Nesrovnalosti v dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trodat
Nováček 8 příspěvků 17.07.17 13:50
Nesrovnalosti v dovolené

Ahoj, prosím o vysvětlení pokud tomu někdo rozumí.
Začátkem května jsem nastoupila po rodičovské dovolené znova do práce. Dneska jsem se tak koukala na svou výplatní pásku a účetní mi tam napsala 12,5 dne dovolené. Běžně máme na rok 25 dnů… Mám ale za to, že bych měla mít nárok na celou dovolenou (25 dní) Nebo se pletu? údajně se to nějak krátí po 100 dnech (což bych se měla vlézt když jsem to počítala). Je možné že mi to účetní příští měsíc navýší, nebo máte někdo zkušenost?
Díky moc za info (mzdová účetní je na dovolené a bude v práci až ve středu, tak se zatím ptám tady) ;)

Reklama

Reklama

Reakce:

kacenka.sks
Kecalka 312 příspěvků 17.07.17 13:59

Melo by se to zvyšovat s počtem odpracovanych dnu

aspagi
Kelišová 5823 příspěvků 17.07.17 14:00

Já po mateřské nastupovala 1.7.2017 a tezcjsem mela 12.5 dne.Je to půlka do konce roku ne? Ale ty by jsi měla mít o trošičku více dní ne?

Lekninka91
Echt Kelišová 7686 příspěvků 17.07.17 14:02

Kdyz nemas odpracovany cely rok, tak nemas narok na plnou dovolenou, ne :think: jen pri PPM vznika narok na dovolenou. Pri rodicaku bych rekla, ze ne. :nevim: ale urcite poradi nekdo, kdo se v tom vyzna lip :palec:

Uživatel je onlineLendeš
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 17.07.17 14:10

Pokud ti trvá pracovní poměr celý rok a odpracuješ alespoň 60 dnů, tak máš nárok na celou roční dovolenou. Za dobu na RD by se nárok na dovolenou krátil, pokud bys zmeškala 100 a více směn.

trodat
Nováček 8 příspěvků 17.07.17 14:20

@Lendeš
Aha takže když ted odpracuji celých 60 směn a více, tak se mi pak na výplatní pásce objeví celých 25 dní dovolené. Od ledna jsem zameškala nějakychých 90 pracovních dnů, tudíž bych se tedy vlézt měla? Moc díky, počkám jaká bude výplatní páska příští měsíc ;)

Uživatel je onlineLendeš
Ukecaná baba ;) 2154 příspěvků 17.07.17 14:40

@trodat Jak to máte u vás na výplatních páskách nevím, to se musíš obrátit na účetní..každopádně za zmeškaných 90 dnů se ti dovolená krátit nebude.

trodat
Nováček 8 příspěvků 17.07.17 14:41

@Lendeš
Díky moc, to mě uklidnilo :)

HubbaBubba
Povídálka 12 příspěvků 17.07.17 16:44
@trodat
@trodat píše:
@Lendeš
Díky moc, to mě uklidnilo :)

Ano, jak pise Lendes, delam mzdovku ve velke vyrobni spolecnosti, mas narok na celych 25 dni po odprac. 60 dnu, radsi si to v praci pohlidej :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hřiště Pod Kapličkou: Království pro děti i rodiče

Sháníte v parných letních dnech v našem hlavním městě dětské hřiště pro své... číst dále >

Výbava do kuchyně dosluhuje? Nové pomocníky pořídíte za pár korun

Baví vás vaření? Pak se určitě ve své kuchyni neobejdete bez různých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Syn po nás chce peníze na školu. Já jsem pro a manžel proti

Nemůžeme se s manželem dohodnout, jestli máme nebo nemáme přispět našemu... číst dále >

Malý Charlie umírá, úřady volí smrt. Rodiče, papež i Trump chtějí léčbu

Charlie Gard je jedenáctiměsíční britský chlapec, který trpí vzácným... číst dále >

Reklama