Nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  26.06.03 09:48
Nemocenska

Holky,

mám dotaz, jestli nevíte, jak je to s tím, když půjdu na nemocenskou ještě před odchodem na mateřskou. Kamarádka mi říkala, že pokud jste na nemocenské při prvním těhotenství a chcete mít mimčo do těch tří let než nastoupíte do práce, tak prý i při dalším těhotenství vás dají na nemocenskou a vy to můžete normálně nahlásit zaměstnavateli a ten vám bude po celých devět měsíců vyplácet nemocenskou a následně mateřskou. Moc se mi to nezdá, tak kdybyste některá věděla, jak to je…

Nicméně mě zajímá, pokud znovu v těch třech letech otěhotním, jestli mi je zaměstnavatel povinen vyplácet alespoň tu mateřskou nebo ne.

Díky, moc mi to pomůže

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  01.07.03 16:09
Nemocenska

Ahoj, taky jsem si zjistovala jak to funguje a myslim ze to nema nic spoolecneho s tim jestli jsi byla nebo nebyla s prvnim mimcem na nemocenske.

Aby jsi mohla na druhe dite pobirat materskou, musis mezi tim alespon 1/2 roku pracovat, jinak pobiras pouze rodicovsky prispevek.

Danka

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 02.07.03 07:26
Nemocenska

Ahojky!

Abych se přiznala, vůbec vyplácení peněz nerozumím, ale kamarádka si pořídila druhé dítě dřive, než prvnímu byli 3 roky - akorát nahlásila zaměstnavateli ukončení jedné a nástup na druhou mateřskou (nebyla ani 1 den v práci) a dostává na druhé dítě normální půlroční mateřskou. Asi bude třeba zapátrat u nějakých odborníků - s tím, že by se muselo mezitím být 1/2 roku v práci jsem se nesetkala.

Sýkorka

Anonymni  02.07.03 07:56
Nemocenska

Ahoj, v červnove Betynce (6/2003) je o tom docela podrobny clanek a je to tam srozumitelne vysvetleno

Anonymni  03.07.03 15:09
Nemocenska

Ahoj,jsem v 33t. a mám 3r. a 2 měsíce starou dcerku.Dnem jejích 3 narozenin Ti končí možnost nastoupit k zaměstnavata­li,pokud Ti nepovolí 4rok,jinak rodičovský příspěvek Ti dál bude vyplácet sociálka(do 4 let).Mě ho zaměstnavatel nepovolil, musela bych nastoupit do práce.A protože už jsem byla dost těhotná a nemám lehké zaměstnání napsal mi lékař nemocenskou(dnem jejích narozenin).Za týden pak následně nastupuji mateřskou.To vše se vypočítává z posledních odpracovaných 3 měsíců,to znamená před 1.těhotenstvím­.Jestli také chceš je možné si v knihovně vypůjčit Dodatek k zákoníku práce,který se přímo týká mateřských dovolených a je tam také uvedeno pár konkrétních příkladů.V každém případě jsi jako těhotná asi od 2.měs. v ochranné lhůtě a nemohou s Tebou rozvázat prac.poměr.Snad Ti Tvůj zaměstnavatel vyjde vstříc a vše dobře zvládnete.Hanka. :-P

mamca
Povídálka 12 příspěvků 07.07.03 14:35
Nemocenska

Ahoj,

já jsem při prvním těhotenství byla na nemocenské a po dvou letech jsem znovu otěhotněla, na nemocenské jsem nebyla a protože jsem byla v předchozím těhotenství v zaměstnaneckém poměru a od té doby neuplynuly 3roky, tak mi další 28.týdenní mateřskou dovolenou proplácel znovu zaměstnavatel. :-P

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: mamca dne 07-07-2003 14:41 ]

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 08.07.03 16:22
Nemocenska

Ahojky,

nemocenská nemůže nijak ohrozit vyplácení mateřské dovolené.

A co se týče druhého dítěte a mateřské dovolené, tak pokud otěhotníš do dvou let věku prvního dítěte, zaměstnavatel by Ti měl znova půl roku vyplácet mateřskou dovolenou a dále pak po rodičovský příspěvek.

marillynka
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 17.01.11 19:05

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,zda někdo nemáte zkušeností s tím kolik se vyplací nemocenská v těhotenství? Plánujeme s přítelem přírustek a protože pracuji jako pokladní a denně se toho nataham nejenom na pokladne ale i lahve od piva co lidi vrací.. Proto bych musela jít na nemocenskou ,tak bych chtěla vedet jak by se mi vypočítavala nemocenská.

Pipet
Generální žvanilka 23321 příspěvků 17.01.11 19:24

Je úplně jedno, do kolika let prvního dítka otěhotníte znovu, záleží, zda bude stále trvat prac. poměr, pokud ano, dostanete mateřskou a můžete si vybrat délku vyplácení rodičovského příspěvku.
Když v průběhu první RD prac. poměr skončí (uplynutí doby určité …), s dalším dítkem dostanete rovnou ode dne porodu čtyřletý rodičák.

Když budete pobírat rodičák na první dítě a zároveň budete znova těhotná, není důvod pro neschopenku - do práce nechodíte…

Pipet
Generální žvanilka 23321 příspěvků 17.01.11 19:27

Ježíš, teď vidím ta data u příspěvků, to se takhle objevujou obnovené diskuse v nových, jo?
Novinka :mrgreen:

marillynka - nemocenská v těhotenství se počítá jako každý jiná neschopenka, na netu určitě jsou někde kalkulačky. První měsíc je to všelijaké, pak by to mělo být 69% platu (a teď nevím, čistého myslím).

vicca
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 18.01.13 09:38

Přišla už někomu nemocenská za prosinec. Díky

Eugiinka
Závislačka 3282 příspěvků 18.01.13 09:51
@vicca píše:

mě ve středu, ale lístek na peníze jsem odesílala už 28.12.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15430 příspěvků 18.01.13 10:01
@vicca píše:

Mně přišla 10.1.

Verunecka289
Závislačka 2818 příspěvků 18.01.13 10:06

@vicca mě ještě ne su zvědavá kdy to hodlají poslat :roll:

vicca
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 18.01.13 10:24

Manžel tam volal a řekli mu ať si zavolá příští týden, žže je to ve fázi vyřizování :twisted:.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Diazová: V manželství mi to klape, protože jsme s manželem blázni

Hollywoodská herečka Cameron Diazová (44) čekala na toho pravého až do... číst dále >

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Reklama