Nurofen čípky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barhule
Kecalka 169 příspěvků 05.12.11 19:38
nurofen čípky

Ahoj, můžu dát synovi 10 měsíců Nurofen čípky???Má 13 kg, čípky jsou od 12.5 kg, ale na krabičce je také napsáno pro děti od dvou do šesti let…Prodali mi je v lékárně, kde se mě zeptali jen na váhu a já si teď doma všimla ještě toho, že je tam napsaná ta věková hranice…v pří­balovém letáku píší přímo toto :pro děti od 12.5 kg (cca 2 roky) …Na druhou stranu, jsou i při bolestech prořezávání zoubků, a ty jsou většinou největší kolem jednoho roku…Mám je právě kvůli zoubkům, tak prosím poraďte, zda to dnes raději přežít a zítra koupit něco jiného a nebo dát?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Nino2
Stálice 79 příspěvků 05.12.11 19:42

Ahojky to je divne mam doma nurofen cipky a to od tri mesice veku a minimalni vaha 6kg. Davala jsem je malemu kdyz byl po prvnim ockovani (tri mesce a 6100gramu. Vubec bych se toho nemabala. Jestli se ti to nezda tak mu ctvrtku uloupni a dej mu ten zbytek.

tumpach
Závislačka 4325 příspěvků 05.12.11 19:45

Taky mi to zarazilo,jestli se to nejmenuje jinak

Liduš88
Závislačka 2553 příspěvků 05.12.11 19:48

Nurofen má čípky pro děti od 3 měsíců a pak od dvou let.Pokud je to nějak akutní k těm zubům,dala bych půlku.To se nic nestane,a koupila si zítra ty od těch 3 měsíců.

Lama Lama
Nadpozemská drbna 28102 příspěvků 05.12.11 19:48

Nurfen čípky jsou dvoje, liší se gramáží. Jedny od 6ti kilo, druhé od těch 12ti. Dávkování se řídí především váhou, ne věkem. Takže pokud má 13kg v 10ti m, tak má dostat ty větší čípky. Pokud se bojíš, tak trochu z konce udloubni, aby ho bylo miň a je to.

barhule
Kecalka 169 příspěvků 05.12.11 19:50

tak nejspíš asi dělají více druhů,tyto mají takovou oranžovo stříbrnou krabičku…a je to nurofen 125 mg, tak jestli nejsou trošku silnější.....on byl pán takovej zmatenej v tý lékarně, přišlo mi, že si na toho Mikuláše trošku přihnul :-D, když jsem po něm chtěla panadol, mluvil o paralenu, ibalgin pro děti mu nic neříkal,takže se raději ptám. …:-D děkuji za odpověď, nejspíš dám, chudák se docela trápí…

Gabinka1
Kelišová 6489 příspěvků 05.12.11 19:51

ono jestli nemaj ty čípky různé množství účinné látky a proto u jednoho jsou od 6kg a u druhého od 13kg

Osobně bych řekla, že výrazně lepší je napsané dávkování na váhu. Podle věku je to blbost, protože jedno dítě může vážit (s nadsázkou) 20kg a jedno 10kg a na každou váhu je jiné potřebné množství účinné dávky.

Zásadně se řídím dávkováním dle váhy (včetně naší pediatry)

Žižule
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 05.12.11 19:51

Já bych taky kousek uloupla a použila. Nurofen čípky pro děti od 3 měsíců mají 60mg ibuprofenu na 1 čípek, je to napsané na krabičce hned u názvu. Kdyžtak koukni, kolik mají ty Tvoje a v tom poměru uloupni.

barhule
Kecalka 169 příspěvků 05.12.11 19:52

než jsem to napsala, tak tu byly další příspěvky…děkuji za odpovědi, dám mu ho nejspíš tedy celý, když je to podle kg…aspoň bude třeba hezky spát…:-D

barhule
Kecalka 169 příspěvků 05.12.11 19:54

a pravda, je to macek, tak potřebuje více té účinné látky, takže dám celý a neřeším…Moc děkuji za všechny odpovědi…

Žižule
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 05.12.11 19:54

Asi dnes v lékárnách bylo zmatených lidí víc. Manžel jasně řekl, že chce Nurofen sirup jahodový a dostal pomerančový :nevim: Snad to bude dětem chutnat :mrgreen:

barhule
Kecalka 169 příspěvků 05.12.11 19:56

:-D tak ještěže se spletli jen v příchuti…

Lama Lama
Nadpozemská drbna 28102 příspěvků 05.12.11 20:00
barhule píše:
tak nejspíš asi dělají více druhů,tyto mají takovou oranžovo stříbrnou krabičku…a je to nurofen 125 mg, tak jestli nejsou trošku silnější.....on byl pán takovej zmatenej v tý lékarně, přišlo mi, že si na toho Mikuláše trošku přihnul :-D, když jsem po něm chtěla panadol, mluvil o paralenu, ibalgin pro děti mu nic neříkal,takže se raději ptám. …:-D děkuji za odpověď, nejspíš dám, chudák se docela trápí…

paralen a panadol je to samé. Paralen jsou 100mg pro menší kojence, Panadol mají 125mg pro děti od 9ti kg.

barhule
Kecalka 169 příspěvků 05.12.11 20:01

Aha…tak to mu křivdím chudákovi…:-)

Pudloslava
Generální žvanilka 24330 příspěvků 05.12.11 20:10

Ibuprofen se davkuje podle vahy, ne podle veku. Melo by to byt OK.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist