Nedonošené miminko

Fotoalbum tématu (847) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 04.02.10 17:43
nedonošené miminko

Zdravím maminky,
najdou se tu maminky kt. jsou (nebo byly) ve stejné životní situaci jako jsem monetálně já? před 10-ti dny se mi narodil (akutním císařem) předčasně v 32tt syn. Momentálně je v nemocnici v inkubátoru. Chtěla jsem se zeptat jak ty chvíle bez miminka zvládáte (zvládaly jste) a jak to u vás probíhalo. Mě je hrozný smutno tak hledám spřízněnou duši, která ví přesně o čem to je :-(

Reklama

Najdete v encyklopedii: Předčasně narozené děti

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 964 Další »

Reklama

Reakce:

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 04.02.10 17:56

Ahoj Pavlo, nemam takovou zkusenost jako ty, presto chci Tobe a Tvemu synkovi poprat mnoho sil, trpelivosti, zdravi a radosti. Urcite vse bude v poradku a vy uz zase budete brzo spolu!!!!!
Mela jsem rizikove tehu od 25. tydne jsem lezela a porad se bala velmi brzkeho porodu. Do konce tehotenstvi jsem byla dost vydesena…tak v tomto s Tebou velmi soucitim.

Mnoho sil!!!!!!!!!!!!!!

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 04.02.10 18:03

gin: děkuji moc za podporu…každé dobré slovo se hodí…taky sama doufám že bude brzy doma:)

lena123
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 04.02.10 18:05

Ahoj Pavlo , naše malá byla taky nedonošená 33+5 tt, nedivím se , že je ti smutno i já jsem byla totálně na dně , ale neboj , za chvíli ho budeš mít u sebe :huban:

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 04.02.10 18:07

lena: děkuji…už aby to bylo :)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21867 příspěvků 3 inzeráty 04.02.10 18:35

Pavlo mě se Vítek narodil sice v termínu, ale s nízkou váhou a odvezli ho do nemocnice v jiným městě. Viděla jsem ho až po 5 dnech. Taky jsem rodila císařem, proto tak dlouho. Ty dny, kdy jsem ležela na šestinedělí byly hrozný…bylo mi smutno. Všude kolem mně maminky s miminkama a pyšní tatínci. Dodnška z toho mám trauma…Na fokty malýho jsem koukat nemohla, protože jsem hned brečela.
Nicméně, měla jsem ,,klid" na rozběhnutí laktace, odsávala jsem MM a přítel ho vozil Vítkovi. Pak už jsem k němu nastoupila do nemocnice a po týdnu jsme šli domu. Neboj všechno bude dobrý. Hodně odpočívej, čti já třeba přečetla velmi tlustou knihu. Jak říkám neboj všechno bude fajn. :hug:

Jana206
Generální žvanilka 23648 příspěvků 04.02.10 18:41

Ahoj..Vím,že hledáš spřízněné duše tady na emimi..Nevím,jestli znáš stránky www.nedoklubko.cz

Jinak přeju chlapečkovi hodně síly a zdraví..

Panuška
Neúnavná pisatelka 16970 příspěvků 04.02.10 19:03

Ahoj tak moje malá byla taky o chvilku dřív ale ne o tolik jako tvůj prďolka. Narodila se 36+4 a byla v inkubátoru 3 dny, v porodnici jsme byly 8 dnů. Ale i tak to byla fuška. Ale ten začátek strašně rychle uteče a pak už bude jen veselo neboj.

Můžu se zeptat jak na tom malý je? jestli je v pořádku a tak, jak dlabe to všechno strašně moc dělá. U nás v porodnici teda maminky byly u miminek - některé tam byly už třeba měsíc tak jen mě překvapuje že nejsi s ním, asi to všude nejde. :wink:

Drž se vím, že je to teď těžké ale bude líp a líp. :wink: A až půjdou děti do první třídy tak ten rozdíl už nikdo nepozná. :wink: :hug:

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 04.02.10 19:03

lentilka: děkuji moc za tak dobré zprávy to ráda čtu že vše u tebe bylo o.k :-) a jak jsi to měla s mlékem?mě teda doktor říkal že to bude trochu trvat a když se mi spustilo mlíko tak jsem byla ráda ale teď mi přijde že je ho čím dál míň :-( bojím se aby vůbec bylo až přijde maxík domů…v nemocnici s ním být bohužel zatim být nemůžu :-( nebo ne že bych nemohla ale zatimmě tam nechají jen na chvilku takže by to stejně nemělo cenu.
Jani: jj děkuji za odkaz už jsem o něm slyšela mrknu na to :)

Panuška
Neúnavná pisatelka 16970 příspěvků 04.02.10 19:06

Pavlo ted koukám,ž e jsi taky z Pardubic, rodila jsi v Pardubicích? Já jo a péče tam je skvělá tam bude o malého dobře postaráno neboj. :wink:

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 04.02.10 19:06

Pajuš: děkuji za podporu..snad bude brzo doma. Malý je na tom zatim dobře má 1920g,hezky jí (sondičkou do žaludku)a celkově je na tom dobře.Nevím zatim mi Dr. řekla že pokud bude v nemocnici místo tak by bylo dobrý tam nastoupit tak ten týden před koncem než by ho pustili domů jinak že to te'd nemá cenu. Což docela chápu pže stejně když tam přijedeme na návštěvu tak nás tam nechají chvilku se pokochat a mohladit ho a zase musíme jít.

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 04.02.10 19:09

Pajuš: jj vím že ty jsi taky z pce :-) no já už tam nebydlím před 14 dny jsem se přestěhovala do žamberka a nakonec rodila v Ustí nad Orlicí (byla jsem tam a malého hned po porodu odvezli do HK)a malej je teď v HK v nemocnici.

Eliška
Extra třída :D 11609 příspěvků 04.02.10 19:20

Ahoj, Pavlo, taky jsem to zažila, dvojky se narodily akutním císařem 35+1, byly v inkubatoru dva dny, pak vyhřívané lůžko, celkově nedonošenecké 3 týdny. byla jsem nejdřív 10 dní na šestinedělí a jezdila výtahem co tři hodiny kojit, pak mě přijali na pokoj na nedonošencích a měla jsem je u sebe (je tam permanentně plno, takže jsem musela čekat, až se uvolní).
Je bezva, že malý má krásnou váhu a pěkně jí!
Jinak jednoznačně nejsem toho názoru, že teď „by to (tvoje přítomnost v nem) na nic nebylo“. Nevím, jak často tam máš možnost být a jak často lze malého vzít z inkubu, ale tělesný kontakt - i kdyby jen pohlazení rukou v ink - je pro miminko hrozně přínosný! Kromě toho má tělesný kontakt i pozitivní vliv na rozvoj laktace. Pro nedonošená miminka je velmi přínosné klokánkování, pokud to stav miminka dovolí, dnes lituju, že jsem se o to nedrala. Určitě bych se snažila na oddělení dostat co nejdříve.

Pro laktaci je velmi důležité odstříkávat co nejčastěji, nepůjčí ti v porodnici domů elektrickou odsávačku na obě prsa? Jinak existují půjčovny.

Drž se, bude dobře :srdce:

Panuška
Neúnavná pisatelka 16970 příspěvků 04.02.10 19:20

aha Pavlo tak to jo, já jne mrkla do tvého profilu. Určitě bude v pořádku. V pardubkách se chodilo za dětma co 3 hodiny, maminky si je mohli hladit a některé i klokánkovali (my jsme tam byly skoro za simulanty s váhou 2,6 kg :lol: ) což podle mě hrozně moc maminkám dá. Zkus si vybojovat abys tam mohla být s ním i kdybys ho viděla jen 4× za den tak je to lepší než takhle, aspoň si to teda myslím. On za chvíli zesílí, vyndají mu sondičku a už to bude veselejší uvidíš. :wink: Drž se ten začátek je těžkej.

Jo a kdyby nevyšlo kojení tak hlavu taky nevěš, já s tím bojovala 2 měsíce s tím že jsem měsíc dokrmovala přes stříkačku, ale malá nechtěla moc sát takže jsem se na to pak vyprdla a dnes toho nelituju -s píš lituju že jsem si neužila ten začátek když byla ještě malinká - strašně to letí a já si pamatuju jen - prso, prso, odstříkat, dokrmit, honem na půl hodinky lehnout a znovu. Do toho poporodní deprese jak blázen - no fuj jsem ráda, že mám tohle období za sebou :wink:

Panuška
Neúnavná pisatelka 16970 příspěvků 04.02.10 19:23

jojo s tím odsáváním já odsávala po každém kojení z každého prsu 10+10 minut -ze začátku to moc nejde, ale pak je to lepší a lepší. Pokud jsi doma a máš odsávačku tak bych zkusila častěji než po 3 hodinách třeba po 2 plus je prý hodně dobré si nařídit budíka v noci to je na podporu laktace nejlepší - ale je to dost opruz :wink:

Eliško s pobytem u miminka - moje řeč, naprosto souhlasím každý okamžik je dobrý jak pro maminku tak pro miminko. :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 964 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Reklama