Moč páchne po acetonu - ale až za chvilku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vvero
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 25.08.11 22:43
Moč páchne po acetonu - ale až za chvilku

Ahoj, mám dotaz, zřejmě hlavně pro látkařky. Používám látkové pleny od jara a asi poslední dobou jsem si všimla (možná to bylo i dřív, fakt už nevím), že když nechávám použité pleny v uzavřeném kýblu nasucho, za chvíli se jakoby moč rozloží a páchne po acetonu. Peru každý druhý den, tak to už smrdí fest. Nebo když má malý plenku na noc, tak to z něj ráno taky cítím. Jinak – čichala jsem k nočníku a z čerstvé moči to cítit nebylo. Mám strach, aby to nesouviselo s cukrovkou. Nedávno ale synovi brali krev na endokrinologii a testovali na vše možné – snad by cukrovku zjistili, ne? A předpokládám, že by to bylo cítit i z čerstvé moči.
Holky látkařky, máte to taky tak, že se prostě moč na vzduchu rozkládá (v jednorázovce to vůbec necítím) a tím pádem je takto cítit? Nemáme zrovna dobrého pediatra, tak se raději ptám prvně tady.
A moc děkuju všem za odpovědi :kytka:

Reakce:

Etcetera78
Extra třída :D 13730 příspěvků 25.08.11 22:56

No já peru taky obden, ale plenky smrdí jenom normálním čůráním, žádný zvláštní pach mi nikdy nepřišel… :think:

j.a.n.i1
Vesmírná mluvilka 33107 příspěvků 25.08.11 23:12

Mě přijde, že plenky víc smrdí když malý málo pije, moč je tím koncentrovanější, ale jestli to po acetonu, to nevím.

zelenapani
Extra třída :D 10915 příspěvků 25.08.11 23:17

Co si tak vzpomínám z dob „látkování“ v minulém století. Pleny odložené do kýble smrděly po čpavku. Řekla bych, že to je normoš :wink: . Důležitý je, že nejsou cítit čerstvě počůrané.

vvero
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 25.08.11 23:20

No je pravda, že do pití ho musím někdy nutit i násilím :nevim: Několikrát denně do něho vpravím stříkačkou vodu nebo čaj, aby se vůbec napil. Ještě kojím (podle mě tam ale už moc mléka není) a k tomu vypije max. dvě láhve denně. Ale spíš tak jednu, jednu a půl :think:

vvero
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 25.08.11 23:22
zelenapani píše:
Co si tak vzpomínám z dob „látkování“ v minulém století. Pleny odložené do kýble smrděly po čpavku. Řekla bych, že to je normoš :wink: . Důležitý je, že nejsou cítit čerstvě počůrané.

Díky, to bys mě uklidnila, zítra to zkusím očuchat za čerstva :palec:

zelenapani
Extra třída :D 10915 příspěvků 25.08.11 23:55

vvero, kolik je malému?

jakkoli
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 26.08.11 06:08

Ahoj, malej ma dny, kdy vypije i dva litry, a problem s po nejake dobe nevonicim plenkama mam taky, vzdycky sem si rikala, ze to je normalni – vem si ,jak smrdi treba pocuranej kout v pruchodu nebo tak…

Anulka
Ukecaná baba ;) 2160 příspěvků 26.08.11 06:18

já dávala plíny vždy do kýblíku s vodou a večer jsem ji ještě vyměnila, tak jsem předcházela pachu, navíc mi přijde, že ta moč, tak silně na plínu nepůsobí, když je ve vodě.

albao
Extra třída :D 11635 příspěvků 26.08.11 08:52

tiez sme to mali, odkedy sme na prikrmoch, tak ten acetonovy pach sa miesi s pachom pokakanej plienky :lol:

katyca
Závislačka 3347 příspěvků 26.08.11 10:59

Ahoj já si myslím, že plíny , které jsou uzavřené v nádobě normálně smrdí po čpavku. Je to normální.
Spíš by mě zajímolo jestli čerstvá plína od malého smrdí nebo je více tmavá moč, pak by se mohlo jednat o dehydrataci organismu. Poznáš to i tak, že malý na tebe dýchne jde mu cítit čpavek z pusinky.

vvero
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 26.08.11 13:34

Holky, díky, asi jste mě uklidnily. Čerstvě počůraná plínka nesmrdí, ani není moč moc tmavá, myslím, že dehydrovaný by být snad neměl. Alespoň se o to snažím, aby nebyl. A nevím, jak smrdí čpavek, ale něco takového to asi bude. Nevadí mi, že to smrdí, v uzavřeném kýblu to nevadí, mám ho na balkoně, jen jsem měla strach z možné nemoci.
Zelenapani – malému je 20 měsíců.

zelenapani
Extra třída :D 10915 příspěvků 26.08.11 23:27

To, že ty pleny smrdí, je normální, prostě se ta moč začne rozkládat.
Vvero, s tím vpravováním pití stříkačkou bych to nepřeháněla. Už je dost velký na to, aby se napil sám. Abys mu to nezprotivila :wink: .

vvero
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 26.08.11 23:46
zelenapani píše:
To, že ty pleny smrdí, je normální, prostě se ta moč začne rozkládat.
Vvero, s tím vpravováním pití stříkačkou bych to nepřeháněla. Už je dost velký na to, aby se napil sám. Abys mu to nezprotivila :wink: .

Neboj, nepřeháním, pije i sám, dokonce už i ze skleničky, ale musí mít na to chuť, jinak si s tím jen hraje, občas když mám pocit, že se faakt dlouho nenapil, dáme pití takhle. Docela ho to i baví, násilím je to spíš z té flašky, prostě nemá na jídlo a pití čas, je tolik jiných zajímavých věcí :nevim:

evik178
Kecalka 315 příspěvků 27.08.11 00:07

Ja byt tebou konzultuji to s doktorkou, muj muz je diabetik a jedno obdobi to mel trosku rozhazeny a kdyz se zpotil nesmrdelo to vubec ale po hodine uz to bylo tim acetonem citit hodne pozorovali jsme to asi dva dny po sobe a pak mu zacla vyrazne zapachat i moc a hlavne dech. Tak to masiroval rovnou k doktorce a zkoncil na mesic v nemocnici mel Ketoacidozou coz je velice nebezpecne a zavazne, muze to trvale poskodit mozek ale i jine organy-hlavne jatra a ledviny.¨
Tim te samozrejme nechci zbytecne strasit, jen chci rict ze by se to nemelo podcenit.
Preji hodne stesti at to nic neni.

Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist