Morbus Crohn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  30.10.03 14:31
Morbus Crohn

Ahoj holky,

rada bych se zeptala, jestli mezi vami neni snazilka, cekatelka nebo uz maminka se stejnou diagnozou - Crohn. Jak u vas probihalo tehotenstvi a jake leky jste pri nem mely povolene?

Dekuji, Jitka

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  03.11.03 11:26
Morbus Crohn

Ahoj,

ja sice Crohna nemam, ale muj pritel ano, sice nejakou lehci variantu, ale i tak nam diagnoza Crohn komplikuje spoustu veci, napriklad uzavreni zivotni pojistky.

Ale zajimalo by me, jestli jsou u Crohna dedicne vlivy, abych vedela, na co se pripravit.

Petra

kaska
Kecalka 112 příspěvků 03.11.03 12:16
Morbus Crohn

Ahoj, na www.crohn.cz, alebo www.crohn.sk najdes vsetko co by Ta mohlo zaujimat, ohladom tejto diagnozy. Snad len v skratke z tejto stranky vyberam:

Plánované rodičovstvo a prenos ochorenia

Už sme spomenuli možnosť dedičnej zložky pri vzniku Ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby. Je to azda dôvod rozhodnutia nepočať dieťa ?

Šanca, že dieťa zdedí dispozíciu pre chronické zápalové ochorenie čriev, je malá. Riziko, že dieťa rodičov s Crohnovou chorobou alebo ulceróznou kolitídou skutočne ochorie na toto ochorenie, nie je vysoké. U manželov, ktorí chcú mať deti, teda niet námietok proti počatiu dieťaťa.

Anonymni  03.11.03 12:25
Morbus Crohn

Bohuzel je Crohn dedicny, nevim, v kolika procentech, ale je to dost vysoke cislo. Ale napr. ode me ani z sirsi rodiny ho nikdo nema, tak nevim.

Je to hodne individualni nemoc, projevy a stupen obtizi se velmi lisi. Ja jsem ted mela 8 let uplny pokoj - zadne prasky, zadne omezeni v jidle ani v pohybu. Az na jare jsem prisla o mimi, a to se pak Crohn znovu ozval, pry jako dusledek hormonalni nerovnovahy.

Tak pozdravuj pritele, Petro, a hodne stesti.

Jitka

Anonymni  03.11.03 16:34
Morbus Crohn

Diky moc, muj pritel je taky docela v klidu, Crohn se u nej objevil velmi pozde (ve 29 letech), pry cim pozdeji se objevi, tim lehci forma.

Petra

Balinka
Stálice 80 příspěvků 01.08.10 10:06

Ahojte,
nenašla by se tady aktuálně nějaká snažilka, těhulka nebo maminka s crohnem?

Pajvala
Kecalka 228 příspěvků 02.02.14 14:49

Ahoj,
hledala jsem nějakou diskuzi o Crohnovi.Tady to sice nežije ale zkouším jestli se někdo nenajde ;)

ka2ka
Echt Kelišová 8447 příspěvků 02.02.14 14:53

Crohna má můj manžel už tři roky

Pajvala
Kecalka 228 příspěvků 02.02.14 15:32

A máte děti? Já teď beru kortikoidy takže mám zákaz otěhotnět. Jinak Crohna mám diagnostikovanýho asi 2 roky ale prej ho mám už dlouho, nachávala sem to, k doktorům se nehrnula až pak bylo zle.Jak to zvládá manžel?

Helca729
Kecalka 300 příspěvků 02.02.14 15:54

Mám ulcerozní kolitidu, je to hodně podobné, diagnostikovanou v roce 2000 jako pancolitidu tedy nejtěžší formu. Mám dvouročního chlapečka, celé těhu v poho bez léků, po porodu také v pohodě. Nedávno jsem si prošla rozchodem s partnerem, takže velké stresy, navíc jsem se už dva roky kvůli prckovi nevyspala. Budí se tak 6× za noc a je strašně divoký. Naštěstí se zatím relaps nekonal, sama nechápu..

Helca729
Kecalka 300 příspěvků 02.02.14 15:57

Jinak je tady hodně diskuzí, zadej si do vyhledavače crohn

ka2ka
Echt Kelišová 8447 příspěvků 02.02.14 16:04

Máme 5ti měsíčního syna a manžel je po dvou operacích a bere imuran a drží dietu a je v pohodě

Pajvala
Kecalka 228 příspěvků 02.02.14 16:19

@ka2ka Tak to je fain. Já byla loni v říjnu taky v nemocnici ale né na operaci, skoušíme to kortikoidovou léčbou a zatím to vypadá dobře, no nechci to zakřiknout, pořádně se uvidí až je úplně vysadím jestli se to zas nezhorší. Dietu moc nedržím, jídlo mám fakt ráda a říkám si nekouřím, nepiju tak aspoň to sladký :lol: i když pak něco sním a je mi blbě a říkám si že já kráva sem to jedla. Když ono to láká když mi je dobře. Ale je fakt že některejm potravinám se vyhýbám. Navíc všichni s Chronem sou hubení a já kynu, už sem si říkala že se doktorky zeptám jestli se nesekla v diagnoze :D Všude dietní plány jak zhubnout, celozrný pečivo a tudy zeleniny. Copak to můžu?! A kolik je manželovi let jestli se můžu zeptat?

ka2ka
Echt Kelišová 8447 příspěvků 02.02.14 16:29
@Pajvala píše:
@ka2ka Tak to je fain. Já byla loni v říjnu taky v nemocnici ale né na operaci, skoušíme to kortikoidovou léčbou a zatím to vypadá dobře, no nechci to zakřiknout, pořádně se uvidí až je úplně vysadím jestli se to zas nezhorší. Dietu moc nedržím, jídlo mám fakt ráda a říkám si nekouřím, nepiju tak aspoň to sladký :lol: i když pak něco sním a je mi blbě a říkám si že já kráva sem to jedla. Když ono to láká když mi je dobře. Ale je fakt že některejm potravinám se vyhýbám. Navíc všichni s Chronem sou hubení a já kynu, už sem si říkala že se doktorky zeptám jestli se nesekla v diagnoze :D Všude dietní plány jak zhubnout, celozrný pečivo a tudy zeleniny. Copak to můžu?! A kolik je manželovi let jestli se můžu zeptat?

tak já tede nevím manžel taky po práškách přibírá :nevim: ale to neřešíme v létě to vypracuje ono je to s tou váhou u něho jako na houpačce +- 7kg, jinak snažíme se nesmažit a hlavně dusit, ale taky to občas nedodrží a pak je mu zle. Je mu 35

Pajvala
Kecalka 228 příspěvků 02.02.14 17:23

Tak to u něj našli Crohna taky docela pozdě ne? Prý je to hlavně nemoc mladých. Né že by byl starej :D Já měla, podle mě něco v nepořádku už tak od 18 let jenže sem příznaky přehlížela ahlavně sem tušila že něco není v pořádku a pak se samozřejmě bála jít k doktorovi. Donutili mě až komplikace ve 25 letech, teď mi je 27.Beru léků víc než průměrnej důchodce ale naštěstí sem nemusela na operaci, moje doktorka říkala že to by byla až nejkrajnější možnost tak to zatím skoušíme s práškama. No přibírání je děs. Prve jsem přibrala 6 kg když sem vysadila antikoncepci kvůli lékům aby se neovlivňovali navzájem a teď po těch kortikoidech taky asi 6-7kg. Uklidňují mě že to je voda jak se zadržuje v těla až jak budu postupně vysazovat tak splasknu ale moc tomu nevěřím, beru už daleko nižší dávky než v nemocnici a furt vypadám jak jitrnica :lol: No snad to přez léto taky vyběhám, co teď v zimě a bez sněhu. A když ste se chtěli začít snažit o mimi bral nějaké léky?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama