Neposlouchá, vzteká se!

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:32
neposlouchá, vzteká se!!!

Nikdy jsem si nemyslela, že moje dítě se bude takhle VZTEKAT!!!
jsem naštvaná, a musim pořád myslet na to, jak jsem to mohla dopustit, aby z mýho syna(20měsíců) vyrůstal takovej vztekloun…
Když jsem ještě byla bezdětná, a viděla jak se děti válej po obchodáku po zemi, vztekaj se a řvou, tak jsem si jentak pro sebe říkala, že bych je zkrotila raz dva, hned bych jim jednu lupla.
Ale dnes jsem to zažila na vlastní kůži, a byla jsem tak bezmocná.
Vzala jsem Davídka pěšky do krámu a vzal si svůj malej nákupní vozík, co dostal od ježíška, to že jsem ho z poloviny cesty nesla já, to už přecházim, ale to že se v Tescu zastavil v kolotoči při vstupu do obchodu, protože viděl autíčko, v kterém se chtěl svézt a já do něj šťouchla, že ted ne, a on se přede mnou rozeběhl a fláknul sebou o zem, a začal se tam válet a brečet(košík samozřejmě nechal v cestě) to rozdejchávám ještě ted… Šli jsme dál, já v ruce svůj košík, jeho košík, tašku z Kiku z hadrama :mrgreen: no a jeho už jsem nezvládla, při tom shonu, tam začal okousávat jablka :nevim: :nevim:
Tak jsem ho nalákala na lízatka, vzal si košík, a nandal si tam lízatka, byl klid, ale to jsem ještě netušila, co bude následovat u pokladny, když jsem mu ty lízatka z toho košíku vzala a dala na pás.
Vyložila jsem nákup na pás, poté jeho lízátka, já plný ruce uklízením nákupu a placením, a milej Davídek v uličce nechal stát košík, dal zpátečku, a opět se vzteky válel v uličce se zbožím… s pomocí několika zákazníků, jsme se dostaly ven, a já byla táááááááák rozzuřená, vzala Davida za ruku, a celou cestu ho tahla domů a on jen řval, celou cestu, doma jsem ho zavřela do pokoje a já se uklidnovala…
Tíží mě to, a bojim se, že už ho nepřevychovám, co s tím :?:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 06.02.13 21:34

Je to naprosto běžná vývojová fáze, musí se to prostě přežít :))

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:38
@ivuska.h píše:
Je to naprosto běžná vývojová fáze, musí se to prostě přežít :))

Musí :?: :?:
to nejde, nevim co jsem uděla špatně, ten dnešek z tesca je takovej velkej průšvih, on mě neposlouchá všeobecně, když ho volám, tak nereaguje, a když zvýšim hlas, at jde okamžitě ke mě, řekně že jde k tátovi, a běží k němu :zed:

jdukolem  06.02.13 21:41

@kattarinka
prostě musíš počkat až to přejde samo a dítě v obchodě já teda zásadně umísťuju do sedátka protože jinak se chová zcela stejně jako ten tvůj..čili omezit akční rádius a vydržet a radovat se jak se zdravě a správně vyvíjí

Mišanila  06.02.13 21:41

Takovejch dětí jsem už viděla a vyrostou z toho :) Přečti si něco o období vzdoru a vztekání, je to normoš, i když náročné, záleží na tom, jak moc máš od přírody vzteklouna.
Takže jsi to nedopustila, není to tvoje výchovné selhání :), jen ti synek dospěl do vztekacího období.
Většinou pomůže ignorovat požadavek, nechat vyvztekat a pkud je to v obchodě, tak vyvléct ven. Takhle jsme zažila v Tesku chlapečka s hysterákem, tatínek ho držel v podpaží, zaplatil a venku ho strčil do auta a bylo po řevu.

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 06.02.13 21:42

Mám holčičku 24m vzteká se také, ale není to tak hrozné. Já se snažím vyvarovat se těmto situacím, třeba v Tescu bych si nestroufla, aby byla na volno, je hodná, ale utíkala by mi, chytala po věcech a shazovala, že se kouká, když nakupujeme, je ve vozíku nebo přivázaná v golfáči s rohlíkem nebo lízatkem a je klid. I u nás v sámošce je ve vozíku. Dítě v tomto věku venku moc neposlouchá „jde si za svým“…
S malou chodím pěšky, když nespěchám a je mi jedno jak dlouho půjdeme, že nejsem závislá na čase…

madeto
Závislačka 2515 příspěvků 06.02.13 21:43

To bud ještě ráda, že ti nezačal vyhazovat vztekle zboží z regálu, jak ten můj rarach.Pak se mi ve finále před teskem(z kterého jsem ho horko těžko vyvlekla ven)pověsil vší silou na kočár (byla v něm tehdy 3 měsiční dcera)a protože to bylo na náledí, tak jsme spadli všeci k tomu převrhnutý kočar :cert: a to měl tehdy 3 roky :zed:.Ted má 4 a trochu se konečně uklidnil.

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:43

Holky děkuju za komentáře…
Také mě napadlo, že by to mohlo být období vzdoru, v tom případě už ho má od narození :mrgreen: :mrgreen:

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:44
@zikado píše:
To bud ještě ráda, že ti nezačal vyhazovat vztekle zboží z regálu, jak ten můj rarach.Pak se mi ve finále před teskem(z kterého jsem ho horko těžko vyvlekla ven)pověsil vší silou na kočár (byla v něm tehdy 3 měsiční dcera)a protože to bylo na náledí, tak jsme spadli všeci k tomu převrhnutý kočar :cert: a to měl tehdy 3 roky :zed:.Ted má 4 a trochu se konečně uklidnil.

uuuuuf :?

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 06.02.13 21:45

Mě se třeba malá vypne když ji dávám do auta, je napnutá jak plech a nemůžu ji za Boha zapnout. Už to vím pro příště a tak ji těsně před posazením dám něco do ruky, aby zapoměla, nebo dávám dudlíka – kterého ji dávám sice jen na spaní, ale na tu chvilku to přežiju, závislačka jedna :oops:

sara1000
Závislačka 3419 příspěvků 06.02.13 21:45

ANic jsi neudelala spatne, prejde to.Muj blondaty andilek se jednogo rana vzbudil a byli tu ukrutne vztekle dite, preslo ji to za cca mesic.Jde jen o to, jak sr k tomu postavis, ja to resila nevsimavosti a vyplatilo se. :-) Bude lepe, nesmus si to tak brat… :hug: a

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:48

Tak už jsem ponaučená, a už s nim nikdy do krámu nepůjdu na "volno! :mrgreen:

nevim asi je to opravdu jen vztekací období, akorát to prostě nemůžu s nikým srovnat, tak proto mě to přijde tak zarážející to jeho chování

Příspěvek upraven 06.02.13 v 22:12

Kacenka1987
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 06.02.13 21:49
Taky to tak dělám a malá je pak i já v pohodě, vzteká se trochu doma, že ji něco zakážu, tak ji odtáhnu na koberec a jdu pryč, do 10vteřin je po všem ;)
@sara1000 píše:
ANic jsi neudelala spatne, prejde to.Muj blondaty andilek se jednogo rana vzbudil a byli tu ukrutne vztekle dite, preslo ji to za cca mesic.Jde jen o to, jak sr k tomu postavis, ja to resila nevsimavosti a vyplatilo se. :-) Bude lepe, nesmus si to tak brat… :hug: a

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:51
@sara1000 píše:
ANic jsi neudelala spatne, prejde to.Muj blondaty andilek se jednogo rana vzbudil a byli tu ukrutne vztekle dite, preslo ji to za cca mesic.Jde jen o to, jak sr k tomu postavis, ja to resila nevsimavosti a vyplatilo se. :-) Bude lepe, nesmus si to tak brat… :hug: a

nevšímat si ho :?: no nevim, řeknu mu dvacetkrát za den, aby nevysypával ty křupky z té misky, a on to prostě stejně po 21 musí vysypat, tak to potom jsem celá :cert: :cert: :cert:

kattarinka
Kelišová 6376 příspěvků 06.02.13 21:53
@Kacenka1987 píše:
Taky to tak dělám a malá je pak i já v pohodě, vzteká se trochu doma, že ji něco zakážu, tak ji odtáhnu na koberec a jdu pryč, do 10vteřin je po všem ;)

no vidíš a já ho zavřela do pokoje, a on tam dokáže celou dobu brečet a „nadávat mi“!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Kilometry, které pomáhají znevýhodněným dětem

Na procházku s kočárkem, s teniskama na nohou, nebo zkrátka pro dobrou věc. Za každý váš kilometr dostane Nadace Terezy Maxové dětem deset korun. Akce TeriBear hýbe Prahou doslova poběží od 3. do 12. září 2015. číst dále >

Jak na běžné opravy bez manžela

Kapající kohoutek, popraskané dlaždičky a znepokojující pohled na poličku, kterou měl manžel již dávno přimontovat? Domácnost můžete mít pod palcem i bez toho, abyste ze sebe sedřeli kůži. číst dále >