Batole často mrká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 18.02.10 19:45
mrkání

Zdravím Vás maminky. Opět se na Vás obracím s prosbou o radu… Synovi budou za měsíc 2 roky… Ale posledních 14 dní jsem si začala všímat, že strašně mrká – vypadá to, jako by měl tik… Nejdřív jsem si myslela, že mu vadí ofina, ale ostříhali jsme jí a dělal to pořád… Pak jsem si myslela, že je to kvůli televizi… Ráno a odpoledne kouká na jeden dětský pořad – ne, že by na TV koukal celý den… Ale teď začínám pozorovat, že to dělá i když jsme venku, i když čteme (teda prohlížíme knížky, on komentuje :-) ) a dnes jsem si všimla, že to dělá i u jídla… Nevím, jak to mrkání mám popsat, ale já takhle třeba více mrkám a krčím nos, když vejdu ze tmy do ostrého světla…
Mám ho vzít na oční, nebo myslíte, že to od někoho mohl odkoukal a líbí se mu to dělat?? Nebo já nevím, co by to mohlo být…
Díky za Vaše odpovědi.
 L.

Reakce:

Murka
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 18.02.10 19:49

Není to třeba v době kdy je unavený? Nebo moožná se začíná projevovat oční vada :nevim: , ale nechci strašit. Zkuste zajít na oční, co ti poví. Přeju ať se to brzo zlepší :kytka:

jowana
Kelišová 7484 příspěvků 18.02.10 19:53

Časté mrkání může být i nervového původu, máte doma klid? Samotné tiky bývají někdy nedostatkem hořčíku a vit B6, tak bych se optala v lékárně, co by malý mohl. Jinak můj bratr taky mrká, popotahuje nos a pokud je ve stresu, tak to dělá víc. Nikdy s tím u Dr. nebyl, ale co jsem tak četla, tak mi na něj sedělo toto http://industry.biomed.cas.cz/…akl_info.htm

filad
Kelišová 6336 příspěvků 18.02.10 19:54

ja bych se spis jeste chtela zeptat, zda sis nevsimla treba neceho jako pravidelneho – cinnost … jako priklad – neni to nic konkretniho – dvakrat se otoci dokolecka nez treba vleze do postylky… nevim jak bych to popsala co tim myslim…
nebo jestli treba obcas neskubne rukou nohou atd..

filad
Kelišová 6336 příspěvků 18.02.10 19:56
jowana píše: Časté mrkání může být i nervového původu, máte doma klid? Samotné tiky bývají někdy nedostatkem hořčíku a vit B6, tak bych se optala v lékárně, co by malý mohl. Jinak můj bratr taky mrká, popotahuje nos a pokud je ve stresu, tak to dělá víc. Nikdy s tím u Dr. nebyl, ale co jsem tak četla, tak mi na něj sedělo toto http://industry.biomed.cas.cz/…akl_info.htm

Jowi… presne prave na tohle jsem ted narazela ve svch otazkach … jestli by se nemohlo jednat o TS

filad
Kelišová 6336 příspěvků 18.02.10 19:57

jo a nebo ty tiky mohou byt i zvukove

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 18.02.10 20:13

teda… Vy jste mi teď dali… :nevim:
Ale tam píšou, že TS se začíná projevovat až kolem 7 roku života… Je fakt, že v pár věcech bych viděla shodu…
Ale snažím se, aby vyrůstal v klidu… Měli jsme teď s přítelem trochu černější období, ale to snad mívá každá rodina… Je trochu živější, je trochu agresivnější, když neví kudy kam a puntíčkář je taky tak trochu… Potřebuje jakési ujištění v tom, co dělá… Udám příklad… Nandám jídlo – papat, jo?! Ano, Danečku, budeme papat. Já papam, mamika papá. Ano Danečku, ty papáš a maminka taky papá… Nebo – to je auto. Ano Danečku, to je auto. To je éro. Ano Danečku, to je éro… Ale jakmile mu nezopakuju to „ujištění“ – opakuje tu větu třeba desetkrát…
Tak nevím…
:nevim:

derida
Extra třída :D 12976 příspěvků 18.02.10 20:48

Lucko, náš Davídek to měl taky, přeně to co popisuješ. Já se o tom bavila s očařkou a ta mi řekla, že je to psychického původu. Zrovna se nám narodila malá a ke všemu začal bývat ve školce i odpoledne. Ventiloval to mrkáním, pokud jsem ho na to upozornila, tak to dělal ještě víc. Za dva měsíce to samo odeznělo.

filad
Kelišová 6336 příspěvků 18.02.10 20:49

Luci nestresuj se, spis jen to ber jako moznosti… navic konzultaci take nic nezkazis, naopak. :-) ja si vzdy rikam, ze lepsi vedet vic a byt pripravena na moznosti, nez byt prekvapena… to, ze maly mrka nejak casto samozrejme nemusi znamenat nakonec vubec nic zavazneho, ale mas aspon info …

Sylvajs
Závislačka 2770 příspěvků 18.02.10 21:59

máme doma to samé…je to prý psychického původu…nám se to objevilo při učení na nočník…doktorka doporučila klídek,žádný křik a trpělivost…chvilku bylo fajn,ale zase se to vrátilo..

Příspěvek upraven 19.02.10 v 12:19

Judycum
Kelišová 5001 příspěvků 18.02.10 22:16

Já myslím, že by to mohlo být jenom celkovou nevyzrálostí nervové soustavy…i jak popisuješ, že potřebuje svoje jistoty, je živější…
Véna měl tik (taky mrkání) asi rok, teď přesně nevím v jakém věku, asi to začalo kolem třetího roku, teď už je to dávno dobré.Na očním jsme pro jistotu byli (manžel má dost dioptrií), ale všechno bylo v pořádku.Ale s tím celkovým zráním obtíže byly, tak to bylo k tomu.
Neboj, jak píšou holky, zkus se na to radši zeptat, ať jsi v klidu, ale určitě to nic vážného nebude. :wink:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 18.02.10 23:13

Dcerka to měla z bazénu, byli jsme s ní u očařky, dostala kapky, bylo to zas dobrý, když jde do bazénu, měla by kapat jakýsi gel, než vleze do vody.

Budulinek898  18.02.10 23:31

Já už teď mám mrkání taky, jak tady koukám na ty hezký holky :mrgreen:

Váš příspěvek

TOPlist