Noční hysterické usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fuzzy
Nováček 5 příspěvků 08.12.03 10:24
Nocni hystericke usinani

Mam 7. mesicniho synka Jakuba. Je to celkem zlate dite az na poslednich 14 dni se spanim

(Podotykam, ze doposud jsme spinkali celou noc vicemene bez jedineho probuzeni).

Na vecer usiname kolem 20:00 hod. po kasicce. Usinani je celkem bez problemu, par podani

dudlika, prikryti, uchlacholeni. Problem nastava pravidelne mezi 11-01 hod. Kubik se probudi.

Dostane mlicko ( od 4. mesice jsme na umele vyzive). Hlad mi prijde, ze ani moc nema. Vypije tak

80 ml, pokusim se mu dat dudlik, prikrtyt ho a v tom to zacne. Hysterickej plac. Zkusim to znovu,

mirne ho pod perinkou pridrzim a opet plac. Tak s manzelem rozsvitime a ukazeme se mu. Kubik

se trochu uklidni. Zhasneme, dame dudlik, prikrejeme ho a znovu plac. Tak si ho vezmeme do postele,

pokusime se ho uklidnit, prikryt a opet dudlik, ale jakmile se ho dotkneme opet nasleduje

hystericky plac. Tak zase rozsivit, uklidnit, pak to vypada, ze zacne zabirat, tak ho nechame

zabrat a dame ho do postylky. V postylce nasleduje zase hysterickej plac. Tak zase k nam do postele,

uklidneni, podani caje a nakonec Kubik unaveny placem usina. Mezitim vsak ubehla 1-2 hod. Je to

normalni? Me to tedy moc normalni neprijde? Jestli mate nekdo podobne zkusenosti nebo

cenne rady, prosim, napiste mi. Nevim, co s nim delat? Nechat ho v noci v postylce vrtet se a plakat

a cekat, ze sam zabere nebo se ho snazit uspat vecnym podavanim dudliku a branim si ho k sobe

do postele.

Predem moc dekuji za rady.

Magda a Kubik (7.mes.)

Reklama

Reklama

Reakce:

Katcha
Ukecaná baba ;) 2194 příspěvků 08.12.03 10:58
Nocni hystericke usinani

Ahoj Magdo,

asi každé miminko má různá období, kdy spí dobře nebo zase naopak špatně. Určitě se to za čas uklidní. Nemůže být třeba Kubíkovi horko? Píšeš, že ho přikryješ a začne plakat. Nebo nemáte v tom pokoji nějaký nový kus nábytku? Nám se třeba stalo, že jsme provizorně do pokojíčku postavili kus kredence a Míša taky začala mít problémy se spaním. Zjistili jsme, že se toho bojí. Asi to vytváří všelijaké stíny, např. když po ulici jede auto. Dali jsme to pryč a byl klid.

Možné je, že v tomto věku si děti začínají víc uvědomovat závislost na mamince tak Tě chce mít pořád u sebe. Já jsem Míšu v tomhle věku uspávala tak, že jsem jí měla na ruce, hlavičku měla na mém rameni a pochodovala jsem po ložnici dokud TVRDĚ neusnula aby se neprobudila při uložení do postýlky. Bylo to děsné, ale asi v roce to samo skončilo. Taky mooooc pomáhá při usínání zpěv. Já zpívám strašně (a) ráda a přesto to u nás zabírá. Asi tak 15× přezpívám Halí belí a Míša chrní.

Asi jsem Ti moc neporadila, spíš jsem napsala naše zkušenosti. Přeju co nejdřív klidný spánek.

Katka

Anonymni  08.12.03 12:15
Nocni hystericke usinani

Ahoj,

já mám půlroční holčičku a ťuk ťuk ťuk, problémy se spaním nemámě (teď), ale jeden čas jsme to měly podobný jako ty a taky u nás zabíral „zpěv“. :-) Držela jsem malou za ručičku a pořad dokola šeptem brblala monotóní třetí hlas z „Komáři se ženily“ a tak po třetí až po pátý byla malá tuhá. Je to děs, ale je to tak. Teď zaručeně pomáhá plínka přes očička, ona se k ní tulí a je dobře. (Plínka pokud možno ne úplně čistá, ale kde už bylo ublinknuto, aby bylo cítit mlíčko nebo spíš máma - otírám si do tý plínky prsa po kojení). :-D

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 08.12.03 17:02
Nocni hystericke usinani

Ahoj, se spanim jsou to opravdu jakasi obdobi, ktera se casem uklidni. Pro rodice to byva ale nekdy opravdu vycerpavajici. Co treba zkusit takova ta mala svetylka do zasuvky na noc, takhle se treba nebude bat.

Jinak co se tyka zpivani, u nasi holcicky to take funguje. My zpivame zase Cerne oci jdete spat, ma to hodne slok a vetsinou nez dojdu k posledni, tak Aja chrni.

Preji hodne stesti :-) A.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.12.03 17:25
Nocni hystericke usinani

Něco Kubíkovi zřejmě vadí, takže co zkusit, zda to není ticho a tma - tzn. rozsvítit lampičku a pustit potichounku klidnou muziku z kazeťáku. Nemůžeš přeci zpívat celou noc :-)

Podle mě teď musíte prostě zkoušet, co zabere. A mám skvělé zprávy, až na to přijdete, tak za dva měsíce to může být něco zcela jiného.

Z vlastní zkušenosti přidávám, že zuby nejvíce bolí vleže a v klidu, nejčastěji okolo 10-12 hodiny noční, a když bolí zuby, taky hystericky křičím a nikdo mě hned tak neuhojdá :-) - nemůže být v tom zakopaný pes? Na to jsou mastičky.

Romana

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: ro dne 08-12-2003 17:27 ]

Anonymni  09.12.03 19:01
Nocni hystericke usinani

Ahoj,

třeba už ani radu nepotřebujete,malý se třeba uklidnil.

Nerostly mu zuby?,nebo třeba roste on sám?

Pokud to bylo období kolem 8měsíce,tak mu asi chyběla maminka,usnul tvrdým spánkem,ale jak se probudil,tak si uvědomil,že je v postýlce sám a chtěl se ujistit,že není sám a potmě.Já bych osobně trochu rozsvítila a držela miminko za ruku,nebo hladila,pokud se neuklidní,nebo něco povídat.

Taky by možná pomohla nějaká hračka na přitulení,tebo nějaká dečka,plenka apod.

Moje dcera měla nějaké zlé sny a taky se často budila.

Teď má 3roky a pořádně nespí,budí se v noci pořád.Neřve,ale chce moji ruku,jak ji dám,tak se uklidní a spí dál,jako by se pořád ujišťovala,že jsem vedle ní.

Lejlepší je se poradit i s dětskou lékařkou.

Šárka

Anonymni  10.12.03 16:10
Nocni hystericke usinani

Ahojky,

řeknu ti neboj to přejde. Já si to říkám pořád. Matějovi je 13 a půl měsíce a spánek mu neříká nic od jeho narození. Byly doby kdy usínal třeba v půl druhé ráno, nebo taky v osm ráno, já usnula s ním a v půl devátý zazvonila pošťačka. Musím zaklepat, že už je to lepší a usíná okolo deváté, jen ten boj před tím stojí za to. Zkoušeli sme číst pohádky, vyprávět, pouštět je z cdéčka, vyzkoušeli sme Mozarta, kerýho milujue, Enyu, dětskou relaxační hudbu. Nic. Zkoušeli sme světlo, tmu, pološero. Teď je to tak že je u mě v posteli, je úplná tma a ¨zpívám, někdy i půl hodiny. Kdyby mě pan Kryl, nebo Nedvěd, nebo Janda slyšeli asi by mě zažalovali. Našemu malému to ale naštěstí vyhovuje a pláč pomalu utichá. Od mikuláše začal zabírat bavlněnej méďa. Říkám, chce to jen pevný nervy, klid a hlavně nevyšilovat. Držim pěsti ať to zvládnete. Tears :-D "":[mailto:Te­arstief@centrum­.cz>Tearstief@cen­trum.cz]

Anonymni  10.12.03 21:13
Nocni hystericke usinani

TAK JSEM RÁDA,ŽE NEJSEM S TÍMTO PROBLÉMEM SAMA ,MÁM 5MĚS.CHLAPEČKA A UŽ ASI DVA TÝDNY JE TOP JEHO USÍNÁNÍ NOČNÍ MŮROU,NEVÍM CO MU VADÍ,JE TO PĚKNÝ ZÁVISLÁČEK NA DUDLÍKU A KDYŽ MU VYPADNE,TAK SE S PLÁČEM PROBUDÍ,NEŽ USNE,TAK SI HO POŘÁD VYNDAVÁ Z PUSINKY A MUSIM NĚKOLIKRÁT ZVEDAT,PROTOŽE SI CHCE POŘÁD ODKRKÁVAT,ASI DVĚ HODINY TO TRVÁ,PŘITOM JE ŠÍLENĚ OSPALÝ A TAKY KDYŽ HO PŘIKRYJU,TAK ZAČNE ŘEV,NEKDZ MU DÁM JEŠTĚ NAPÍT ŠTÁVY.UŽ NENÍ KOJENEJ,ASI OD DRUHÝHO MĚSÍCE SPÍ OD 19 DO 7 RÁNA,ALE BUDÍ SE KVULI TOMU DUDLÍČKU,ŘÍKÁ SE ŽE SE TO MUŽE OTOČIT,TAK JSEM ZVĚDAVÁ,CHCE TO PROSTĚ PEVNÉ NERVY A TRPĚLIVOST,DO­UFEJME ŽE TO S TĚMA NAŠEMA DROBEČKAMA BUDE LEPŠÍ A LEŠPŠÍ,TAK DRŽÍM PALEČKY......

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 12.12.03 15:17
Nocni hystericke usinani

Co se týká usínání, bylo to u nás to samé. Dokud měl malý postýlku u nás v ložnici, tak to bylo super, v noci se probral, broukal si v postýlce, ale když zjistil, že jsme s ním v té velké tmavé místnosti, opět usnul.

Dnes jsou mu 4 roky. Pravidelně v noci se budí, kolem 3 hod. ráno, a přijde k nám do postele a tak je to noc co noc. Zkoušeli jsme ho dát zpátky do jeho postele, ale marně. Opět přišel. Takže taťkovi nezbývá nic jiného, než se přemýstit do postele malého, aby se vyspal do práce.

A co se týká usínání, v poslední době potřebuje usínat při světle, začal se bát tmy.

Je to k zoufání, ale doufám, že ho to přejde.

;-)

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Monalisa24 dne 12-12-2003 15:19 ]

Anonymni  03.10.05 19:15
Re: Nocni hystericke usinani
ro píše:
Něco Kubíkovi zřejmě vadí, takže co zkusit, zda to není ticho a tma - tzn. rozsvítit lampičku a pustit potichounku klidnou muziku z kazeťáku. Nemůžeš přeci zpívat celou noc :-)
Podle mě teď musíte prostě zkoušet, co zabere. A mám skvělé zprávy, až na to přijdete, tak za dva měsíce to může být něco zcela jiného.
Z vlastní zkušenosti přidávám, že zuby nejvíce bolí vleže a v klidu, nejčastěji okolo 10-12 hodiny noční, a když bolí zuby, taky hystericky křičím a nikdo mě hned tak neuhojdá :-) - nemůže být v tom zakopaný pes? Na to jsou mastičky.
Romana

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: ro dne 08-12-2003 17:27 ]
:oops: :cry: :roll: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

lovelytelle
Závislačka 3588 příspěvků 1 inzerát 27.03.11 09:02

Ahoj holky mam 7 mes. chlapečka usina nam bez problemu sam ,ale ted asi tak tyden usne sam a do hodiny se probudi , nakojim ho a dam do postylky a hysteriky breci a nejde uklidnit nez , ze usne u prsa. nevite co s tim? a co by to mohlo být?diky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Reklama