Miminko a vedra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tajka
Povídálka 36 příspěvků 09.08.03 19:41
Miminko a vedra

Ahojky maminky, chtěla bych vás požádat o radu, jak by mělo vypadat oblékání týdenního miminka v těchto vedrech. V porodnici mi miminko oblíkali do košilky a dupaček a balili do zavinovačky. Já mám ale strach,aby se dcerka nepřehřívala. Jak tedy oblékat miminko na spaní doma a na procházky ven, aby mu bylo co nejpříjemněji?

Reklama

Reklama

Reakce:

Veru
Kecalka 242 příspěvků 10.08.03 07:53
Miminko a vedra

Ahoj Tajko,

neboj se, přehřát miminko jen tak asi nejde, alespoň ne u nás. Jak je malé horko, ječákuje tak dlouho, dokud ji nesvléknu. Jak ji je teplo je horká celá a pomáhá ji když se napije mlíčka. Teď v těch parnech ji nechávám jen v bodýčku s krátkým rukávem a někdy jen v pampersce. Mimča si křikem řeknou, že se jim něco nelíbí a my jen musíme pátrat po tom , co to je :oD Určitě to brzy vychytáš. V porodnici nám říkali, že máme teplotu kontrolovat za krkem a na nosánku. Ručičky a nožičky mají studené skoro pořád i když jim zima není.

Hodně zdaru v pátrání!

Veronika a Tina (6 týdnů)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.08.03 21:34
Miminko a vedra

Ahoj,

já jsem stejný problém řešila loni v létě - opravdu stačí bodýčko, připadlo mi to příjemnější, než nechávat malou skoro nahatou, protože pak po ní pot doslova tekl. Nelekej se toho, že má mimčo studené ruce a nohy - pokud jsou zároveň vlhké, znamená to, že se chladí, tudíž je mu vedro. Teplotu je nejlepší kontrolovat na zátylku.

Když jsem měla pocit, že malé může být jen v bodýčku chladno, místo dooblékání jsem ji přikryla plenkou.

Jinak souhlasím s předchozím příspěvkem - neboj, prcek si křikem řekne :)

Hodně radosti s mimíkem přeje Bublina

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 12.08.03 08:15
Miminko a vedra

Ahoj.

Takové malé miminko ještě nemá termoregulaci, tak to může být pokaždé jinak.

Lékaři v chytrých knihách radí: je-li upocená za krkem tak je jí teplo, má-li studený nos nebo uši, tak je jí zima.

Většina miminek vydrži v bodýčku nebo nahé, jak píšou holky.

Mně a ještě jedné mamince z našeho deníčku se stalo, že naše holčičky chtějí být velmi oblečené.

Valuška je chvíli rozbalená a větrá si zadeček, pak jí to přestane bavit a začne řvát a musí dosta košilku a dupačky a někdy i peřinku. Dlouho mi trvalo, než jsem přišla na to, že jí je zima a to máme doma 30C! Však měli v bříšku 37 C, tak i těch 30 pro ně může být málo.

Opravdu musíš vypozorovat, co tvoje zlatíčko chce.

Zuzka a Valentýnka (2 měsíce)

PavluškaH
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 23.08.11 20:29

Ahojte,mám 14denní mimčo a nevím si rady.Je hrozný vedro a já nevím jak mám malýho doma oblékat.Když ho nechám jen v bodýčku nezabalenýho do plínky(ruce podél těla),tak mi neusne.A když ho zabalím do plínky,tak je pak hrozně opocenej,ale spí…možná bych ho mohla zabalit jen do té plínky,bez body,co myslíte,nějaké ra­dy?

estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 23.08.11 20:41

Klidně bych ho dala jen do plínky bez body, jsou šílená vedra a pro miminka to je hodně náročný.
Náš prcek byl dnes doma naháček, protože jinak byl taky strašně spocenej :-?

MartinaG
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 7 inzerátů 23.08.11 20:45

Ahoj, já myslím, že v bodynku jí bude faj a na nožky bych jí dala ponožky aspoň, přece jen ještě nemají tu termoregulaci. Nevím jak máte v ložnici na spaní, ale na noc bych ji aspoň zabalila do plínky, lépe se jí bud espát, když bude zabalená, než volně.

MartinaG
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 7 inzerátů 23.08.11 20:47
PavluškaH píše:
Ahojte,mám 14denní mimčo a nevím si rady.Je hrozný vedro a já nevím jak mám malýho doma oblékat.Když ho nechám jen v bodýčku nezabalenýho do plínky(ruce podél těla),tak mi neusne.A když ho zabalím do plínky,tak je pak hrozně opocenej,ale spí…možná bych ho mohla zabalit jen do té plínky,bez body,co myslíte,nějaké rady?

Na noc bych mu dala body a ponožky a zabalila do plínky, v noci už takové horko není. U těch miminek je to jiné si myslím než u starších, půl roku a dál…

Lama Lama
Hvězda diskuse 40781 příspěvků 3 inzeráty 23.08.11 21:17

Mám 5ti týdenní mimčo, vzbuzená je nahá, bez plenky. V noci spí v plence a a bodýčku s krátkým a ponožkách, když jdu spát já, přikryju lehoučkou dekou. Přes den spí buď jen v plence přikrytá látkovou plenkou nebo má i tričko s krátkým.

Ve 2 týdnech byla ale ještě dost zmrzlina. Musela jsem oblékat daleko víc, než sebe. Takže musíš vypozorovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Srdeční selhání zabíjí víc lidí než rakovina. Jak ho poznat?

Lidé si ho většinou pletou s infarktem a o jeho příznacích mají zoufale malé... číst dále >

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Reklama