 kg a ze je za terminem jen asi o 3 tydny. Nakonec se narodila tyden pred terminem
(planovany cisar z jineho duvodu) a mela 2,55.

Drzim palce
Kacica + Betynka

Hvězdička
Stálice 63 příspěvků 27.09.07 10:51

Ahojky,

moje kamarádka porodila holčičku,která vážila 1,48kg-nefungovala jí dobře placenta a malá proto nepřibírala.Takže porodila dřív a císařem.Malé se daří dobře už jí skoro rok a je v pořádku. :)

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 27.09.07 10:59

Teda jste mě trochu vyděsili. V pondělí mi psala kamarádka, že podle UTZ je miminko o 16 dní menší, než by mělo být a otvírá se. TP má 16. října. Tak příští týden jde na kontrolní UTZ, jestli mimi fakt nehubne. Takže je dost možný, že je to podobný případ, jako se řeší tady. Že jo?? Chjo.

jxjxj
Stálice 63 příspěvků 27.09.07 12:49

průtoky mi delali byli v poradku moje miminko bylo na tom tak to: 28 tyden 940g ,30+0tyden –1223g,32+0tyden 1535g, 35+0 tyden 2089g,37+0 -uz pribralo jen na 2220g v patek jdu na monitoring a v pondeli zase ultrazvuk a monitoring a planovani terminu porodu coz bude jeste ten tyden,pry mne to nenechaji donosit aby miminko nestradalo.....taze v pondeli budu38+0jo a chodim brno bohunice porodnice(inku­batory zde maji …) kdyby bylo o moc mensi sla bych na obilnák tam maji jeste o neco lepsi vybaveni pro miminka moc malinky......­..........(..va­ha miminka 2220g odpovida33+4)

Zdenča
Povídálka 17 příspěvků 27.09.07 13:11

Ahoj,
taky jsem měla špatnou funkci placenty, pro vysoký tlak mi bylo ukončeno těhotenství (ve 37+6tt) císařským řezem, protože mimi bylo koncem pánevním a hlavně odhadovali jeho váhu maximálně na 2200 g. Jaké bylo překvapení, když Davidova porodní váha byla 2620 g a to se divil i doktor. David to pak rychle s váhou doháněl.Takže se ničeho neboj, tato váha nemusí být konečná. Držím palce.

Anonymni  07.10.07 16:28

mě taky při druhém těhotenství strašili, že Maruška bude menší a na druhém utz jiný doktor říkal, že je v norměna ,podle týdnů a také jsem měla méně plodové vody, takže prý se to potom těžko měří…porod mi proto taky vyvolávali(kvůli menšímu množství vody) už v termínu(jinka se většinou čeká) a Maruška měla 3050, takže normal.

Nenech se stresovat doktory…někdy se vyžívají v různých vyšetření a negytivních diagnózách, ale pokud se cítíš dobře, tak myslím není žádný problém(a pokud jsou průtoky placentou v normě). držím palce i u porodu! :)

Lidundju

jxjxj
Stálice 63 příspěvků 17.10.07 11:42

Tak uz mam svyho broucka je to lucinka a ma 2843g!!!a 48cm !vsem dekuji za příspevky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!Tak­že žadná hypotrofie je to zdrava donosena hocicka!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!

saryk75
Závislačka 3767 příspěvků 17.10.07 11:54
pralinka píše:
Ahoj,
na tu váhu dle UZ bych nespoléhala, vždy tam může být rozdíl +- O,5kg.
Kamarádka měla podobný problém-v 37tt akutní císař, vysoký tlak, nevolnosti, špatná fce placenty, hypotrofie. Holčička se jí narodila s váhou
1,30 kg. Tudíž od nějakého 30tt už nepřibývala,u ka­marádky byl ještě další problém, žačaly selhávat ledviny.
No malá to dohnala krásně, zhruba 2 měsíce byly na neonatologii a je dodnes brána jako nedonošenec. Jinak je to šikulka.R.

Měla jsem podobný problém. Holčička vážila nakonec 2kg, měřila 45cm, šla ven císařem o 14 dní před termínem. Já měla hlavně vysoký tlak.
Jako nedonošence nás nikdy nebrali :?
Každopádně malá je čiperná, zdravá a dělá nám jen radost :-)

saryk75
Závislačka 3767 příspěvků 17.10.07 11:55
jxjxj píše:
Tak uz mam svyho broucka je to lucinka a ma 2843g!!!a 48cm !vsem dekuji za příspevky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!Tak­že žadná hypotrofie je to zdrava donosena hocicka!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!

Gratulujeme :! :D

luckybaby  27.10.10 12:43

Mela jsem stejny problem, nikdy me nenapadlo, ze neco takoveho vubec je. Znala jsem jen nedonesence s malou porodni vahou. Nam uz rekli, ze je mimco mensi ve 12.tt dle UZV, ale vse dobry. Ja mela UZV skoro kazde 3 tydny, z duvodu, ze jsem mela dva rozdilne doktory (v CR a cizine). Pokazde mi bylo receno, ze je mensi. Ja si myslela, ze tim pouze mysli delku, nikdy nezminili nic o vaze.Ve 32.tt mi bylo receno, ze se mimco srovnalo a ma 1700g, coz je super.
Muj sok nastal, kdyz mi muj doktor udelal UZV ve 36.tt (coz se normalne uz ani nedela, posledni je ve 32.tt)a oznamil, ze je porad malinkej a ma pouze 1400g! Za tyden opet kontrolni UZV, cely tyden jsem se cpala, stavala jsem i v noci!!! Ukazalo se, ze to pomohlo a mimco melo 1900g, ale i tak me ihned hospitalizovali, a tyden pozorovali prutoky i srdicko mimca. Posledni UZV ukazoval vahu mezi 2100g a 2200g!!
Tehotenstvi bylo ukonceno ve 38.tt planovanou sekci a Max mel nakonec 2170g (UZV byl presny!!)
2 dny byl v inkubatoru (neudrzel si telesnou teplotu) jinak zdravy. Byl hrozne vyhubli, krehoucky a malicky! Mel dokrmovani Nenatalem a pote stejne skoncil na flasce, protoze jak byl malicky tak neumel sat z prsu.
V nemocnici jsme si pobyli 2 tydny a domu nas pustili s 2440g. Dnes jsou mu skoro 4 tydny a je velice vitalni. Brali ho jako nedonosence, tak mel veskera vysetreni a jedine co mame je rehabilitace a cvicime Vojtovu metodu!
Takhle malicka miminka jsou alespon zive panenky :-)
Hodne stesti!!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist