Může se cuketa mrazit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 10933 příspěvků 14.01.10 11:02
Může se cuketa mrazit?

Zrovna vařím zeleninu, abych si jí mohla zamrazit a pak jen postupně vytahovala. (metoda a lá tvořítka na led :mrgreen: ). Jen nevím, jestli se cuketa může mrazit, nebo si mám každý den vařit čerstvou. Ještě jeden dotaz, jak se vlastně cuketa připravuje, já jí nikdy neměla a nejedla, takže nemám vůbec tucha. Předpokládám oloupat a to je vše?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MarketaJ
Závislačka 3629 příspěvků 14.01.10 11:06

No mražená je hnusná, takže bych vařila každej den. A stačí oloupat a uvařit.
Markéta

levi
Závislačka 2864 příspěvků 14.01.10 11:07

já jsem cuketu oloupala, vydloubala ten vnitřek, nakrájela na kusy a dala takto do mrazáku, stejně tak dýni, Mám ty kousky zabalený v potravinové folii, vždycky vytáhnu, přidám mrkev nebo jinou zeleninu a uvařím. Malýmu to chutná, tak snad se to tak může.

DO mrazáku jsem dávala čerstvou, až pak z ní vařila.

Příspěvek upraven 14.01.10 v 11:08

Kakika
Extra třída :D 10933 příspěvků 14.01.10 11:07

to mi stačí, sama bych hnusné nechtěla, takže budu vařit každý den :palec: Díky

Pudloslava
Generální žvanilka 23561 příspěvků 14.01.10 11:29

ja ji mrazim a je uplne stejne hnusna, jako cerstve uvarena – varena mixovana cuketa neni proste nic moc. Nemyslim si, ze by zmrazenim ztratila neco ze sve kvality.

EvaM
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 14.01.10 11:36

Taky nemám pocit, že by za čerstva zmrazená cuketa nějak utrpěla. Dokonce jsem ji myslím viděla v jedné mražené kupované směsi, takže snad i jinak je to ok.
Ale jak píše Pudla, že bychom na ní nějak hodovali, to teda ne, nakonec jsem ji vzala na milost jako „plnidlo“ a „zahušťovadlo“- polévek, omáček, chuť tam holt musí dodat něco jiného (což ale ze začátku není problém miminčí stravy :mrgreen: )

madi
Hvězda diskuse 40472 příspěvků 14.01.10 12:05

Já ji mrazím stejně jako levi a malému chutná. Chuť mrazením neztrácí třeba jako červená řepa.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18604 příspěvků 14.01.10 12:12

mrazila jsem Tomíkovi „alá kostky na led“ vždy už hotový příkrm(např: zeleninu+rýži, zeleninu+jáhli…), ale bez brambor(ty jsou fakt hnusný). Takže cuketa tam byla taky a baštil vždy velmi ochotně. Ony ty děti zas tak širokou paletu chutí nerozlišují :wink:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 14.01.10 12:14

Jelikoz ted neni cuketa k mani, kupuji pytel mrazene na kolecka nakrajene v Makru. Stejne tam tam kupuji mrazenou dyni. Pro nas s manzelem si kupujeme mrazeny lilek tamtez. Chtna to normalne, nevidim problem.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 14.01.10 12:25

Já taky cuketu vařila a pak mrazila, chutnala úplně stejně jako nemražená, tj. v podstatě nijak :). Ondrovi moc chutnala.

surikataXY
Echt Kelišová 8713 příspěvků 14.01.10 12:36

taky povarima a zamrazim, me hnusna po rozmrazeni neprijde a male chutna, obcas to mixnu treba s mrkvi ze sklenicky apod…

ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 14.01.10 13:16

mrazila jsem už uvařenou mixovanou cuketu a byla to jedna z nejoblíbenějších Matesových zelenin :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 14.01.10 13:19

Taktéž jsem zamražovala, ale hotové příkrmy a cuketu většinou používala ke kombinaci s jinou zeleninou. Třeba s květákem malému chutnala + brambora, kterou jsem uvařila čerstvě.

zuzuz
Závislačka 3801 příspěvků 14.01.10 14:01

Cuketka má u nás taky úspěch, povařím a zamrazím. Jednou jsem to nechala i se slupkou a ta se taky uvařila do měkka, hlavně ať je cuketa mladá :wink:

Janceh  13.07.12 21:51
@Kakika píše:
Zrovna vařím zeleninu, abych si jí mohla zamrazit a pak jen postupně vytahovala. (metoda a lá tvořítka na led :mrgreen: ). Jen nevím, jestli se cuketa může mrazit, nebo si mám každý den vařit čerstvou. Ještě jeden dotaz, jak se vlastně cuketa připravuje, já jí nikdy neměla a nejedla, takže nemám vůbec tucha. Předpokládám oloupat a to je vše?

Ahojky, budeme ted zacinat s prikrmy, nejsou ty plnitka na led prilis mala? Vubec nevim jak co mrazit, takze budu rada za kazdou radu :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist