Nejlepší zdravotní pojišťovna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

megg77
Povídálka 19 příspěvků 09.08.11 12:29
Nejlepší pojišťovna

Dobrý den,

nyní řeším, k jaké zdravotní pojišťovně bych se měla přihlásit. Do této chvíle jsem neřešila, kde jsem, ale teď, když jsem chtěla přispět na NT vyšetření, nebo na kurz jógy pro těhotné mě bohužel ZPVM ujistila, že nic nedostanu. Je tam nějaký program, ale skoro nic nená pro nastávající matky ani děti. Prosím poraďte, která pojišťovna je nejlepší co se týká příspěvků a starosti o děti a jejich rodiče.

Děkuji za pomoc.. :dance:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Romanetka
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 09.08.11 12:32

Já jsem celkem spokojená s Metal Aliance. Na screening dávají 1000,– , 300 na vitaminy pro těhotné nebo cvičení. Otec u porodu a 3D utz v některých porodnicích zdarma…

Terez85
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 09.08.11 12:35

Nevím, která je nejlepší, ale já jsem u OZP a neměla jsem s ní žádný problém Před časem mi bez problémů proplatili na měsíc a půl lázně(když jsem se bavila s jinými lidmi tam v lázních, tak někteří tvrdě u pojišťovny narazili, neproplatili jim to celé atd… , když jsem byla v porodnici, tak do výše (tuším) 1500 kč Ti proplatí pobyt v nemocnici nebo něco z výbavičky na miminko či jiný výdaj spojený s těhotenstvím, porodem a miminkem… Po narození syna mi přišly ještě nějaké nabídky ohledně dítěte, ale přiznám se, že jsem to ani nestudovala, byla jsem po císaři a nějak nebyla nálada… a teď nevím, kam jsem to dala… Zkrátka já jsem s OZP spokojená … Zatím jsem neměla jediný problém… :jazyk:

megg77
Povídálka 19 příspěvků 09.08.11 12:39

a jak je to s lékaři..nemáte problém, že by s OZP neměli smlouvu..?? toho se asi bojím nejvíc..člověk musí hledat a hledat..a na stránkách je kolikrát utrpení něco najít.

kofola3  09.08.11 12:46
megg77 píše:
a jak je to s lékaři..nemáte problém, že by s OZP neměli smlouvu..?? toho se asi bojím nejvíc..člověk musí hledat a hledat..a na stránkách je kolikrát utrpení něco najít.

Taky ozp.

Spokojenost. Problém se smluvními lé=kaři není.

hkac
Neúnavná pisatelka 15587 příspěvků 09.08.11 12:53
megg77 píše:
a jak je to s lékaři..nemáte problém, že by s OZP neměli smlouvu..?? toho se asi bojím nejvíc..člověk musí hledat a hledat..a na stránkách je kolikrát utrpení něco najít.

Mám taky OZP a problém s lékaři neznám. Naopak, často mívají lékaři velmi omezený seznam smluvních pojišťoven a co vím, tak OZP v nich byla vždycky. Když jsem čekala první dceru a hlásila se u pediatra, tak první otázka byla, jakou bude mít miminko pojišťovnu a když jsem řekla, že OZP, tak bylo vidět, jak je doktorka ráda (tenkrát byly nějaké problémy s VZP). Proplatili z velké části mi dva UZ během těhotenství (nadstandardní UZ včetně NT screeningu) a teď starší dceři velkou část z kurzu plavání, kam chodila se školkou. Mladší dcera měla první rok úrazového pojištění zdarma. Chce to asi projet stránky několika doporučených a pak si vybrat :wink: .

Anonymní  09.08.11 13:03

Už několikrát jsem to tu v diskutích psala-dokud jsme nic nepotřebovali,hle­dala jsem co která poj, zaplatí.A když manžel onemocněl,velice vážně,tak jsme se pokorně vrátili k VZP,i když skoro nic nedává.Někdo mě tu nařknul,že jsem jistě agentka VZP,ale pravda to není.Bohužel když je člověk v situaci,kdy po propuštění z nemocnice má mít nutně kontrolu neurologem,lékařka kterou dřív manžel měl neměla s naší novou poj. smlouvu a ostatní měli dlouhé obj. lhůty,že řekli,že jsme k nim nikdy nechodili a i když je manžel po dvou operacích mozku,tak nám dají termín za 2–3 měsíce.Tak jsme jeli do Střešovic,kde ho operovali / měl potíže/ a tam nám řekli,že to jako nemáme u nás lékaře?Už nikdy bych nechtěla být v podobné situaci a nikomu bych nic podobného nepřála.Příspěvky mě byly úplně ukradený,jen jsem se bála o život a zdraví manžela.A poko­ru,kterou mám k VZP už budu mít napořád,ta opravdu zaplatí vše a nejsou problémy s léčbou.

Crystal87
Generální žvanilka 22268 příspěvků 09.08.11 13:25

Jsem s dětma u VOZP a zatím cokoli jsem chtěla proplatit tak proplatili v plné výši,očkování,plav­čo s dětma,.....ani s žádným dr jsem neměla problém že by nebral.Screening neporadím já ho měla u obou dětí zdarma.

Brambůrka10
Závislačka 3477 příspěvků 09.08.11 13:30
Romanetka píše:
Já jsem celkem spokojená s Metal Aliance. Na screening dávají 1000,– , 300 na vitaminy pro těhotné nebo cvičení. Otec u porodu a 3D utz v některých porodnicích zdarma…
:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: souhlas

Marbora
Závislačka 4364 příspěvků 09.08.11 13:30

Ahoj,

souhasím s příspěvkem ,anonymní,.
určete si priority a zodpovězte si otázku – co je důležitější? nějaký jednorázový přispěvek, ať už na cokoli, nebo to, že podkud bude mít moje dítě, člen rodiny vážný zdravotní problém, postará se pojišťovna o léčbu – bez průtahů, komplikací? v současné době vztahy pacient-lékař-pojišťovna není ideální ale mě z toho stále VZP vychází nejlíp..a vězte, že jsem se taky chtěla přehlásit a několikrát…

MarketaR
Závislačka 3768 příspěvků 09.08.11 13:41

Já mám VoZP a pohoda. Ale tak projdi stránky pojišťoven a porovnej si co ti bude vyhovovat. Já bych se k VZP nevrátila ani za nic.

Anonymní  09.08.11 13:53
Crystal87 píše:
Jsem s dětma u VOZP a zatím cokoli jsem chtěla proplatit tak proplatili v plné výši,očkování,plav­čo s dětma,.....ani s žádným dr jsem neměla problém že by nebral.Screening neporadím já ho měla u obou dětí zdarma.

Anonymní druhá,ne zakladatelka.Právě na VoZP jsme ztroskotali.A bo­hužel i ve Veojenské nemocnici ve Střešovicích,kde manžel všechny operace podstupoval.Nejdřív se nás na příjmu ptali na pojišťovnu-když měl jít před časem na operaci,se které nakonec sešlo,tak jsme měli VZP,říkali že super,objednali operační sál,ten nový moderní.Operace se nakonec nekonala,odložili jí.Po skoro dvou letech bylo rozhoduto o operaci-a první otázka při objednání-jaká jste pojišťovna?Už jsem řekla že VoZP.Zatvářili se neutrálně,nic neřekli.Nam můj dotaz,zda je to špatně se zarazili a že to zase ne,ale že VZP je lepší.A po operaci jsem mluvila s lékařem,operace byla náročnější…a ptám se,zda byl manžel na tom novém operačním sále.A bylo mě sděleno že ne.Málem jsem se tam složila.Po prvé by volili lehčí operační postup a lepší operační sál,když k operaci došlo,tak chtěli odebrat vše co v mozku bylo,zvolili mnohem náročnější variantu,ale dali ho na běžný operační sál.Ptala jsem se lékaře proč a bylo mě sděleno,že to musí selektovat,že všichni se na ten lepší sál nedostanou.A dodnes si myslím,že to bylo díky pojišťovně.Nikdo to nahlas nemůže říct,to je mě jasný.Ale proč by volili jinak?A proč by první otázka po rozhodnutí o operaci byla jakou má manžel pojišťovnu?A když měl komplikace po těchto operacích,tak jsme jeli do Střešovic.Tak nejdřív že ho přijmou,potom vyšel manžel z ordinace a že se mnou lékař musí mluvit-a ten mě sdělil,že ho nemohou přijmout,že nejsou spádovou nemocnicí,ale abychom si našli naší spádovou nemocnici.A prý rychle,že manžel je v kritickém stavu.Slehávaly plíce,srdce,měl obrovské otoky…
Tak proto,když tu někdo řeší příspěvky,tak se snažím varovat,protože to čím jsme si prošli bych nepřála ani největšímu nepříteli.

Simiana
Kecalka 215 příspěvků 09.08.11 13:53

Taky souhlasím s anonymní, pokud nejsou zdravotní problémy, najdi si kdo dává nejlepší příspěvky, ale pokud je problém na VZP nedám dopustit. Syn má DM 1 a co se úhrady glykemických proužků a dalších pomůcek týká jsou nejlepší i když to ještě nepokryje potřebu úplně. U jíné pojištovny bych doplácela na stejnou péči mnoha tisíci navíc.

Mar__tanka1983
Extra třída :D 12723 příspěvků 09.08.11 14:00

já když jsem otěhotněla, tak jsem taky zkoumala na co mi ZPMV přispěje a je toho zoufale málo.
Takže jsem k 1.7.2011 přešla k ČPZP
http://www.cpzp.cz/…terstvi.html
a zatím spokojenost, na „těhulácké“ věci a všechno možné pro dítě až do 1 roku věku přispívají 2000,–
navíc je to velká ZP, žádná médea, která nahání klienty ale ve finále s nima nikdo nemá a nechce mít smlouvy…

Anonymní  09.08.11 14:01
Simiana píše:
Taky souhlasím s anonymní, pokud nejsou zdravotní problémy, najdi si kdo dává nejlepší příspěvky, ale pokud je problém na VZP nedám dopustit. Syn má DM 1 a co se úhrady glykemických proužků a dalších pomůcek týká jsou nejlepší i když to ještě nepokryje potřebu úplně. U jíné pojištovny bych doplácela na stejnou péči mnoha tisíci navíc.

Ale nikdy nevíme,kdy onemocníme a ono čekat do dalšího čtvrtletí je někdy dlouhé.
Jo a co se příspěvků týče,tak u VoZP problém nikdy nebyl-platili toho hodně,po zaslání dokladů snad do týdne.A po zkušenostech s manželem už jsem ani nežádala o příspěvky,i když jsme nárok měli,měla jsem doma útržky z bazénu-ale hořkost ve mě byla větší,než chtít proplatit nadstandart.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist