Noční krmení a buzení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  13.07.03 08:09
Noční krmení a buzení

Ahoj maminky, poradí některá ohledně nočního krmení? Můj 4,5 měsíční chlapeček se budí po 2 hodinách, dnes dokonce kňoural už po hodině a půl. Myslím si, že hlad určitě nemá, někdy vydrží v noci bez pití i 4 hodiny, ale to je opravdu zřídkakdy. Jak na něj? Zkoušela jsem ho utišit, ale kňoural dál. Já bych se tak potřebovala prospat!!!!Měla jste některá taky takový problém? Poraďte!! Můj pediatr tvrdí, že náš Martínek je malý tyran. Zuzana

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  13.07.03 13:26
Noční krmení a buzení

Ahoj Zuzano, mýmu Marcelkovi bude zakrátko 6 měsíců a kojím v noci taky po cca 2 hodinách, někdy po hodině a půl, někdy po 3 hod, jak kdy, byly taky doby, kdy jsem kojila ve dne v noci po hodině třeba týden v kuse(!) někdy je noc „horší“, někdy „lepší“. Už jsem na tento stav zvyklá, nedělám si moc velké naděje, že s počátkem přikrmování se spinkání zlepší, přesně jak píšeš, není to většinou o hladu, ale o mazlení a závislosti na „žužlání“ prsu (aspoň tak to vidím já). Jsem s tím „smířená“, nespala jsem pořádně už skoro půl roku a počítám s tím, že se dlouho nevyspím:)) Někdy to na mě dolehne krize, jak jsem nevyspaná a vzteklá… druhý den to ale vidím už z té lepší stránky - raduj se z toho, že máš zdravé dítě a užívej si chvilky strávené s ním u kojení, než se naděješ, tak vyroste a nebude už o mazlení mít zájem. Nevyspání řeším tak, že si s Marcelkem občas lehnu přes den, ta hodinka přijde vhod.

Na toto téma „noční spaní“ tady byl kdysi (letos) článek a k němu diskuse, která mě tenkrát dost povzbudila, když jsem zjistila, že plno maminek je na tom stejně. Pokusím se zabrousit ve starších příspěvkách a pak ti napíšu, kde hledat, aby sis přečetla názory jiných.

Měj se krásně, přeju „lepší“ noci a nezoufej, nejsi sama!

Ahoj Johanka a Marcel 5 a půl měsíce

(stále nepřihlášená.. musím někde najít heslo:)))

Anonymni  13.07.03 13:31
Noční krmení a buzení

Tak jsem to, Zuzko, už našla:

V hlavním menu si klikni na TÉMATA, jeď dolů na sekci LISTÁRNA, příspěvek se jmenuje „chce v noci pořád pít“. Doporučuju přečíst a bude ti líp!

JOHANKA

Anonymni  13.07.03 13:51
Noční krmení a buzení

Ahoj Zuzano, ještě ve stejné sekci listárny jsem našla „noční buzení miminek“ - to raději nečti, to je fakt síla!! Nechápu matku tyranku, která nechá dítě v noci brečet třeba hodinu, aby se „odnaučilo“ budit se… ale i takové jsou mezi námi - je to děs.. takové sobectví, aby se sama vyspala. Nedej na řeči okolí o tom, jak jiné děti „krásně spinkají celou noc“, ber to tak, že každé dítě je jiné… děti mají různé svoje problémy, bolení bříška, žízeň, ošklivý sen atd. a matčinu lásku a hřejivou náruč prostě potřebují, a někdy je to prostě i několikrát za noc, s tím člověk musí počítat, když si „dělá“ miminko, ne? Doufám, že se do mě někdo tady nepustí, tohle je můj osobní názor, že děti by se takhle psychicky týrat neměly, hlavně ne kojenci do 6 měsíců, u kterých lze jen těžko příčinu pláče nebo buzení odhadnout.

Tak to už je snad všechno…

Johanka

Anonymni  13.07.03 21:39
Noční krmení a buzení

Ahoj mamky, tak abyste věděly můj prcek bude mít v pondělí 10 měsíců a pořád se v noci budí.Sice už jen jednou okolo půlnoci,ale budí,potřebuje maminku přimojat se přitulit pogojgat prsenko(hlad nemá určitě).Nevadí mi to,dávám ho sice spát do postýlky takže umí usnout sám, ale jak se probudí beru si ho k sobě a vždycky když měl hlad dala jsem jen prso a spala dál.Tak to funguje do teď a jsme moc spokojení, nejlepší je to jak se k vám ten malinkatý drobeček tulí, jste pro něj ta jediná..

Anonymni  17.07.03 00:21
Noční krmení a buzení

Ahoj! Mám 7mesícní holcicku, která se taky budí v noci na pití a nekdy jen na dumlání. nevadilo by mi to, jenze ona se prepije a pak se budi s bolestí bríska. Máte nekdo podobny problém? Dudlíka vubec nechce a kdyz jí nedam prso musím vstát a uspat jí houpáním. Nechat jí brecet jsem zkusila dvakrát, po 10 min pláce se pozvracela, takze jsem jí stejne musela vzít do náruce.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 19.07.03 22:02
Noční krmení a buzení

Ahoj,mám ročního chlapečka a taky se mi v noci ještě 1-2 krát budí.Spí ale se mnou v posteli,takže si „cucne“ aniž bychom se oba úplně probudili..Sou­hlasím s Johankou-nenechala bych dítě brečet (pokud se nevzteká-ale to je jiná kapitola..),dů­vodů,proč se budí je spousta-rostoucí zoubky,bolavé bříško,špatné sny, začínající nemoc…to všechno „vyléčí“ maminčina náruč..Takže holky vydržte!! Ahoj Andrea

Anonymni  22.07.03 22:51
Noční krmení a buzení

Ahojky, naše malá se od čtyř měsíců budila taky co dvě hodiny, pak dokonce i co hodinu. Hlady to asi nebylo, protože jsme zkoušeli dávat na noc i kaši a výsledek byl stejný. Ale vydržela jsem. Dnes končí osmý měsíc a budí se už jenom jednou za noc. Je to hrozná úleva, kolem druhé nakojím a pak spíme až do rána. Mám pocit, že trochu pomohlo to, že jsme začaly kojit naposled v šest večer a po koupání na dobrou noc dávat už jen kašičku. Zvykla si totiž na to, že se kojením neuspává a umí usnout i bez toho.

pety
Nováček 10 příspěvků 23.07.03 23:13
Noční krmení a buzení

Zajímalo by mne, zda tu kašičku dáváte z lahve nebo lžičkou. Mně říkají, že když kojím,nemám mu dávat lahev. Ještě jsme s kaší nezačali (má 9 měsíců), neumím si představit, jak mi večer po koupání usíná u lžičky. :-)

Anonymni  18.08.03 22:40
Noční krmení a buzení

Ahoj holky, s nočním buzením jsme si užily své. Malá se začala budit od čtyřech měsíců nejdříve po dvou a pak dokonce po hodině. Stále jsem vstávala a kojila. Zkoušela jsem na noc i příkrmovat kaší, ale to nikam nevedlo. Dnes má devět měsíců a už skoro měsíc spí až do pěti rána, kdy nakojím a pokračuje ve spaní až do půl deváté. Takže podle mých zkušeností je třeba přečkat to období a vše se časem upraví. Vydržte!

Barou
Povídálka 26 příspěvků 23.08.03 23:21
Noční krmení a buzení

Aojky vsechny maminy,

myslela jsem,ze snad jen ja mam budici se miminko(uz batole) a prahnouci po kojeni.Za ctyri dny mu bude rok a po ulozeni se budi po hodine(nekdy dele),dokud si neprijdem lehnout za nim.Myslym taky,ze je to jen o tom pocitu bezpeci a lasky.Jakmile jsme s nim v postely tak spi az do sedmi rano.Zatim nevim co s tim delat,ale snad to casem prejde.

Vydrzet a vydrzet,taky se drzim!

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.08.03 00:26
Noční krmení a buzení

Ahoj, mám skoro 8 měsíčního chlapečka a ten do 6 měsíců spinkal skvěle, pak se to zvrtlo a budí se tak po hodině. A tak celou noc kojíme, pochování nepomáhá (akorát se rozeřve) a já na nějaké běhání po pokoji nemám sílu a ani to tak nechci. Staršímu synovi byli teď 4 roky a dodneška nevydrží spát celou noc. Takže jsem už 4 roky nevyspalá a jak to tak vypadá, tak ještě dlouho budu. Takže hlavu vzhůru, snad všechno se dá přežít (i když vím, že je to síla). Esterka a spol.

Anonymni  10.09.03 15:53
Noční krmení a buzení

Ahoj, píšu trochu pozdě, ale dříve jsem se k tomu nedostala. Kašičku dáváme samozřejmě lžičkou. Malé je už dnes 10 měsíců a spí až do rána - no tak do šesti. Samozřejmě, že u lžičky neusíná, jenom se napapá a pak ji hned ukládám do postýlky. Zvykla si na to a usíná krásně bez pláče. Je to hrozná úleva, když už ji nemusí dlouze uspávat a krásně spinká. Doufám, že Vás to taky brzy čeká!

pety
Nováček 10 příspěvků 10.09.03 21:19
Noční krmení a buzení

Esterko, taky se mi stavalo, to co pises. A kdyz jsem ho vzala do naruce rozerval se jeste vic. Tak jsem ho dala zpatky do postylky a on se zavrtal a usnul Zustala jsem na to koukat. A tuhle byl u nas pribuzny a sel k nemu, kdyz takhle kricel (tak hodku po ulozeni do postylky se probudil). Malej lezel na brise, tak on ho hladil na zadech a mluvil na nej potichu a poplacaval na zadech. A on kupodivu usnul. Neni to vzdycky buzeni z hladu nebo od boleni briska.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama