Nepřijat do školky - co psát do odvolání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mima-M7
Kecalka 190 příspěvků 22.04.10 13:03
Nepřijat - co psát do odvolání???

Právě jsem obdržela, rozhodnutí o nepřijetí syna do školky, z důvodu naplnění kapacity. Splňoval všechny požadované parametry (trv.bydliště všech členů, práce obou rodičů i narozen do konce srpna 2007(je 9.7.2007). Zatím nevím z pískoviště, kdo je přijat, vím jen o přijaté březnové holčičce.

Kdo máte zkušenosti s odvoláním, co se tam vůbec píše, příjde mi nahlavu, opakovat jednou doložené fakta. Co by se tam dalo vymyslet.

Jiné školky v Milovicích – plno, navíc tuhle máme na ulici!!!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Anik
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 22.04.10 13:14

ahojki, typické, bude čerstvý tříleťák, přednost mají všechny děti narozené před ním, viz ta březnová holčička… je to psáno i v přijímacích kritériích, u nás prázdninoví tříleťáci neměli absolutně šanci.

Odvolání bych napsala jednoduše jednou dvěma větama, je to stejně jenom proforma,,,, něco jako že se odvoláváš proti rozhodnutí toho a toho z toho a toho data o nepřijetí syna do školky, že splňoval všechna kritéria pro přijetí a tak žádáš o přehodnocení rozhodnutí … no ale možná bych došla osobně za ředitelkou a svou přihlášku přes ni poslala do druhého kola, aspoň u nás se to tak dělalo, něco se jí tam podepsalo ,,, nechali si na odvolání dvě místa, a kdo dřív přišel, měl větší šanci.
Tak přeji hodně štěstí, o ničem jiném to nebude.
 A.

ddinna
Neúnavná pisatelka 17103 příspěvků 22.04.10 13:26

Tedy už ted se dopředu děsím jak to bude se školkou. :cert: Bydlíme v podnájmu a tudíž tu nemáme trvalé bydliště.Stěhovali jsme se před dvěma lety v létě.Malou ,tehdy 5letou-předškoláka,mi tu nevzali ve školce.Kapacita byla nadoraz a nebyla jsem u zápisu,prostě nic.Ale že byla předškolák…sehnala nám paní ředitelka náhradní školku ve vesnici za městem.No člověk by řekl -super řešení že?Ale já díky dojíždění do školky a jejich provozní době,byla půl roku na podpoře.Prostě jsem to tam nestíhala :cert: Starší dcera vyzvedávat nemohla,bylo jí 9let a těžko by dojížděla po škole pro sestru busem :think: Do práce jsem se dostala ,až když byla moje mamča v důchodu.A ještě jsem vzala tu první a nejmín placenou,jen abych co nejvíc zvládla děti :cert:
No ted jsem těhotná,rodit budu začátkem července a pořád jsme v podnájmu a pořád tu nemáme trvalé bydliště.Je tu jen jedna školka na celé město a pořád se tu staví nové domy :cert: Zatím se tím moc nestresuji,ale vím už ted,že budeme mít jednou zase obří problém.Jestliže mi nevzali 5leté dítě,tak zrovna nehrozí,že by přijali čerstvě 3leté :cry:

Anik
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 22.04.10 13:54

ddinna – nojo, u vás je jedinej problém v tom trvalém bydlišti, to je prostě základní podmínka, na prvním místě snad u všech školek,,,, jinak bys s přijetím pětileťáka neměla nejmenší problém, toho prostě vzít musej. ale tříleťák, to je samozřejmě jiná kapitola.
 A.

ddinna
Neúnavná pisatelka 17103 příspěvků 22.04.10 14:00

No jasně.....já vím.Tak ta 5letá už je dnes tady ve škole a máme pohodu :palec: Ale s prdolkou až se narodí,to bude tedy pak o nervy :cert: Ještě mě napadlo,třeba zkusit otravovat školku už dopředu…tedy když by malýmu byl třeba rok :think: Ale to tedy nevím :nevim: S tím trvalým bydlištem nehnu.Ale koneckonců…ted to nechám být,ono tím že jsme v podnájmu,kdo ví kde za tři roky budeme bydlet :think: :nevim:

Patti
Povídálka 14 příspěvků 22.04.10 19:04

Ahoj, je mi líto,že ti nevzali dítě do školky tady je vzor,který jsem posílala já.

Mateřská škola
Adresa školky

V Praze dne: ………

Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí k předškolnímu vzdělávání

Vážená paní ředitelko,

ve znění předpisů zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním , středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, se odvolávám proti rozhodnutí č.j.: RN………….
vydaného dne …. Mateřskou školou ……………., ……….., zastoupenou ředitelkou paní , o nepřijetí mé dcery ………., narozené dne……… , bytem ………

Jsem přesvědčena a plně souhlasím s § 33 výše zmíněného zákona, že předškolní vzdělávání podporuje rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku, podílí se na jeho zdravém, citovém, rozumovém a tělesném rozvoji a na osvojení základních pravidel chování, základních životních hodnot a mezilidských vztahů. Předškolní vzdělávání vytváří základní předpoklady pro pokračování ve vzdělávání a napomáhá vyrovnávat nerovnoměrnosti vývoje dětí před vstupem do základního vzdělávání.
Proto Vás prosím o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí mé dcery k předškolnímu vzdělávání.

S úctou

……………………………

přeju hodně štěstí pa

Mima-M7
Kecalka 190 příspěvků 22.04.10 20:53

Děkuji, holky, za příspěvky.
Dneska jsem zašla do školky, ředitelka mi odvolání zkontorlovala, něco se jí nelíbilo, tak to opravím, ale.
Rozhodujou na SČ kraji na základě jejího prozkoumání a na kraji už jen zkoumají formální pochybení v její dokumentaci, nebo mém odvolání. Tak jsem zvědavá, zítra tam poletím opět, šance mizivá, nebrali už dubnové děti.

ddinna
Neúnavná pisatelka 17103 příspěvků 23.04.10 09:09

Držím palce :palec:

nozu
Kelišová 7266 příspěvků 23.04.10 09:19

zkus to poslat v kopii na kraj a příslušný městský/místní úřad, který je zřizovatelem školky.

medanek
Závislačka 2953 příspěvků 03.05.10 15:33

Mima-M7, mluvis o Slunicku ? Ja vim teda o jedne dubnove holcice, kterou vzali…
Kazdopadne, komu jsi adresovala to odvolani ? Vim, ze se dava reditelce, ale v rozhodnuti o neprijeti se pise, ze se mame odvolat ke Stredoc. kraji.Tak jsem myslela, ze reditelka to jen sbira a posila to tam.

Mima-M7
Kecalka 190 příspěvků 03.05.10 15:59

Ano, do Sluníčka. Dokonce ředitelka přijala i konec května holčičku, tak nevím proč ta lež, že končili dubnem.
Co mě nadzvedlo, když jsem se dozvěděla, že byla přijata 2,5 letá holčička. Jdu za ní, už 2× jsem neměla štěstí, ale bojím se, že se jen rozčílím.
Správně, odvolání jí pro SČ kraj, ještě jsem se odvolala na místní úřad (místostarostka-tragédie, že prý minulý rok si nikdo nestěžoval, proto v tom nic nedělali!!!!!!!!!)
Uvidím, jak pochodím a asi si budu stěžovat napřímo na SČ kraji.

medanek
Závislačka 2953 příspěvků 03.05.10 16:16

Urcite se na SC kraj obrat.A prijali 2,5 lete dite ???? Tak tomu uz vubec nerozumim, muj syn bude mit taky 3 roky sice az na konci prosince, takze jsem s prijetim nepocitala, ale pi. reditelka mi ani nechtela vzit prihlasku :-?

bellezza
Kelišová 5614 příspěvků 20.05.10 11:00

pokud bydlite v podnajmu, v nekterych školkach berou deti i s prokazanym bydlistem(tzn. ze k prihlasce dodate smlouvu o pronajmu) :lol:

a jen tak mimichodem, nasi male budou na konci cervna 4 a taky nebyla prijata ani do jedne skolky, podane odvolani mam, a pristi tyden jdeme na druhe kolo, uz ted je mi z toho zle :-?
oba s manzelem pracjeme od doby kdy byli male 2,5 a jen si ji prehazujeme, manzel chodi od rana do sesti a ja od peti do 22, babicky mame 100km dalekoa chuvu nechci, potrebujeme aby se zaclenila mezi deti a dostala nejakej rad 8-)

Renata32
Nováček 1 příspěvek 28.05.10 11:02
ŠKOLKA

JO, jo, všechny vás chápu, také se teď odvoláváme. Máme dvojčata holčičky, v prosinci jim budou 4 roky a já mám nastoupit do práce, ale do školky nás také nevzaly z „kapacitních důvodů“ Naše obec školku nemá a tak všichni chodí do obce vzdáleně cca 2km pak tam samozřejmě chodí i do školy, ale protože tam příme nebydlíme tak nás nevezmou a raději berou „místní“děti kterým budou tři roky třeba i v lednu nebo děti maminkám na mateřské s druhým dítětem.
Když jsem se to dozvěděla tak se se opravdu rozčílyla, ale to nic platné není. Teď jsem také sesmolila nějaké odvolání pokusím se ho sem vložitpod text,třeba vám to pomůže, použila jsem tam i odvolání co tu napsala paní předemnou , bylo to moc pěkně napsané.
ODVOLÁNÍ
Věc: Odvolání proti rozhodnutí ze dne.....
evidovaného pod Vaším č.j. .........

Vážená paní ředitelko,
v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním , středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, se odvolávám podle § 60 odst. 19 proti rozhodnutí č.j.. ..........., které se týká nepřijetí našich dvou ......... nar. .......... a ........nar. ......., obě s trvalým bydlištěm ......., k předškolnímu vzdělávání do Mateřské školky v ......... ze dne ........ Žádáme Vás o nové zvážení Vašeho rozhodnutí a prosíme o přihlédnutí k následujícím skutečnostem
K odvolání uvádíme tyto důvody:

1. Jsem přesvědčena a plně souhlasím s § 33 výše zmíněného zákona, že předškolní vzdělávání podporuje rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku, podílí se na jeho zdravém, citovém, rozumovém a tělesném rozvoji a na osvojení základních pravidel chování, základních životních hodnot a mezilidských vztahů. Předškolní vzdělávání vytváří základní předpoklady pro pokračování ve vzdělávání a napomáhá vyrovnávat nerovnoměrnosti vývoje dětí před vstupem do základního vzdělávání. I naše dcery potřebují kolektiv dětí a jako rodiče považujeme za důležité, aby přes naše solidní sociální zázemí naše dcery nevyrůstaly jen v rodinném v kruhu .

2. Dne....... nastupuji po 4 leté mateřské dovolené zpět do práce ve společnosti........ kde my po dohodě zaměstnavatel drží po 4 roky pracovní místo. Pokud do této doby do práce nenastoupím, samozřejmě o práci přijdu a nevím kde v této době, kdy pracovní příležitostí není mnoho najdu místo jiné.
Nehledě na to, že ani nebudu moci nikde pracovat, pokud nebude postaráno o mé 2 děti v době kdy bych do práce měla docházet.

Co dělat, když má matka nastoupit do práce? Vysvětlení od ředitelek mateřských škol je, že současnou situaci způsobil nedostatek míst v mateřských školkách „nevzata z kapacitních důvodů “.?
Takže já se tímto obracím na zastupitele, obecní úřad v..... a na Krajský Úřad Středočeského kraje a ptám se jak se tato situace bude řešit?
Vím, že nejsem jediná komu se děti do MŠ nedostaly z kapacitních důvodů, takových dětí je spousta a příští rok nebude žádnou výjimkou, ale pokud se situace nevyřeší znovuotevřením nových školek nebo přidáním nových tříd ve stávajících MŠ budou za chvíli naše děti chodit z rodin rovnou do škol.

Děkujeme za pochopení a věříme v kladné vyřízení naší žádosti.

Renata

Kikinka1979  11.06.10 08:20
Slunicko - neprijeti

Dobry den. Do Slunicka prijali i holcicku, ktere teprve v srpnu budou 3 roky, tj. jeste mladsi jak Vas chlapecek. Ja tedy take opravdu nevim co si o pani reditelce mam myslet. Preji hodne pevne nervy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist