Nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  06.11.01 21:13
nocnik

Ziji se svym synem v USA, nedavno jsem postou obdrzela „obycejny cesky nocnik“. Synovi bude v prosinci rok, mam zacit ucit jiz ted?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  09.11.01 21:15
nocnik

Je to u každého dítěte různé. Nenásilné pokusy určitě škodit nebudou.

Anonymni  05.05.02 16:12
nocnik

Zacali jsme v 8 mesicich, kdy jiz neni tolik ohrozena pater. Ted je malemu 11 mesicu a prestoze jeste nosi plenky tak se jiz temer nepocurava.

radeklehky
Stálice 51 příspěvků 10.05.02 11:42
nocnik

Začali jsme Martinku zkoušet dávat na nočník v 11 měsících. Prvním předpokladem úspěšného učení je to, že dítě vydrží na nočníku sedět alespoň 10 sekund. Na ostatní postupně přijde :)

Anonymni  30.05.02 21:29
nocnik

Naši malou jsme začali dávat na nočník tak od osmi měsíců a musím říct že úspěšně. Od samého začátku pochopila, že to jde líp než do plínek (hlavně kakání). Teď je jí 14 měsíců a najednou se vzpírá, na nočník nechce, raději si dřepne a udělá loužičku na koberec. Sama hlásí aa, že se něco bude dít nebo děje a přesvědčit se dá jenom, když už má v plence naděláno, že to na nočníku dokaká. Co s ní, je to jen vzdor?

katarina
Nováček 4 příspěvky 23.01.03 13:48
nocnik

Přečetla jsem si jednotlivé zkušenosti s nočníkem. Našemu klukovi je 20 měsíců a nočník odmítá - nevzteká se, ale prostě ho nechce. Moje kamarádka se stejně starým chlapečkem používala nočník od 8 měsíce. Jak já jí záviděla! Ale rok se s rokem sešel a kamarádky kluk nočník odmítá a kaká i čůrá znovu do plínek. Jednoduše ho ta hra přestala bavit. Osobně si myslím, že zvláště u chlapců by se nočník neměl uspěchat. Všechny děti se jednoho dne naučí chodit na záchod, možná zkusíme rovnou používat dětské prkýnko na dospělácký záchod. Honzík se bude cítit jako velký kluk, když chodí na záchod jako táta (a máma samozřejmě taky). Začít s nočníkem dříve než v roce se mi zdá uspěchané. :lol:

Anonymni  22.04.03 21:16
nocnik

Ahoj, mám 14 ti měsíčního syna, dávám ho na nočník od sedmy měsíců, podotýkám, že v té době už pevně seděl. Chodí pravidelně vždy po spinkání a ráno kaká jen na nočníček, sám si neřekne, jedná se tedy o, již zmíněné chytání moči a kakání, ale myslím, že si dobře zvykl a rozhodně mu to neubližuje. Taky si říkám, jak to asi naše maminky dělali, že jsme byli na roce a kousek většinou už bez plínky!!! Nevím, možná jsme těmi látkovými plenami byli nějak rychlejší. Mějte se krásně a pozdravujte miminka a přeju hodně štěstí na nočníčkách:) Petra

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 25.04.03 22:10
nocnik

Ahoj, někde jsem četla, myslím, že v knize od prof. Matějčka, že by se děti neměly učit na nočník zbytečně brzo, že zralé jsou na to až tak od 18 měsíců. Tak to asi taky svoji dceru začnu učit až v tomto věku. Nevím totiž, proč bych měla začínat dřív, pleny mě nikterak neobtěžují a dceru snad taky ne. Tím rozhodně nechci napadat maminky, které to zkouší dřív. Mě skutečně jenom zajímá, proč to učíte své děti již v mladším věku. Jaké to má výhody? Že si pak dítě v pozdějším věku na nočník hůř zvyká? Nebo myslíte, že je to pro něj pohodlnější být bez plínky? Zuzana

Anonymni  26.04.03 14:10
nocnik

Toto téma mi nedá spát. Rodiče mi neustále opakují, že já byla v roce přes den bez pleny. Mám osmiměsíční holku, asi před měsícem jsem ji párkrát zkusila na nočník po:,–(it, nebránila se, naopak se jí to líbilo a téměř vždycky mělo naše snažení nějaký viditelný výsledek. Jenže stále mám pocit, že jsem spíš já vystihla tu vhodnou chvilku - pět, deset minut po jídle. Navíc jsem se ptala doktorky a ta mi řekla, že teď ještě v žádném případě, že dítě zbytečne namáhá páteř a že to stejně nemá cenu dřív než v 15 měsících. Takže nočník jsem strčila zpět pod postel, ale nevím. Stejně mám nutkání ho zase vytáhnout a pokračovat. Co myslíte? Moni ;-)

gabulos
Nováček 1 příspěvek 30.01.04 16:55
nocnik

;-) Já mám 2-letého synka a na nočník jsme to zkoušeli od 8 měsíců.Však marně!Akorát zbytečné nervy, nic víc.Dle mého názoru k tomu musí dítě dozrát a to určitě není dřív jak na 18-ti měsících.Můj syn se to naučil v 21měsících asi po 14-ti denním neustálého trénování a považuji to za úspěch.Určitě bych si stím hlavu nedělala, nejde o život a stejně to dřív nepochopí.Akorát je to zbytečné trápení.Jako kdybyste chtěli učit roční dítě počítat!Prostě nesmysl!Všechno má svůj čas.

Anonymni  01.03.04 09:07

My zkoušeli nočník od 11m.a dcera kupodivu hned pochopila co tam má dělat. Teď je jí 14m. a už ko plínek vůbec nekaká, jen čurá. Občas si začne tahat za plínu a když ji po:,–(íme na nočník vyčurá se.Podle mého názoru to je ale stále spíš náhoda a rozhodně si neklepu na rameno jak jsem skvělá že jsem naučila dítě chodit na nočník. A navíc…v 18 letech na rande s plínou určitě nepůjde… :lol: Tak nebojte oni to zvládnou! A babičky ať si říkají co chtějí :P

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 01.03.04 09:40

Ahoj, i ja se tady podelim o svou zkusenost s nocnikem. Bala jsem se toho, aby se dcera nocniku nezalekla, plinky me neobtezovaly a tak jsem zacala s nocnikem opravdu az v 18 mesicich. Curat se naucila vcelku rychle, ale problem nastal s kakanim, ktere kategoricky odmitala a stale odmita a to uz ji budou 3 roky. Ackoliv vcelku brzo byla prez den bez plinky, kdyz se ji chce kakat o plinku si rekne. Sve telo ovlada tudiz perfektne, ale ackoliv jsme zkouseli vsemozne metody, kakat do nocniku i na zachod stale odmita. Takze ani „vhodnou dobou“ a kladnym pristupem neni vse vyhrano…

Andrea

Radina  01.03.04 11:35

Opravdu bychom neměly brát za vzor názory našich maminek a babiček, že jsme v roce byly bez plenek. Můj syn také zakoušel slasti nočníku asi od 9 měsíců, ale nějak nechápal, co po něm vlastně chceme, tak jsem se rozhodla, že počkáme až z toho bude mít rozoumek. Tedy, rozoumek na čurání měl asi tak v 16 měsících, ale to kakání! Také jsem si říkala, že na rande s plínou nepůjde a nelámala jsem to přes koleno. Na velkou si začal říkat až po 3. roce. Bylo to pro nás trápení, to je pravda, babičky do nás hučely ze všech stran,ale jeho čas nadešel a po 3 letech se to zlomilo. Jenom jsem pak měla problém syna odnaučit od nočníku. Dostala jsem takový spásný nápad. V domácích potřebách jsou takové ty nalepovací protiskluzové podložky do vany. Koupila jsem jeden balíček rybiček a jednu jsem nalepila do vysušené záchodové mísy. Chodili jsme „kakat na rybičku“. Ono je to trošku nehygienické a po každém kakání se musí rybička přetáhnout štětkou, každou chvíli se odloupne a je potřeba nalepit novou, ale stojí za to. Dítě má motivaci a vlastně zábavu. Dodnes se u nás říká: jdu na rybičku…,i když rybičku na WC už opravdu nepotřebujeme :wink:

Anonymni  01.03.04 14:53

Ahojky, rozhodla jsem se, že také napíši svůj názor.
Moje holčička začala na nočník již začátkem 6. měsíce, kdy už sama seděla a koncem 6. měsíce chodila v chodítku. Ale myslím, že záleží na dětech. Nemá cenu je násilím k něčemu nutit. Zkoušej to a nech tomu volný průběh. Časem na to přijde samo, že je lepší vykonat potřebu do nočníčku, než být v mokrých plenkách.

Anonymni  01.03.04 17:06
Příspěvek z Rodiny:

Jsem z oboru péče o kojence a batole. Jsem sice nadupaná teorií z přednášek, ale taky už desátý rok pracuji s malými dětmi, takže lecos z těch přednášek opravdu potvrzené z praxe. Mrzí mě, že téma vývoje psychomotoriky a dovedností dítěte od narození do tří let je strašně ovlivněno tím, „co říkala sousedka“. Zdravé dítě, k jehož nácviku hygieny, přistupují rodiče s citem a rozumem, dokáže kolem 18. měsíce věku oznámit, že právě čůralo. Kolem 21. měsíce ohlásí, že právě čůrá a teprve potom může opravdu uvědoměle ovládat svěrače. Dřív není nervová soustava dítěte vůbec schopná zaznamenat potřebu.
Jistě,že jsou děti, které jsou „suché“ v jednom roce. Ale to jsou děti,
které jsou odevzdané k tomu, že jsou na nočník posazovány. Přemíra výchovy (nebo spíše předčasná výchova) způsobí, že dítě si vypěstuje reflex. Tento reflex na vyprázdnění je vyvoláván dosednutím zadečku na chladný okraj nočníku. Tyto děti se dokáží vyprázdnit opravdu ve věku kolem jednoho roku, ale pouze do nočníku. Nedokáží to ani do záchodu, ani na „kanálek“. Nedokáží svěrače ovládat kontrolovaně. Tento reflex je poměrně silný a spolehlivý, ale ve věku mezi třetím a pátým rokem vymizí a vědomé ovládání svěračů schází. Nastává pomočování a hledání důvodů.
Každé dítě je jiné v tom, zda mu vyhovují ty nebo jiné plenky, zda mu vadí být úplně mokré nebo je „estét“. Ale u dítěte, které nikdo nestresuje,nemá žádný zdravotní problém a jeho maminka se nenechá rozhodit nátlakem okolí, se hygiena dostaví sama, po dobrém, téměř ze dne na den mezi 21. a 27. měsícem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na ulici je poznáte stěží, 7 typů singles: od mamánků po samožery

Nezadaného muže s jistotou na ulici nepoznáte. Špinavé boty mohou mít... číst dále >

Nejzdravější jídelníčky světa. Po boku Japonska najdete Dánsko i Francii

Řecko, Itálie nebo Japonsko jsou svými jídelníčky známé, národy severní... číst dále >

Reklama