Mám ponorku s manželem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea1978
Nováček 6 příspěvků 11.10.15 23:47
Miluji nemiluji.... Aneb jak to je?

Mate dny nebo obdobi, kdy vam leze partner neskutecne na nervy a mate az pocit nenavisti. Mam celkem dlouhodobe na nej alergii. Nesnasim ho a jsem stastna, kdyz je pryc a desim se dnu, kdy mame byt spolu. Nemame absolutene na nic stejny nazor, mame absolutne rozdilne zivotni hodnoty. Az na jednu malickost, mame rodinu, rozestaveny dum, hypoteku a jsme manzele. Spolu jsme 8 rokem. Momentalne tedy jiz 8 let sdilime 1+1 a nemam uniku, vadi mi tu. zmeni se to s domem, kde bude dost prostoru a nejaky unik a soukromi. Zatim muzu chodit plakat jen na Wc. Proste nemuzu dychat, nevim co s tim. Jini chlapi me nezajimaji. Nezajimaji me vubec, Protoze jsou vsichni sobci s egem, ktery si honi na partnerce, ktera samozrejme vubec nic nedela na materske. Jenom se krome vydelavani stara absolutne o vse. Divim se, ze manzel nechce, abych mu jeste utirala zadek. Manualni prace je mu cizi. Sama si montuji nabytek, Sama si maluji, Sama delam vse. Manzel jezdi v luxusnim aute, obleka luxusni hodinky a luxusni boty a hraje si na strasneho pana tvorstva. mzatimco ja jezdim v 15 let stare rachotine a oblekam se docela prumerne. Kdyz se zminim, ze musime koupit domek na naradi, vysmeje se mi, ze on zadne naradi nepotrebuje, ze ma na vsechno lidi. Je mi z nej zle. Prejde me to, je to jen ponorka? Prozil jste nekdo neco podobneho? Co s tim? Mam byt trpeliva?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Scarabeuss
Závislačka 2714 příspěvků 11.10.15 23:50

Ale neboj, normalka, takovej pribeh tu je aspon jednou za den. :think: No mozna sis mela rozmyslet s kym zakladat rodinu, je to asi nejdulezitejsi krok v zivote, tak se vyplati o nem chvili premyslet. :think:

Anonymní  11.10.15 23:56

Ahoj, no nevidím to růžově. Každopádně zijete v 1+1 s dětmi a manžel jezdi v luxusním aute a na vše ma lidi? :-o Stavite domek-on bude mít ego zas o něco vetsi a ty budeš mit s domem vetsi starosti-podle toho co píšeš, ze byste se společně starali o vás splněný sen nehrozí. Ne, myslím, ze te bude štvát cim dal vic, nebudeš si ho vážit (i kdyz vas finančně zajišťuje, ale podle me to bohužel není ve vztahu to nejdůležitější),a­korat jak píšeš, v dome se budete moci lip mijet a asi to jeste nějakou dobu vydrzis.Ale happy end nevidím. Mozna se mýlím. Kez by.

Žirafa 69
Echt Kelišová 9295 příspěvků 12.10.15 00:02
@Andrea1978 píše:
Mate dny nebo obdobi, kdy vam leze partner neskutecne na nervy a mate az pocit nenavisti. Mam celkem dlouhodobe na nej alergii. Nesnasim ho a jsem stastna, kdyz je pryc a desim se dnu, kdy mame byt spolu. Nemame absolutene na nic stejny nazor, mame absolutne rozdilne zivotni hodnoty. Az na jednu malickost, mame rodinu, rozestaveny dum, hypoteku a jsme manzele. Spolu jsme 8 rokem. Momentalne tedy jiz 8 let sdilime 1+1 a nemam uniku, vadi mi tu. zmeni se to s domem, kde bude dost prostoru a nejaky unik a soukromi. Zatim muzu chodit plakat jen na Wc. Proste nemuzu dychat, nevim co s tim. Jini chlapi me nezajimaji. Nezajimaji me vubec, Protoze jsou vsichni sobci s egem, ktery si honi na partnerce, ktera samozrejme vubec nic nedela na materske. Jenom se krome vydelavani stara absolutne o vse. Divim se, ze manzel nechce, abych mu jeste utirala zadek. Manualni prace je mu cizi. Sama si montuji nabytek, Sama si maluji, Sama delam vse. Manzel jezdi v luxusnim aute, obleka luxusni hodinky a luxusni boty a hraje si na strasneho pana tvorstva. mzatimco ja jezdim v 15 let stare rachotine a oblekam se docela prumerne. Kdyz se zminim, ze musime koupit domek na naradi, vysmeje se mi, ze on zadne naradi nepotrebuje, ze ma na vsechno lidi. Je mi z nej zle. Prejde me to, je to jen ponorka? Prozil jste nekdo neco podobneho? Co s tim? Mam byt trpeliva?

To je ten důvod alergie, nenávisti, apod.
Nedivím se Ti. A pochybuji, že s „větším prostorem“ se to zlepší.
Byl takový od začátku?

Regina Hero
Generální žvanilka 20067 příspěvků 7 inzerátů 12.10.15 00:08

Všichni muži nejsou sobci s egem…
Proč to tak máte? Proč on má luxusní věci a ty ne? Proč si děláš vše sama? Proč si nezavoláš řemeslníky? Děláš to tak dobrovolně nebo je důvod někde jinde?

Andrea1978
Nováček 6 příspěvků 12.10.15 00:39
@Regina Hero píše:
Všichni muži nejsou sobci s egem…
Proč to tak máte? Proč on má luxusní věci a ty ne? Proč si děláš vše sama? Proč si nezavoláš řemeslníky? Děláš to tak dobrovolně nebo je důvod někde jinde?

Nemyslim, ze jsou vsichni sobci, ale jsem nastvana. Proc nemam luxusni veci, mela jsem je, zmenila jsem po narozeni deti priority, dum byl pro me zasadni a ja zjistila, ze je vubec k zivotu nepotrebuji. Jojo volam remeslniky, manualni prace me ale bavi, relaxuji u ni. Rada sportuji a rada jezdim na vylety. Manzel zase nez aby utratil penize za vylet, tak si koupi 101 kosili… nechci se ani rozvadet. Manzel je skvely otec a to mu nelze uprit. S detmi dokaze hodiny malovat, hrat si s nimi. Ale mam pocit, ze ja jdu tak nejak kolem nej. Vseobecne se mnou mluvi 3 vety za den. Nikdy mi nepovi nic, ani ze treba mluvil s mamkou, ktera nas treba zve na kafe ci obed. Vse se dovidam po tydnech od druhych a kdyz se dotazu, tak to nepovazoval za dulezite. Chova se ke me jak k nejake slepici. Chci si povidat, tak mi rekne, ze moc mluvim a vseobecne stradam po citove strance. No, jsem na materske tak nic vlastne nedelam. Stve me ten postoj. Zeptam se ho zdali by jsme sli od sebe, tak mi rekne, ze v zivote, ze svoje deti neopusti, ale ja at si pry delam co chci. Zdali byl vzdy takovy? Nebyl. Byl to obycejny kluk, ale nyni je pan dulezity v praci a nic by se bez nej nevyresilo. A uprimne hodne mu narostl hrebinek pro svatbe a to neni fraze, je to fakt. A s prichodem deti, kdy jsem navic doma a z neho je dost uspesny clovek to obcas tedy graduje. Nerikam, ze je vzdy takovy jak tady pisi, ale dost casto ma svoje naladove vylevy a ja to nejak spatne pobiram.

lasička1
Echt Kelišová 7518 příspěvků 12.10.15 04:49

@Andrea1978 A manžela sen a cíl byl baráček, nebo jen tvůj? A pokud máte peníze, tak proč si nepronajmete větší byt-pro komfort rodiny?

terezinka25
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 12.10.15 07:57

@lasička1 tak to me taky napadlo :think:

Šarlota4
Kelišová 5552 příspěvků 12.10.15 08:09

No nerikam, ze je to na rozvod, ale jestli s tebou mluvi stylem " moc mluvis „, " nic nedelas-neznamenas“ tak je to smutny. Neni moznost jak manzelovi stoupnout v ocich? Necim co ho zaujme a bude na tebe pysnej? Dalsi moznost je sebrat deti a jit no…

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 47773 příspěvků 1 inzerát 12.10.15 08:11

Tvůj manžel je egocentrickej hnusák, co nemá s normálním chlapem nic společného. Promiň mi, neber to jako radu pro tebe, píši, co bych dělala já v situaci mít doma podobný exemplář, nakopala bych ho do řiti, rozvedla se, a šla si žít svůj skromný život sama bez něj. Nesnáším, nenávidím tohle ponižování, kdy chlap je pomalu bůh, ženská na rodičáku tak leda jeho služka. To na mě působí jak červený hadr na býka.

Vivana
Kecalka 182 příspěvků 12.10.15 08:23

@Andrea1978 Jste každý jinde duševně, proto nemůžete najít společnou řeč. Podle tvého popisu mi on přijde jak frajírek co si honí ego a ty jsi rodinný typ. Chtěla bys hezký domov-rodinu, on to má asi okrajově, jako doplněk. I tak si myslím, že by vám mohlo bydlení v domečku pomoci. Hlavně tobě - budeš spokojenější kvůli dětem, zahrádce, dvorku a ta tvoje větší spokojenost se může přenést i na něj. Nikdo neví jak se to může vyvinout…

Anonymní  12.10.15 08:32

@Šarlota4 Ja bych to " sebrat deti a jit" nevidela tak ruzove.. Sama zakladatelka pise ze deti se nevzda ( a proc taky) a ze otec je bajecnej.. Navic rodinu zajistit dokaze, ona je materske. Problem bych videla spis v tom, ze ma pan asi pocit, ze si pani „nema za co vazit“.. Uz to tu nekdo zminil. Ja si rozhodne nemyslim, ze by se mela kvuli chlapovi pretrhnout. Mozna mu jen tak jako naznacit, ze i ona ma svou dustojnost a hodnotu. A mozna bych mu i tak trochu naznacila ze ho ke vsemu nepotrebujes, deti dat hlidat a nekam vyrazit s kamaradkama.. A ani bych nerikala s kym kam jdu, proste jdu ven…Oni jsou si chlapi nekdy az moc jisty ze zenska co je doma je domaci buchta na ktery si muzou utuzovat ego.

Regina Hero
Generální žvanilka 20067 příspěvků 7 inzerátů 12.10.15 08:50
@Andrea1978 píše:
Nemyslim, ze jsou vsichni sobci, ale jsem nastvana. Proc nemam luxusni veci, mela jsem je, zmenila jsem po narozeni deti priority, dum byl pro me zasadni a ja zjistila, ze je vubec k zivotu nepotrebuji. Jojo volam remeslniky, manualni prace me ale bavi, relaxuji u ni. Rada sportuji a rada jezdim na vylety. Manzel zase nez aby utratil penize za vylet, tak si koupi 101 kosili… nechci se ani rozvadet. Manzel je skvely otec a to mu nelze uprit. S detmi dokaze hodiny malovat, hrat si s nimi. Ale mam pocit, ze ja jdu tak nejak kolem nej. Vseobecne se mnou mluvi 3 vety za den. Nikdy mi nepovi nic, ani ze treba mluvil s mamkou, ktera nas treba zve na kafe ci obed. Vse se dovidam po tydnech od druhych a kdyz se dotazu, tak to nepovazoval za dulezite. Chova se ke me jak k nejake slepici. Chci si povidat, tak mi rekne, ze moc mluvim a vseobecne stradam po citove strance. No, jsem na materske tak nic vlastne nedelam. Stve me ten postoj. Zeptam se ho zdali by jsme sli od sebe, tak mi rekne, ze v zivote, ze svoje deti neopusti, ale ja at si pry delam co chci. Zdali byl vzdy takovy? Nebyl. Byl to obycejny kluk, ale nyni je pan dulezity v praci a nic by se bez nej nevyresilo. A uprimne hodne mu narostl hrebinek pro svatbe a to neni fraze, je to fakt. A s prichodem deti, kdy jsem navic doma a z neho je dost uspesny clovek to obcas tedy graduje. Nerikam, ze je vzdy takovy jak tady pisi, ale dost casto ma svoje naladove vylevy a ja to nejak spatne pobiram.

ty jsi změnila priority, ale on ne… tak mu nemůžeš vytýkat, že má stejné jako předtím (kdy ti to asi nevadilo) a ne jako ty… holt se vyvíjíme různě…
A dřív, než jste měli děti, na výlety jezdil a sportoval? Nebo to tak měl i předtím, ale ty máš teď jiné zájmy a baví tě jiné věci než dřív? Šla jsi do toho vztahu s tak rozdílným člověkem, nebo ses změnila ty a on je pořád stejný? Nemyslím tím teď to postavení v práci a nejspíš i vyšší plat, ale zájmy, koníčky, záliby…
A k tomu poslednímu - to je velmi častý problém žen na mateřské… jsou jen s dětmi a tak mají obrovskou potřebu sdílet, mluvit, rozebírat… a většina chlapů na to není…
Samozřejmě, že není správné, jestli ti dává najevo, že jsi nic a on je pan podnikatel… k dětem jste se jistě rozhodli společně, chtěli jste je, plánovali, musel počítat, že budeš s nimi doma a budeš z větší části nejspíš závislá na jeho příjmu… ale zase si to nemusíš nechat líbit, máš nárok na stejnou úroveň jako má on… jen ty priority, ty teda máte velmi odlišné… a ve vztahu bohužel neplatí, že protiklady se přitahují…
On je teď asi jako dítě, které nikdy nemělo hračky a najednou si může koupit celé hračkářství… a nemůže se toho nabažit, zatímco ty jsi úplně někde jinde… a k tomu ten malý prostor… to je jed, jak píšeš… nedostatek soukromí takhle zveličí a nafoukne každý maličký problémek… nemožnost utéct, být se sebou sám… někdy stačí jít do jiné místnosti, nechat emoce vychladnout a věnovat se něčemu jinému… ale v maličkém bytě tahle možnost není a s dítětem asi taky nemáš zrovna prostor sebrat se a jít to vydýchat ven… takže pokud on je rozumný a je v něm něco dobrého, nějaký dobrý základ, který ho podrží, než se nabaží a dozraje, tak by ten dům pomoct mohl… možná budeš muset udělat i ty nějaký ten kompromis… nedělat vše sama, ale najmout si nějakou pracovní sílu… i pro něho to bude přijatelnější, že vám vymaluje malíř, než když v práci řekne kolegovi, že žena malovala… maluj obrazy a pokoje nech profesionálům… můžeš si koupit dobré kvalitní a dražší oblečení a hrabat se v něm třeba v záhonku… čím víc muže budeš stát peněz, tím víc si tě bude vážit… každopádně, když od něho nechceš odejít, tak budeš muset hledat tu nejlepší cestu, jak spolu žít a fungovat…

K K
Kecalka 151 příspěvků 12.10.15 09:05

Je to mozna vec nazoru a je taky otazkou, co je pro tebe luxusni - ale pokud triclena rodina bydli v 1+1 a „hlava rodiny“ jezdi v drahym aute a ma drahy hodinky a hraje si na machra, pak je to trouba - a to se prestehovanim do domu nezmeni…

Situaci lze vyresit tim, ze si uvedomis partnerovi hezky stranky. Jen doufam, ze ten jeho popis je hodne ovlivnenej emocema - protoze jsem tam popravde moc hezkych stranek nenasel. Nejakej prachac to asi nebude, jinak by rodina nebydlela v 1+1, co vydela utrati za blbosti (sam miluju auta, ale luxusni auto na denni pouzivani bych si nikdy nekoupil), ale zase si hraje si s detma - a to neni tak malo!

Osobne bych mu dal jasne najevo, ze jestli mu jde o deti, bude se muset i normalne chovat k manzelce. Promysli si to, a klidne na par dni odejdi - sama uvidis, jestli mu to dojde. Taky bych klidne brecel i pred nim - mel by vedet, ze se trapis, pokud te ma rad, tak se bude snazit svoje chovani zmenit. Ono obcas chlapum trva, nez jim dojde, ze je zenska fakt nestastna - holt myslime jinak…

monna.monna
Kecalka 500 příspěvků 12.10.15 09:17
@Šarlota4 píše:
No nerikam, ze je to na rozvod, ale jestli s tebou mluvi stylem " moc mluvis „, " nic nedelas-neznamenas“ tak je to smutny. Neni moznost jak manzelovi stoupnout v ocich? Necim co ho zaujme a bude na tebe pysnej? Dalsi moznost je sebrat deti a jit no…

Dle mě je snad důvod k tomu, aby byl pysnej, že mu porodila děti, že se o ne stará. A taky mě tak napadá, zda jeho sláva není jen pomíjivá. Měl by si uvědomit, že to nemusí trvat věčně a asi se bojí jít do domu, kdyby na to nebylo v budoucnu nebo nevím.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Ozkoušeno: Proprepiaf radí, jak vybrat ten správný kočárek

Jaké otázky si při výběru kočárku klást, už víte. Při nákupu vlastního kočárku je otestovala i maminka-blogerka Proprepiaf. Co se jí při výběru nového přírůstku do vozového parku osvědčilo? číst dále >

Hormony jsou nejoblíbenější antikoncepční prostředek. Užívá je polovina žen

Hormonální antikoncepci nezřídka ženy označují za jedovaté svinstvo, které škodí tělu i prostředí. Na druhou stranu ji ale pravidelně užívá téměř polovina plodných českých žen a celkem 80 % se chrání před početím alespoň nějakým způsobem. číst dále >