Miminko 6 měsíců - sedí, stoupá si atd..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 28.08.06 17:13
Miminko 6 měsíců - sedí, stoupá si atd..

Ahoj maminky,

docela by mě zajímaly vaše zkušenosti a názory:)

Mám Nikolku, které je 6 měsíců. V 5 měsíci se poprvé sama po:,–(ila v malé vaničce, že se chytla okrajů a přitáhla se. Pak to předvedla v kočárku a pak začala sedět normálně samostaně. V necelém 6 měsíci si začala stoupat na nohy, když jí někdo choval a o něco se zapřela, tak hned chtěla stát.
Teď už se dokáže vzepřít ze sedu, když se chytí nějakého předmětu, normálně jako sedne na bobek a pak narovná nohy a stojí. Když mi sedí na klíně a dotýká se něčeho chodidlama, tak si stoupne.

No samozřejmě by stačilo podle tabulek, aby se v 6 měsíci sama přetáčela atd.. to ovšem dělala už ve 4.
Sudy-valy, popolézání, rotování po dece, to všechno umí a dělá už dlouho.

No a teď mám v okolí samozřejmě dva tábory. Jedni se rozplývají, jak je Nikolka šikovná a druzí ze mě dělají šílenou matku, jak mohu něco takového dopustit.
Podle nich bych jí okamžitě měla položit, když si sedne, protože je brzy.. (ovšem umíte si představit ten řev, kdybych to udělala).. na stání že vůbec ještě nesmí pomýšlet, zničí si klouby, páteř atd..

Podle maminky jsem já byla taky takhle napřed a myslím si, že jsem v pořádku :)
Tak se chci zeptat, jak jste na tom vy?? Máte dítko, které v
6 měsících stálo??? Nejsem v tom přece sama???
Necháváte je stoupat si nebo okamžitě přiskočíte a pokládáte??
Ale já si to tedy neumím ani představit, protože bych asi nedělala nic jinýho a Nikolka by byla věčně naštvaná..

Díky za vaše zkušenosti.

Jarka a Nikolka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

-Evka-
Ukecaná baba ;) 2186 příspěvků 28.08.06 17:25

Jak píšeš, dělá to sama, tak ji nechej. Od mých nevlastních sourozenců děti (jsou od sebe tři měsíce) také v půl roce sami stály v postýlce, a ten jeden už v 9-ti měsících chodil. A zrovna matka toho mladšího asi tři měsíce před tím, než to začal dělat její syn, měla ty samé řeči o tom prvním, že to dělat nemá.
Evka a Vojta3r a Věrka7m

Dendulka
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 28.08.06 17:29

Jarko, to neřeš, můj mladší synátor taky v půl roce chodil v postýlce a nepomáhala jsem mu..V pěti měsících jsme byli na vítání občánků a zvedl se nám tam z kolíbky, takže jsme ho museli držet, jinak by nám snad z ní vyskočil :D prostě je Nikolka šikovná :D

andela  28.08.06 17:34

Ahoj jarko,

no už jsem myslela že píšeš o našem Jájovi. Ten je taky takový super rychlík. :wink: :lol: Poprvé si stoupnul v 5m v postýlce, a od té doby i normálně sedí. Předtím lezl a sedal si sem tam :lol: . O nějakém ležení nemůže být ani řeči – zcela tě chápu. jak jája není totál unavenej, tak ho v kočáru nepoložím ani kdybych se na hlavu stavěla :lol: A doma pořád někde leze nebo si stoupá, a na místě ho udržím leda tak lepidlem. :lol: :lol: :lol: :lol:

Já se bála, že dr. bude mít ty kecy, jako že je na to ještě malej a tak … ale ona se jen smála, a říkala jaký je to rychlík, a kamže to spěchá :lol: .
Nehledě na to, že se říká, že děti mají svoje tempo… takže když to dělají samy, tak už musí být nějak nachystané na to to dělat, ne? Vyprdni se na ty, kteří blbě kecají. Ať si malá dělá co chce, ty jí do toho přeci nenutíš :wink:

Andělka

veru123
Kecalka 386 příspěvků 28.08.06 17:52

ahoj, buď v klidu, pokud to dělá opravdu sama a nikdo jí k tomu nepomáhá, tak už je na to holt zralá :lol: :lol: :lol: . U nás, když se začalo stoupat a já jsem položila, tak to bylo řevu, takže vím, že je to na nic :oops: a ani to nemá smysl, pokud už to prťe zvládá samo. Takže až tě ten „druhý tábor“ bude zase buzerovat, že to by nemělo, tak jim vysvětli, že už to udělalo úplně samo, tím pádem mu to neuškodí. Ale vím, že vysvětlovat něco lidem, kteří si to nedají vysvětlit je šílený. :roll:

Gabinka
Kelišová 6489 příspěvků 28.08.06 18:11

Jarko, pokud to Nikolka (doufám, že jsem nespletla jméno) dělá sama od sebe, proč ne. Nám zas v 6měsíci dr řekl, že jí mam posazovat, ačkoliv to sama neuměla. ovšem všechno pak dohnala během chvíle a tam mi dal akorát radu, nechat, ale nepodporovat.
Tzn. v žádném případě jí k tomu nepomáhat a už vůbec by jí nikdo neměl tahat za ruce a zkoušet vodit apod (na to pozor tím spíš, že je tak šikovná a „napřed“ u babiček). Zkrátka jí nechat, ať si jede sama svým tempem.
Vždycky jsou odchylky od tabulek, které jsou jen velmi orientační.
 G

Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 28.08.06 18:48

Ahoj,

děkuji za vaše názory :) Jsem ráda, že Nikolka není sama takový rychlík:):)
Dr mi minule na kontrole říkala, že když stojí na celém chodidle, tak je to dobrý, horší by bylo, kdybychom jí prý dávali třeba do chodítka a byla na špičkách.. což neděláme.. stojí pevně, na celých chodidlech:)

Jarka a Nikolka

Nikka
Kecalka 418 příspěvků 28.08.06 20:28

Jarko, já měla takovou nejstarší dceru – V 5-ti měsících seděla bez opory, v 6– ti stála a na devítiměsíční kontrolu si došla po svých :lol:
Doktorka mi tenkrát říkala, že pokud ji neposazujeme nebo nestavíme my, tak je to v pohodě. Prostě už jsou na to zralé, tak to dělají a kecat si do toho od nikoho nenechají.
Jo a Zuzka už se mi taky přitahuje do sedu, jak se má čeho chytit. Zatím vždycky žuchne zpátky :P a sudy valy dělá už skoro tři týdny.
 Nikka

andela  28.08.06 20:29

Jarko – tak to máš dobrý, Jája si stoupne, opře se o něco a baletí mi na špičkách :roll: . Tedy na celým chodidle umí taky stát, ale většinou stojí jen na špičkách. a to je ještě takovej frajer, že si stoupne na jednu, a druhou si pokopává :lol: :lol: :lol: . tak to nevím, zda by mě tvoje dr pochválila :roll: :lol: :lol: :lol:

skotik
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 28.08.06 21:28

Jarko,

buď naprosto v pohodě. Nikolka všechno dělá sama, tak nechápu, proč bys jí v tom měla bránit. Náš peťka je taky dost čilej a Dr. nám akorát řekla, že jsme trošku dopředu, ale že každé imčo je jiné a ne tabulkové :wink: No a kdybych začala našemu mrňousovi bránit v pohybu, tak by se mi asi brzo vzteknul :lol:

A moje neteřinka je taky pěkná dračice :wink:

Klára ze Zimňátek 2005/2006

PS: v deníčku máme víc aktivních miminek :wink:

Bebatko
Kecalka 420 příspěvků 28.08.06 21:30

Jarko, jak píšou holky: miminka tabulky nečtou :lol: – nám malá taky v pátém měsíci seděla a v sedmém stála (i když přetáčení na bříško objevila snad až v době, kdy už chodila :lol: ) a nijak jsme to neřešili (asi taky proto, že já jsem tabulky nestudovala :oops: ) a zatím je normální, jen běhá rychleji, než ostatní děti v jejím věku :? . Takže se netrap a nech věcem volný průběh. :wink:

Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 28.08.06 21:42

Ahojky,

tak ještě jednou díky :)
Už mi štvou takový ty kecy: A ona už stojí?? (udivený pohled) To by ale ještě neměla, zničí si páteř!
Ovšem víc je asi lidí, kteří se usmívají a diví se, jakou máme šikulku :)

Zrovna včera měl Nikolku tatínek u sebe v dílně, postavil jí na stůl a kamarád k tomu měl průpovídku. „No Nikolko, to ti tatínek pěkně ničí páteř..“ :(:(

Tak jsem ráda, že to není až tak neobvyklé a víc dětí je naprosto netabulkových :)
Nikolka už si chtěla držet sama hlavičku pár dní po porodu, s přetáčením z bříška na záda začala ve 3 měsících, v necelých 4 to bylo ze zad na bříško, během týdne vyloženě válela sudy-valy, cestuje, píďalkuje, rotuje, různě se odráží, v 5 měsíci se po:,–(ila a od necelého 6 se snaží stoupat :)

Jarka a Nikolka

nakala
Povídálka 40 příspěvků 28.08.06 21:46

Ahojky, tak to ti moc zavidim… Moje dcerka 6mes se jenom vali a vali. Ted se smazi aspon trosku na kolinka… Snad to bude lepsi. Pa

vyderka
Kecalka 139 příspěvků 30.08.06 11:55
nakala píše:
Ahojky, tak to ti moc zavidim… Moje dcerka 6mes se jenom vali a vali. Ted se smazi aspon trosku na kolinka… Snad to bude lepsi. Pa

Naky neboj, nas pisisvor se taky porad jen valela,pak zacal pestovat styl „partyzan“ a je to asi tyden co si sedla (jsem vycvicena od Kiedronove, tak si asi dokazes predstavit jak mi bylo, podle ni maji sedet az 9-ti mesicni deti)
od te doby si i drepne, klekne na kolena,postavi se,proste vleze uplne vsude…Ale nemuzu ji naucit lozit po 4rech.

drholcka  31.10.12 20:46
...

Dobrý večer, nás synáček se ve 4měsicích převracel na bok, ted, za 10dní nám bude 6měsíců, mi cestuje po dece, obrací se jak blázen, pomalu leze, sedí a když ho chytnete za ruce, tak se přitahuje. Na klíně zásadně nám stojí :)…starší syn, byl úplně jiný, za to v 9měsicích chodil, co nám vyroste z toho mladšího raubíře jsem tedy zvědavá. Přijde mi, že jsme nějak napřed :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist