Může se cuketa mrazit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 11183 příspěvků 14.01.10 11:02
Může se cuketa mrazit?

Zrovna vařím zeleninu, abych si jí mohla zamrazit a pak jen postupně vytahovala. (metoda a lá tvořítka na led :mrgreen: ). Jen nevím, jestli se cuketa může mrazit, nebo si mám každý den vařit čerstvou. Ještě jeden dotaz, jak se vlastně cuketa připravuje, já jí nikdy neměla a nejedla, takže nemám vůbec tucha. Předpokládám oloupat a to je vše?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MarketaJ
Závislačka 3718 příspěvků 14.01.10 11:06

No mražená je hnusná, takže bych vařila každej den. A stačí oloupat a uvařit.
Markéta

levi
Závislačka 2939 příspěvků 14.01.10 11:07

já jsem cuketu oloupala, vydloubala ten vnitřek, nakrájela na kusy a dala takto do mrazáku, stejně tak dýni, Mám ty kousky zabalený v potravinové folii, vždycky vytáhnu, přidám mrkev nebo jinou zeleninu a uvařím. Malýmu to chutná, tak snad se to tak může.

DO mrazáku jsem dávala čerstvou, až pak z ní vařila.

Příspěvek upraven 14.01.10 v 11:08

Kakika
Extra třída :D 11183 příspěvků 14.01.10 11:07

to mi stačí, sama bych hnusné nechtěla, takže budu vařit každý den :palec: Díky

Pudloslava
Generální žvanilka 24629 příspěvků 14.01.10 11:29

ja ji mrazim a je uplne stejne hnusna, jako cerstve uvarena – varena mixovana cuketa neni proste nic moc. Nemyslim si, ze by zmrazenim ztratila neco ze sve kvality.

EvaM
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 14.01.10 11:36

Taky nemám pocit, že by za čerstva zmrazená cuketa nějak utrpěla. Dokonce jsem ji myslím viděla v jedné mražené kupované směsi, takže snad i jinak je to ok.
Ale jak píše Pudla, že bychom na ní nějak hodovali, to teda ne, nakonec jsem ji vzala na milost jako „plnidlo“ a „zahušťovadlo“- polévek, omáček, chuť tam holt musí dodat něco jiného (což ale ze začátku není problém miminčí stravy :mrgreen: )

teresa20  14.01.10 12:05

Já ji mrazím stejně jako levi a malému chutná. Chuť mrazením neztrácí třeba jako červená řepa.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 14.01.10 12:12

mrazila jsem Tomíkovi „alá kostky na led“ vždy už hotový příkrm(např: zeleninu+rýži, zeleninu+jáhli…), ale bez brambor(ty jsou fakt hnusný). Takže cuketa tam byla taky a baštil vždy velmi ochotně. Ony ty děti zas tak širokou paletu chutí nerozlišují :wink:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 14.01.10 12:14

Jelikoz ted neni cuketa k mani, kupuji pytel mrazene na kolecka nakrajene v Makru. Stejne tam tam kupuji mrazenou dyni. Pro nas s manzelem si kupujeme mrazeny lilek tamtez. Chtna to normalne, nevidim problem.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 14.01.10 12:25

Já taky cuketu vařila a pak mrazila, chutnala úplně stejně jako nemražená, tj. v podstatě nijak :). Ondrovi moc chutnala.

surikataXY
Echt Kelišová 8784 příspěvků 14.01.10 12:36

taky povarima a zamrazim, me hnusna po rozmrazeni neprijde a male chutna, obcas to mixnu treba s mrkvi ze sklenicky apod…

ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 14.01.10 13:16

mrazila jsem už uvařenou mixovanou cuketu a byla to jedna z nejoblíbenějších Matesových zelenin :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 14.01.10 13:19

Taktéž jsem zamražovala, ale hotové příkrmy a cuketu většinou používala ke kombinaci s jinou zeleninou. Třeba s květákem malému chutnala + brambora, kterou jsem uvařila čerstvě.

zuzuz
Závislačka 3846 příspěvků 14.01.10 14:01

Cuketka má u nás taky úspěch, povařím a zamrazím. Jednou jsem to nechala i se slupkou a ta se taky uvařila do měkka, hlavně ať je cuketa mladá :wink:

Janceh  13.07.12 21:51
@Kakika píše:
Zrovna vařím zeleninu, abych si jí mohla zamrazit a pak jen postupně vytahovala. (metoda a lá tvořítka na led :mrgreen: ). Jen nevím, jestli se cuketa může mrazit, nebo si mám každý den vařit čerstvou. Ještě jeden dotaz, jak se vlastně cuketa připravuje, já jí nikdy neměla a nejedla, takže nemám vůbec tucha. Předpokládám oloupat a to je vše?

Ahojky, budeme ted zacinat s prikrmy, nejsou ty plnitka na led prilis mala? Vubec nevim jak co mrazit, takze budu rada za kazdou radu :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist