Maliník a porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 02.01.09 13:18
maliník

Chtěla bych vědět od kdy pít čaj z maliníku. Pomohl Vám při porodu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kristynab
Echt Kelišová 9131 příspěvků 02.01.09 13:26

Ahoj, ja jsem ho pila nekdy od 36 tydne a pri porodu mi nepomohl, naopak jsem po porodu hodne krvacela pry to mohlo byt prave tim malinikem.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 02.01.09 13:27

Tak to se mu asi teď vyhneš žejo?

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 02.01.09 13:42

taky myslim ze se doporucuje od toho 36tt, ale asi nikdo nemuze s urcitosti rict, jaky by mel porod bez nej, jestli mu pomohl… Pila jsem ho, rodila 9 hodin, mela poporodni komplikace, ted ho piju zase :D

Cattleya
Stálice 89 příspěvků 02.01.09 14:42

O maliníku jsem si dost zjišťovala, jedni tvrdí, že se může pít celé těhotenství, ale většina, že je dobré začít až kolem 34. týdne. Já se ho určitě pít chystám, tak uvidíme :-)

Anonymni  02.01.09 14:58

ja pila uz snad od sesteho mesice(ze se ma pit az tak ve 36tt jsem se dozvedela prave ve 36tt:)a porod „pouze“trihodi­novy..takze ja na nej nedam dopustit at to jim bylo nebo ne:)

Olunka
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 02.01.09 15:17

Já ho piju od ukončeného 34 tt , 2 šálky denně dle rad mé kamarádky bylinkářky.Mám zato že tady na e miminu už ta diskuze co se týče maliníku je a převážně holky píšou že nepomohl , ale já to zkusim a uvidim.Ještě chci zkusit lněný semínko od 36tt.To si ženský hodně vychvalovaly. :wink:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18604 příspěvků 02.01.09 16:18

já ho pokaždé pila cca měsíc před porodem, ale jestli mi pomohl, nebo ne tak to říct nedokážu. Třeba je to spíš o tom „věř a víra tvá tě uzdraví“ No raději ho budu příště pít zas, když se to trochu osladí tak to naní tak zlý 8)

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 02.01.09 19:44

co to lněné semínko kde se dá sehnat?

ravena
Kelišová 6416 příspěvků 02.01.09 20:01

Ahoj ja pila malinik od 34tt a porod suprovej ve 37tt kontrakce necelejch 7 hodin, silny tak 1,5 …takze priste zas i kdyz si myslim, ze je to prave spis ver a vira tva te uzdravi… Rozhodne si myslim, ze to neublizi :wink:

Drceny lneny seminko prodavaji treba v DM, ale samotny dost hnusny davala jsem si do jogurtu, ucinek protizacpovy :wink:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 02.01.09 20:14

To lněný semínko se prodává všude ve zdravý výživě a mají ho i některé obchodní řetězce.On se prý dělá i dělá i nákej vývar z lněnýho semínka, ale je to prý šílená konzistence,takže ho spíš dám do jogurtu.
A co takhle vim tak prý po něm má miminko při porodu vyklouznout jak po másle, ale nemohu soudit , budu rodit poprvé,ale zase člověk věří všemu , když jde do tuhého. :D

medakulicka
Kecalka 120 příspěvků 02.01.09 21:13

maliník jsem pila u obou dětí ten měsíc před termínem a spokojenost. Porody ukázkový, jestli se to tak dá říct. První 7 hodin, druhý 3,5 od úplně prvních slaboučkých bolestí, takže od těch pravých porodních spíš 5 hodin a podruhé jen 1,5 hodiny. Kdyby to mělo být potřetí, tak do toho jdu taky a do porodnice raději hned :lol: No ale těžko říct, jestli to bylo maliníkem. Odvar ze lněného semínka jsem chtěla taky vyzkoušet, ale už na to nějak nedošlo – ještě že tak. jinak bych asi rodila doma.

LenkaN26
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 03.01.09 11:35

Já jsem pila maliník od 32.tt. Doktor mi vyhrožoval, že porodím dřív tak jsem si ho i dřív na:,–(ila aby to případnšě šlo rychle. Nakonec se Tatiana narodila den, resp. 4,5 hodiny po termínu a porod nebyl nijak krátký. Strašně pomalu jsem se otvírala a to jsem od první kontrakce vypila maliníkového odvaru asi 4 litry… Nicméně ho nechci hanit, možná by to bez něj šlo ještě hůř. S krvácením jsem žádné problémy neměla.

P.
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 03.01.09 13:16

ahoj, ja ho pila od 36 tt a doufala taky v pohodovy porod. nakoenc mi vubec nikdy nezacly poslicci a po prasknuti vody se mi ani kontrkace nerozjely, nakonec teda indukce, 13 hodin…:-(

LenkaN26
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 03.01.09 21:36
P. píše:
ahoj, ja ho pila od 36 tt a doufala taky v pohodovy porod. nakoenc mi vubec nikdy nezacly poslicci a po prasknuti vody se mi ani kontrkace nerozjely, nakonec teda indukce, 13 hodin…:-(
Řekla bych, že na prvorodičku je 13 hodin pohůdka, co já bych za to dala, já si užila skoro 28 hodin…
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist