nepravidelná MS a hormony

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  20.10.03 11:17

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jestli máte někdo podobnou zkušenost.Počátkem dubna jsem vy:,–(ila HA a od té doby se pokoušíme o miminko,zatím se nepodařilo.První cca 3 měsíce jsem MS dostávala naprosto pravidelně,stejně jako při HA.Až poslední 3 měsíce je cyklus nepravidelný.Např. MS trvala 14 dní,ale celou dobu velmi slabá,potom 10 dní nic a znova jsem to dostala apod.Šla jsem tedy k lékaři,který ví,že se pokoušíme o miminko a ten mi předepsal hormony-Estrofem 2mg,mám brát 12.DC a poté 17,20,23 a 26.den Provera (gestagen).Mám trochu strach brát hormony,minulý měsíc mi jich navíc předepsal zřejmě moc a dostala jsem to 21.DC,tak to teď upravil.Máte někdo podobnou zkušenost,příp. pomohlo vám to k miminku?Ještě chci zkusit Sarapis,mohu ho brát zároveň?Děkuji Ja­na.

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  20.10.03 15:03

Ahoj Jani,

ja beru uplne stejne hormony jako ty a musim rict, ze cyklus se mi pomalu, ale jiste upravuje. Ha neburu uz 7 mesicu MS mam posledni dva mesice pravidelnou. O mimi se budeme pokouset az od prosince, tak snad do te doby se vse upravi. Co se tyka Sarapisu, tak si myslim, ze je muzes brat soucasne, ale na 100% to nevim. Preji hodne stesti. Jana

Anonymni  22.10.03 22:18

Ahoj holky, je to všechno hrozně individuální… Já měla po vysazení HA menstruaci taky dost nepravidelnou - přicházela pozdě - třeba až za 40 dní…Jednou jsem dokonce musela na vyvolávací injekci… O mimi jsme se nesnažili, ale ani se tomu nebránili… A za tři měsíce (nebo tak nějak) jsem zjistila, že MS už jen tak nepřijde :-) Dneska máme 15ti měsíční zlatíčko. A to mi všichni tvrdili, že jestli chci mimi, tak musím mít pravidelnou menstruaci!!!!!

Regina

Anonymni  12.12.03 18:44

Zdravím vás, mám téměř stejný problém. V lednu jsem vy:,–(ila HA, chtěla jsem ovšem počkat asi půl roku, aby si „tělo odpočinulo“. MC byl naprosto v pohodě. Po půl roce se ale situace naprosto změnila, nejdřív jsem to nedostala vůbec, tak jsem byla na injekci, další „měsíc“ se to dostavilo asi po 50 dnech, ovšem MS trvala 21 dní. Tak jsem mezitím vyrazila k doktorce. Napsala mi Proveru. Vypadalo to nadějně, dostala jsem to tak, jak jsem měla, ovšem po týdenní pauze jsem zase dostala MS, ale mnohem silnější. Tak jsem zase vyrazila k doktorce, tentokrát mi napsala Norethisteron(Pro­vera je prý pro mě slabá). Ale s Norethisteronem je otěhotnění dle paní doktorky nežádoucí. O Sarapisu taky uvažuju, už delší dobu, asi ho začnu užívat od ledna, až doberu ty prášky. Holky, moc vám přeju, aby se vám MC srovnal a i to miminko se podařilo. Vím dobře, co prožíváte. Míša

Anonymni  12.12.03 22:55

Ahojky vsichni, asi jsem na tom trochu jinak. Vzdycky jsem mela problem MS dostat. Kdyz jsem zacala brat HA bylo vse v poradku. Jenze jsem ji v březnu 2002 vy:,–(ila s tím, že bychom chtěli mimčo. Jenže MS nepřišla. Dostala jsem Duphaston a kyselinu listovou s tím, že při tom můžu otěhotnět. Jenže pořád nic. Tak mi ho doktorka vy:,–(ila kvůli testům a zase jsem to vůbec nedostala. Teď mě žene na endokrinologii. Nevíte někdo, jak tam vyšetření probíhá? Vůbec nevím, co od toho mám očekávat. Kačka

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 13.12.03 13:32

kacko,

ja mam podobny problem. 6mesicu neberu ha. prvni 3. mesice jsem nemala radnou ms. 4. mes jsme ji mala 21dni. nejprv jsem dostala norethisteron na zastaveni ms. pak mi dr. predepsal duphaston ktery mi upravil cyklus (aspon zatim)na 28dni. beru ho 16-26dc. jenze mimi ne a ne prijit. jeste pred tim jak jsem ho zacala brat, mne poslal na krv kvuli hormonum. zjistil ze mam trochu vice testosteronu pravdepodobne to brani ovulaci. poslal mne taky na endokrinologii. tam mi dr. rekla ze po 1/2roku (az doberu duphaston) a nic mam zacat jist jine prasky (myslim ze se to jmenuje deana) - antikoncepce )na 1/2roku - a potom se opet pokouset. a pak a mozno í drive (mam dobreho dr. - neodklada zadna vysetreni) bude narade manzel - spermiogram,hor­mony,… preju ti aby se to co nejdriv zdarilo

danka

Anonymni  19.12.03 23:48

Danko, dik za info. I když zas tak pozitivní není. Doufala jsem, že potom to půjde jedna dvě. Nechce se mi čekat dalších xměsíců. No ale co, jestli se to někdy povede:-) Můžeš mi prosím napsat jak to probíhá na tý endokrinologii? Mám z toho strach. Teda spíš z neznámého.

Jinak doufám, že vám to dopadne dobře a že příští vánoce už vás bude o jednoho nebo dva víc. Kačka

evengeline
Nováček 4 příspěvky 17.01.04 13:28

Ahoj holky, já brala antikoncepci 3 roky a potom jsem vy:,–(ila kvůli operaci a zpět jsem se k ní už nechtěla vrátit.Od té doby jsme se pokoušeli o mimi a nic, MS nepravidelná nebo třeba 2 měsíce vůbec. Na gyndě mi předepsala Proveru a že při ní můžu otěhotnět. 2 roky nic a tak jsem si řekla, že ji vy:,–(im. Zas MS nepřicházela, doktorka mi akorát vynadala a vysvětlila mi, že nemám hormon žlutého tělíska a tak ho musím brát stejně jako cukrovkář nemá inzulín a proto si ho píchá. Tak ¨jsem na ni dala a Proveru brala dál. Po 3 letech jsem začala chodit cvičit Kickbox :-) a taky do poradny pro neplodná manželství. Na 1. sezení jsem ale už nedošla, byla jsem těhotná. Nádhera. Teď je holčičce 18 měsíců a já mám menstruaci bez Provery i antikoncepce pravidelnou.

Holky přeju vám pevný nervi a moře trpělivosti, naděje přece umírá poslední.

Mějte se Evča

kaculena
Nováček 6 příspěvků 18.12.04 12:19

Ahoj holky, obnovuju po čase diskusi s tímto názvem za účelem dotazu :-)
Po vysazení HA v srpnu jsme se začali snažit o miminko. První i druhý měsíc ms nepřišla a musela být vyvolána injekcí (oni z toho teda nakonec byly měsíce tři), pak mi Dr. předepsala Utrogestan na upravení. Jenže ms nepřišla ani po něm, na UZV prý byla vidět jen nízká sliznice, takže mám prý zřejmě nedostatek estrogenu a bude potřeba na:,–(it další léčbu. V lednu mám jít na odběry kvůli obsahu hormonů. Prosím, máte některá podobnou zkušenost, podařilo se vám takto otěhotnět? Začínám být trošku zoufalá, protože je mi jasné, že to bude asi běh na dlouhou trať. Oba si s manželem miminko hrozně přejeme, vidím na něm, jak je z toho smutný. Díky za každou odpověď.
 Katka

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 18.12.04 15:58

Ahoj Katko,

já na tom byla úplně stejně - nepravidelná menstruace, slabá sliznice a po krevních testech mi doktor zjistil, že mám rozhozené hormony a doporučil mi začít léčbu na podporu otěhotnění po příští MS. Léčba se ale nekonala protože jsem byla těhotná ..:)) Proto asi ty rozhozený hormony !

Tak si nezoufej a ono to vyjde
Bubina

Anonymni  20.12.04 12:14

Ahoj Bubino, ani nevíš, jak jsi mě potěšila :-) Hned mám lepší náladu. Nevím, jestli už miminko máš, nebo je pořád v bříšku, ale každopádně přeju moc štěstí a zdraví oběma!
 Katka

Lindseys7
Nováček 2 příspěvky 31.10.14 09:07

Ahoj,
mám dotaz a hlavne ted starost. Je mi 16let a nikdy jsem nemela MS pravidelnou, resila jsem to už nekolikrat, Agolutinu jsem mela nespocetne, každopádne jsem mela tento rok MS celkem pravidelne, ale v zari se to zlomilo a ja MS dostala o 10dnu pozdeji a navic to bylo, tak slabé a trvalo to pomalu 10dnu(to slabé vytekani) a ted po krátke dobe to prišlo znovu. HA neberu. Nemá s tím nekdo zkusenost? Je moznost, že by to bylo ovlivneno mou novou brigadou, kde stojim nekdy i 10hodin v kuse? Diky za odpoved

berry4
Nadpozemská drbna 28294 příspěvků 31.10.14 09:12

@Lindseys7 je ti 16, nepravidelná MS není nic neobvyklého. Ještě nemáš dozrálý cyklus, respektive hormonálně se v tvém těle všechno teprve ustáluje.
Mám dcerku téměř 16 let, také to zatím má všelijak, měsíc ne, pak ano, zatím nic neřešíme, hormonama ji cpát nehodlám, udělaly bychom víc škody, než užitku. HA je svinstvo.
Ano, stres, velké fyz. vypětí, zhubnutí, nemoc, to všechno může menstruaci ovlivnit.

Lindseys7
Nováček 2 příspěvky 31.10.14 09:22

@berry4 diky, jenze mne se MS nedala dohromady za poslednich 5let vubec(ano, prvni MS jsem mela v 11letech).. Začínam mit obavy :/

missName
Stálice 80 příspěvků 1 inzerát 31.10.14 16:21

Také bych to zatím moc nehrotila… já jsem začala mít MS pravidelnou (bez HA, agolutinu atd.) až ve 24 letech :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama