Moč páchne po acetonu - ale až za chvilku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vvero
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 25.08.11 22:43
Moč páchne po acetonu - ale až za chvilku

Ahoj, mám dotaz, zřejmě hlavně pro látkařky. Používám látkové pleny od jara a asi poslední dobou jsem si všimla (možná to bylo i dřív, fakt už nevím), že když nechávám použité pleny v uzavřeném kýblu nasucho, za chvíli se jakoby moč rozloží a páchne po acetonu. Peru každý druhý den, tak to už smrdí fest. Nebo když má malý plenku na noc, tak to z něj ráno taky cítím. Jinak – čichala jsem k nočníku a z čerstvé moči to cítit nebylo. Mám strach, aby to nesouviselo s cukrovkou. Nedávno ale synovi brali krev na endokrinologii a testovali na vše možné – snad by cukrovku zjistili, ne? A předpokládám, že by to bylo cítit i z čerstvé moči.
Holky látkařky, máte to taky tak, že se prostě moč na vzduchu rozkládá (v jednorázovce to vůbec necítím) a tím pádem je takto cítit? Nemáme zrovna dobrého pediatra, tak se raději ptám prvně tady.
A moc děkuju všem za odpovědi :kytka:

Reakce:

Etcetera78
Extra třída :D 14853 příspěvků 25.08.11 22:56

No já peru taky obden, ale plenky smrdí jenom normálním čůráním, žádný zvláštní pach mi nikdy nepřišel… :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 36111 příspěvků 25.08.11 23:12

Mě přijde, že plenky víc smrdí když malý málo pije, moč je tím koncentrovanější, ale jestli to po acetonu, to nevím.

zelenapani
Extra třída :D 11434 příspěvků 25.08.11 23:17

Co si tak vzpomínám z dob „látkování“ v minulém století. Pleny odložené do kýble smrděly po čpavku. Řekla bych, že to je normoš :wink: . Důležitý je, že nejsou cítit čerstvě počůrané.

vvero
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 25.08.11 23:20

No je pravda, že do pití ho musím někdy nutit i násilím :nevim: Několikrát denně do něho vpravím stříkačkou vodu nebo čaj, aby se vůbec napil. Ještě kojím (podle mě tam ale už moc mléka není) a k tomu vypije max. dvě láhve denně. Ale spíš tak jednu, jednu a půl :think:

vvero
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 25.08.11 23:22
zelenapani píše:
Co si tak vzpomínám z dob „látkování“ v minulém století. Pleny odložené do kýble smrděly po čpavku. Řekla bych, že to je normoš :wink: . Důležitý je, že nejsou cítit čerstvě počůrané.

Díky, to bys mě uklidnila, zítra to zkusím očuchat za čerstva :palec:

zelenapani
Extra třída :D 11434 příspěvků 25.08.11 23:55

vvero, kolik je malému?

jakkoli
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 26.08.11 06:08

Ahoj, malej ma dny, kdy vypije i dva litry, a problem s po nejake dobe nevonicim plenkama mam taky, vzdycky sem si rikala, ze to je normalni – vem si ,jak smrdi treba pocuranej kout v pruchodu nebo tak…

Anulka
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 26.08.11 06:18

já dávala plíny vždy do kýblíku s vodou a večer jsem ji ještě vyměnila, tak jsem předcházela pachu, navíc mi přijde, že ta moč, tak silně na plínu nepůsobí, když je ve vodě.

albao
Extra třída :D 11796 příspěvků 26.08.11 08:52

tiez sme to mali, odkedy sme na prikrmoch, tak ten acetonovy pach sa miesi s pachom pokakanej plienky :lol:

katyca
Závislačka 3349 příspěvků 26.08.11 10:59

Ahoj já si myslím, že plíny , které jsou uzavřené v nádobě normálně smrdí po čpavku. Je to normální.
Spíš by mě zajímolo jestli čerstvá plína od malého smrdí nebo je více tmavá moč, pak by se mohlo jednat o dehydrataci organismu. Poznáš to i tak, že malý na tebe dýchne jde mu cítit čpavek z pusinky.

vvero
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 26.08.11 13:34

Holky, díky, asi jste mě uklidnily. Čerstvě počůraná plínka nesmrdí, ani není moč moc tmavá, myslím, že dehydrovaný by být snad neměl. Alespoň se o to snažím, aby nebyl. A nevím, jak smrdí čpavek, ale něco takového to asi bude. Nevadí mi, že to smrdí, v uzavřeném kýblu to nevadí, mám ho na balkoně, jen jsem měla strach z možné nemoci.
Zelenapani – malému je 20 měsíců.

zelenapani
Extra třída :D 11434 příspěvků 26.08.11 23:27

To, že ty pleny smrdí, je normální, prostě se ta moč začne rozkládat.
Vvero, s tím vpravováním pití stříkačkou bych to nepřeháněla. Už je dost velký na to, aby se napil sám. Abys mu to nezprotivila :wink: .

vvero
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 26.08.11 23:46
zelenapani píše:
To, že ty pleny smrdí, je normální, prostě se ta moč začne rozkládat.
Vvero, s tím vpravováním pití stříkačkou bych to nepřeháněla. Už je dost velký na to, aby se napil sám. Abys mu to nezprotivila :wink: .

Neboj, nepřeháním, pije i sám, dokonce už i ze skleničky, ale musí mít na to chuť, jinak si s tím jen hraje, občas když mám pocit, že se faakt dlouho nenapil, dáme pití takhle. Docela ho to i baví, násilím je to spíš z té flašky, prostě nemá na jídlo a pití čas, je tolik jiných zajímavých věcí :nevim:

evik178
Kecalka 315 příspěvků 27.08.11 00:07

Ja byt tebou konzultuji to s doktorkou, muj muz je diabetik a jedno obdobi to mel trosku rozhazeny a kdyz se zpotil nesmrdelo to vubec ale po hodine uz to bylo tim acetonem citit hodne pozorovali jsme to asi dva dny po sobe a pak mu zacla vyrazne zapachat i moc a hlavne dech. Tak to masiroval rovnou k doktorce a zkoncil na mesic v nemocnici mel Ketoacidozou coz je velice nebezpecne a zavazne, muze to trvale poskodit mozek ale i jine organy-hlavne jatra a ledviny.¨
Tim te samozrejme nechci zbytecne strasit, jen chci rict ze by se to nemelo podcenit.
Preji hodne stesti at to nic neni.

Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist