moje dítko nechce nic říkat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  27.07.03 00:44

AHOJ MAMINY,POTŘEBUJI RADU.MÁM 19 MĚSÍČNÍ HOLČIČKU A

I KDYŽ JÍ HODNĚ ČTU BÁSNIČKY I SI POVÍDÁME,POŘÁD Z NÍ NIC KLOUDNÉHO NEVYPADLO.pOŘÁD SI ŽVATLÁ TOU SVOJÍ ŘEČÍ A JEDINÝ CO UMÍ JE BÁBA,DĚDA,MÁMA,TÁ­TA,TETA,PAPÁ,TE­RA/NÁŠ PES/.JINAK JE CHYTRÁ,VÍ CO SE PO NÍ CHCE A RYCHLE SE UČÍ.

JAK TO BYLO U VÁS? DÍKY LINDA

Reklama

Reklama

Reakce:

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 27.07.03 09:23

Ahoj Lindo,

možná se strachuješ o její řeč moc brzy, 19 měsíců je pořád málo. Těch pár slov je báječný začátek.

Já už si občas připadala jako naprosto neschopná matka, když náš pětiletý kluk začal mluvit trochu víc až po narození sestřičky v jeho skoro čtyřech letech a teprve teď, když malá začíná mluvit, opouští dětskou řeč. Pořád mi lékaři říkali, že má dost času. Takže trpělivost, trpělivost. Jinak je chytrý jak deset opic, jeho zajímají čísla a začíná si tiše číst. Tříletá prohlídka očí probíhala díky číslům, jinak nebyl schopen česky pojmenovat ani jeden obrázek :-). V poslední době se začíná ptát a hlasitě komentovat okolí asi jako tříleté dítě, v češtině. Možná jsme extrémní případ. Tvoje malá si všechno ukládá do hlavinky a až jí to bude stát za to, určitě začne sama.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.07.03 10:20

Milá Lindo,

přečti své dcerce z Werichova Fimfára pohádku Franta nebojsa, kde se obě dozvíte, že dcerka nemluví, protože doposud nebyl důvod ke stížnostem. :-)

Jinak na 19 měsíců je počet slov dostačující, spousta dětí se rozpovídá až ve třetím roce.

Romana

Anonymni  29.07.03 09:44

Ahoj Lindo.Neboj se zacne mluvit,treba pozdeji ale pak si vse vynahradite.Mam neter 4roky,mluvila brzy,rikala basnicky a ja tedy srovnavala svou Saru proc ona nemluvi.Rikala zakladni slova jako vy.Ale ted ji budou tri a mele a mele.Pry se nektere deti rozmluvi ay kolem tri let.A je to pravda.Kazde dite je jine.Vydrz a cti a mluv dale.Lenka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na ulici je poznáte stěží, 7 typů singles: od mamánků po samožery

Nezadaného muže s jistotou na ulici nepoznáte. Špinavé boty mohou mít... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama