Náušničky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stepinka
Povídálka 31 příspěvků 18.11.02 10:14
Náušničky

Dcerce jsem nechtěla nechat propíchnout ouška, protože mi to připadá drastické a taky si myslím, že by měla mít právo volby, zda náušnice bude chtít nebo ne. Pod tlakem rodiny a okolí jsem podlehla a náušnice má. Radila jsem se s několika pediatry kdy je nejvhodnější doba pro jejich aplikaci a byla jsem překvapena jejich nejednotností. Zatímco většina je pro dobu po prvním očkování (kvůli tetanu) ostatní jsou pro co nejnižší věk dítěte, už okolo 14 dnů. Co si o tom myslíte?

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 18.11.02 19:18
Náušničky

ahoj :)) ja se teda neradila s doktorama, ale se znamyma z okoli. a vetsinou mi rikali, ze tak kolem tri mesicu je to nejlepsi, ze prej kdyz jsou maly, tak je to jeste tolik neboli (no to se mi zda podivny). ale i kdyz uz je mame pripraveny ted (6 tejdnu), tak ji je necham dat az tak kolem roku. ted mi pripada malinka a navic jsem hrozne nesikovna a je to my prvni dite, takze se bojim, ze bych ji nejak blbe chytla a zatahla.. no ze bych ji jeste mohla ublizit. pockam, az bude vetsi 8O) navic si myslim, ze by proti jeji drobny tvaricce ted vypadaly priserne a na jeji miniouska byly moc tezky :))

hihi mej se krasne :)))

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 18.11.02 19:53
Náušničky

MAM PRO VAS JEDNU RADU - pokud chcete dát holčičce naušničky, tak ji nenechte uška propíchnout, ale nastřelit (buď u lekaře nebo přímo ve zlatnictvi) - mnohem méně to bolí, je to prakticky bez krve, rychleji se to hojí, vůbec to nehnisá. Nějaky čas musi nosit speciální naušnice a asi po třech měsích se vyměni za zlaté

Hanzlici  13.04.11 14:23

Kolik stojí to nastřelení? A kolik ty „spešl“ náušničky?

ebambino
Závislačka 3750 příspěvků 13.04.11 14:55

U nás to stojí 400 Kč naušnice + nastřelení

Hanzlici  13.04.11 14:56

Jako obojí dohromady? A kde to je „u vás“? :-)

ebambino
Závislačka 3750 příspěvků 13.04.11 14:58

Obojí dohromady a u nás v říčanech u prahy

bertík28
Echt Kelišová 9078 příspěvků 13.04.11 15:01

Ono jak kde. Mi jsme platili 200,– i se vším všudy. A opravdu to bylo bez hnisání- chvíli si poplakak, ale šlo to. Propíchnout by jsem nedala. Nechtěla by jsem poslouchat jak tam brečí.

Petttruše
Extra třída :D 10014 příspěvků 13.04.11 15:10
domisek.b píše:
U nás to stojí 400 Kč naušnice + nastřelení

ahoj,

my taky necháme nastřelit a u nás se vč. nastřelovacích naušnic platí 450 kč (Rokycany).
Taky nenecháme píchnout, i když jsou nějaká „proti“ proti nastřelení (např. menší dírka, která při nepoužívání snáze může zarůst), přesto jsme se rozhodli tak :mavam:
koupené už máme naušnice bílé zlato, tak ty dáme potom, až sundáme nastřelovací :kytka:

bertík28
Echt Kelišová 9078 příspěvků 13.04.11 15:24

Ta dirka je opravdu menší. Ale raději jsem je dala nastřelit.

ebambino
Závislačka 3750 příspěvků 14.04.11 17:20

Naše dětská dr. nám nedoporučila nastřelení, že prý můžou dětem prostřelit ouška ale neprostřelili :mrgreen: a i se trefili rovně :mrgreen:

jasterica
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 14.04.11 17:45

ahojky, my nechali nausnicky klasicky pichnout, sikovna doktorka si s tim poradi hrozne rychle a trosku krve se utre ;-)
vubec nam nehnisali, krasne se zahojili, nic jsme pak nemuseli menit, udelala bych to znovu stejne :palec:
mam ale par rad, pichat, nebo nastrelovat az kolem tech tri mesicu kdyz je lalucek krasne otevreny, nekdy jsou pokrcene, nebo trosku poporoste, tak at je to na hezkem mistecku, muze se stat ze by se dirka tim jak lalucek poporoste soupnout ;-)
a na dezinfekci jednoznacne doporucuju dezingekci na piercing, my meli cutasept, pouziva se i v nemocnicich ;-) na framikoin zapomente, jen ucpava tu dirku, nemuze to pak dychat a spatne se to hoji ;-)
tak hodne stesti pri rozhodovani a vsem krasne slecny s nausnickama :huban:

PetkaSv  15.04.11 17:32

Ahojky naušničky se doporučují po prvním očkování, a to ne proto, že by to děti nebolelo, bolí je to stejně, ale protože až budou starší tak si to nebudou pamatovat :-(
a na střelení není tolik drastický jako píchání, a o tom jestli se při nastřelení nemusí trefit a je to křivý, to by musel být fakt nešika, kdo by to dělal, mě píchali našinice, už je to sice nějaký pátek :-), ale teda zrovna u mě se netrefili a i když ze předu to vypadá že mám jednu dírku tak ze zadu mám dvě a když si nandávám naušnice mám problém se trefit :-) takže mojí dcerce jsou 2měsíce a jak budem po prvním očkování zajdu na ušní a nechám jí je nastřelit, u nás v Turnově to dělá přímo paní doktorka, takže to snad bude bez problému :)

mjkghzugf  15.04.11 18:49

my jsme nechávali píchnout naušničky po prvním očkováni (3měsíc), řekla mi to děts. doktorka. nastřelování u nás dělají až od pátého měsíce a to mi přišlo už moc dlouho,chtěla jsem dokud je takhle malá aby si na to nešahala a tak..jinak na netu jsem četla že se může nechat píchnout od 6 týdne,takže mě doktorka zaskočila tím,že až od třetího měsíce po prvním očkování

Marie44  17.05.11 10:17

Naše dětská lékařka doporučuje propíchnout ( nastřelit ) uši nejdříve po 6-ti nedělí z důvodu různých infekcí, protože pak už prý není miminko tak ohrožené. A sama říká, že nejlepší je to právě po 1. očkování a to už záleží, jak to má každý individuálně. Naše holčička má nastřelené uši od 3. měsíců.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Nejzdravější jídelníčky světa. Po boku Japonska najdete Dánsko i Francii

Řecko, Itálie nebo Japonsko jsou svými jídelníčky známé, národy severní... číst dále >

Reklama