nastup na MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zlatka
Závislačka 3813 příspěvků 28.12.03 08:47
nastup na MD

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat, co je potřeba za doklady k nástupu na MD, co se musí dát zaměstnavateli a jaké jiné papíry si budoucí maminka musí vyřídit a co všechno musí udělat až se miminko narodí (např.pojištění, pediatr, porodné atd) Bohužel tyto podstatné věci nemám jak zjistit a vůbec nic o tom nevím. Díky Zlatka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  28.12.03 10:08
nastup na MD

Ahoj Zlatko,

nez nastoupis na MD tak dostanes odsveho lekare takovy papirek, kde bude uvedeno datum nastupu (nejpozdeji ve 34 tt) a predpokladane datum porodu, ty pak po porodu musis zamestavateli oznamit skutecne datum porodu. Po porodu je potreba kontaktovat pediatra do 48 hodin od propusteni z porodnice. Je lepsi se s nejakym domluvit uz pred porodem, on pak zajde k tobe domu a az bubde miminko o neco starsi tak budes chodit ty do poradny. Pojistovnu je treba taky kontaktovat hned o porodu, mimi je automaticky stejne jako ty. Nam stacilo tam u VZP zavolat a pak skocit s rodnym llistem (ten si taky musis vyzvednout po porodu ty nebo tatinek, kde to ti reknou v porodnici - je to podle toho kde rodis). O porodne zadas na socialce podle toho kde bydlis, je na to takovy jednoduchy form, ja tam byla asi mesic po porodu, penize mi prisky asi za 4 dny. Tam taky zadas o ruzne dalsi prispevky. Prvnich 28 tydnu ti posila korunky automaticky tvuj zamestnavatel, potom je treba taky zadat o prispevek na socialce (tech cca 2500 Kc). Vypada to slozite, ale urcote to zvladnes :-))

Martina

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama