Neposlouchá, vzteká se!

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:32
neposlouchá, vzteká se!!!

Nikdy jsem si nemyslela, že moje dítě se bude takhle VZTEKAT!!!
jsem naštvaná, a musim pořád myslet na to, jak jsem to mohla dopustit, aby z mýho syna(20měsíců) vyrůstal takovej vztekloun…
Když jsem ještě byla bezdětná, a viděla jak se děti válej po obchodáku po zemi, vztekaj se a řvou, tak jsem si jentak pro sebe říkala, že bych je zkrotila raz dva, hned bych jim jednu lupla.
Ale dnes jsem to zažila na vlastní kůži, a byla jsem tak bezmocná.
Vzala jsem Davídka pěšky do krámu a vzal si svůj malej nákupní vozík, co dostal od ježíška, to že jsem ho z poloviny cesty nesla já, to už přecházim, ale to že se v Tescu zastavil v kolotoči při vstupu do obchodu, protože viděl autíčko, v kterém se chtěl svézt a já do něj šťouchla, že ted ne, a on se přede mnou rozeběhl a fláknul sebou o zem, a začal se tam válet a brečet(košík samozřejmě nechal v cestě) to rozdejchávám ještě ted… Šli jsme dál, já v ruce svůj košík, jeho košík, tašku z Kiku z hadrama :mrgreen: no a jeho už jsem nezvládla, při tom shonu, tam začal okousávat jablka :nevim: :nevim:
Tak jsem ho nalákala na lízatka, vzal si košík, a nandal si tam lízatka, byl klid, ale to jsem ještě netušila, co bude následovat u pokladny, když jsem mu ty lízatka z toho košíku vzala a dala na pás.
Vyložila jsem nákup na pás, poté jeho lízátka, já plný ruce uklízením nákupu a placením, a milej Davídek v uličce nechal stát košík, dal zpátečku, a opět se vzteky válel v uličce se zbožím… s pomocí několika zákazníků, jsme se dostaly ven, a já byla táááááááák rozzuřená, vzala Davida za ruku, a celou cestu ho tahla domů a on jen řval, celou cestu, doma jsem ho zavřela do pokoje a já se uklidnovala…
Tíží mě to, a bojim se, že už ho nepřevychovám, co s tím :?:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

ivuska.h
Echt Kelišová 8653 příspěvků 06.02.13 21:34

Je to naprosto běžná vývojová fáze, musí se to prostě přežít :))

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:38
@ivuska.h píše:
Je to naprosto běžná vývojová fáze, musí se to prostě přežít :))

Musí :?: :?:
to nejde, nevim co jsem uděla špatně, ten dnešek z tesca je takovej velkej průšvih, on mě neposlouchá všeobecně, když ho volám, tak nereaguje, a když zvýšim hlas, at jde okamžitě ke mě, řekně že jde k tátovi, a běží k němu :zed:

jdukolem  06.02.13 21:41

@kattarinka
prostě musíš počkat až to přejde samo a dítě v obchodě já teda zásadně umísťuju do sedátka protože jinak se chová zcela stejně jako ten tvůj..čili omezit akční rádius a vydržet a radovat se jak se zdravě a správně vyvíjí

Mišanila  06.02.13 21:41

Takovejch dětí jsem už viděla a vyrostou z toho :) Přečti si něco o období vzdoru a vztekání, je to normoš, i když náročné, záleží na tom, jak moc máš od přírody vzteklouna.
Takže jsi to nedopustila, není to tvoje výchovné selhání :), jen ti synek dospěl do vztekacího období.
Většinou pomůže ignorovat požadavek, nechat vyvztekat a pkud je to v obchodě, tak vyvléct ven. Takhle jsme zažila v Tesku chlapečka s hysterákem, tatínek ho držel v podpaží, zaplatil a venku ho strčil do auta a bylo po řevu.

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 06.02.13 21:42

Mám holčičku 24m vzteká se také, ale není to tak hrozné. Já se snažím vyvarovat se těmto situacím, třeba v Tescu bych si nestroufla, aby byla na volno, je hodná, ale utíkala by mi, chytala po věcech a shazovala, že se kouká, když nakupujeme, je ve vozíku nebo přivázaná v golfáči s rohlíkem nebo lízatkem a je klid. I u nás v sámošce je ve vozíku. Dítě v tomto věku venku moc neposlouchá „jde si za svým“…
S malou chodím pěšky, když nespěchám a je mi jedno jak dlouho půjdeme, že nejsem závislá na čase…

madeto
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 06.02.13 21:43

To bud ještě ráda, že ti nezačal vyhazovat vztekle zboží z regálu, jak ten můj rarach.Pak se mi ve finále před teskem(z kterého jsem ho horko těžko vyvlekla ven)pověsil vší silou na kočár (byla v něm tehdy 3 měsiční dcera)a protože to bylo na náledí, tak jsme spadli všeci k tomu převrhnutý kočar :cert: a to měl tehdy 3 roky :zed:.Ted má 4 a trochu se konečně uklidnil.

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:43

Holky děkuju za komentáře…
Také mě napadlo, že by to mohlo být období vzdoru, v tom případě už ho má od narození :mrgreen: :mrgreen:

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:44
@zikado píše:
To bud ještě ráda, že ti nezačal vyhazovat vztekle zboží z regálu, jak ten můj rarach.Pak se mi ve finále před teskem(z kterého jsem ho horko těžko vyvlekla ven)pověsil vší silou na kočár (byla v něm tehdy 3 měsiční dcera)a protože to bylo na náledí, tak jsme spadli všeci k tomu převrhnutý kočar :cert: a to měl tehdy 3 roky :zed:.Ted má 4 a trochu se konečně uklidnil.

uuuuuf :?

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 06.02.13 21:45

Mě se třeba malá vypne když ji dávám do auta, je napnutá jak plech a nemůžu ji za Boha zapnout. Už to vím pro příště a tak ji těsně před posazením dám něco do ruky, aby zapoměla, nebo dávám dudlíka – kterého ji dávám sice jen na spaní, ale na tu chvilku to přežiju, závislačka jedna :oops:

sara1000
Závislačka 3369 příspěvků 06.02.13 21:45

ANic jsi neudelala spatne, prejde to.Muj blondaty andilek se jednogo rana vzbudil a byli tu ukrutne vztekle dite, preslo ji to za cca mesic.Jde jen o to, jak sr k tomu postavis, ja to resila nevsimavosti a vyplatilo se. :-) Bude lepe, nesmus si to tak brat… :hug: a

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:48

Tak už jsem ponaučená, a už s nim nikdy do krámu nepůjdu na "volno! :mrgreen:

nevim asi je to opravdu jen vztekací období, akorát to prostě nemůžu s nikým srovnat, tak proto mě to přijde tak zarážející to jeho chování

Příspěvek upraven 06.02.13 v 22:12

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 06.02.13 21:49
Taky to tak dělám a malá je pak i já v pohodě, vzteká se trochu doma, že ji něco zakážu, tak ji odtáhnu na koberec a jdu pryč, do 10vteřin je po všem ;)
@sara1000 píše:
ANic jsi neudelala spatne, prejde to.Muj blondaty andilek se jednogo rana vzbudil a byli tu ukrutne vztekle dite, preslo ji to za cca mesic.Jde jen o to, jak sr k tomu postavis, ja to resila nevsimavosti a vyplatilo se. :-) Bude lepe, nesmus si to tak brat… :hug: a

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:51
@sara1000 píše:
ANic jsi neudelala spatne, prejde to.Muj blondaty andilek se jednogo rana vzbudil a byli tu ukrutne vztekle dite, preslo ji to za cca mesic.Jde jen o to, jak sr k tomu postavis, ja to resila nevsimavosti a vyplatilo se. :-) Bude lepe, nesmus si to tak brat… :hug: a

nevšímat si ho :?: no nevim, řeknu mu dvacetkrát za den, aby nevysypával ty křupky z té misky, a on to prostě stejně po 21 musí vysypat, tak to potom jsem celá :cert: :cert: :cert:

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:53
@Kacenka1987 píše:
Taky to tak dělám a malá je pak i já v pohodě, vzteká se trochu doma, že ji něco zakážu, tak ji odtáhnu na koberec a jdu pryč, do 10vteřin je po všem ;)

no vidíš a já ho zavřela do pokoje, a on tam dokáže celou dobu brečet a „nadávat mi“!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist