Očkování - meningokok

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rina
Povídálka 37 příspěvků 11.05.07 17:22
ockovani - meningokok

Ahoj vsem,
chci dat ockovat svou 3letou dcerku proti meningokoku. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti??
Jake jsou reakce po ockovani - horecky..nebo snad neco jineho? Dr. mi rekla, ze jsou reakce podobne „lehke chripce“…takze i ryma?? :(
Hlavne mam z toho ockovani docela strach. Clovek porad nekde cte nejake jobovky..„nechala se ockovat proti mening. a behem par hodin na nej zemrela“..(psali nedavno v Instinktu).. brrrr hruuza me jima!
Ale zas je to ted tak caste, ze nechci nechat malou bez ockovani, protoze se bojim, aby to na ni nekde neskocilo :(( Ach jo!!
Dekuji predem za vsechny reakce :)
 Rina

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Emimino Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9863 příspěvků 11.05.07 17:35

Ahoj, přesunula jsem diskusi do očkování :)
L.

Diblik
Kecalka 468 příspěvků 11.05.07 17:40

no ja o meningokokovi taky uvazovala , ale doktorka rikala, ze to neni nutne, pukud nemame v rodine pubertaka. Nejnachylnejsi skupinou jsou pry deti do 3let a pubertaci, takze tohle ockovani jsme presunuly na pubertu a ted jsme nechali dceru naockovat proti klistovce, protoze jsme furt nekde v prirode. Ale asi co MUDr. to nazor, jen jsem ti chtela napsat, co rikala ta nase.

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 11.05.07 18:16

Ahojky Rino, já jsem nechala naočkovat syna asi ve 4 letech, tou dražší vakcínou, která už má prý chránit doživotně.
Píchá se to do ramene a žádné reakce po tom nejsou. :lol:
A my jsme ani žádnou neměli :lol:

Anonymni  11.05.07 20:04

Dobrý večer,

já jsem nechala kluka očkovat proti meningokovi v necelých třech letech než šel do jeslí, tedy do kolektivu. Bylo to na výslovné doporučení pediatra. Žádné reakce po očkování neměl. Určitě bych neváhala, lepší očkovat, než riskovat nákazu. Toť můj názor.

Eva

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.07 21:31

Ahoj, já jsem byla teď v pondělí s malým na očkování (obrna + neštovice) a při odchodu mi sestra s dr. přímo nabídli další nepovinné očkování, vhodné buď přes zimu (klíšťovka) , nebo před školkou (meningokok + hepatitis A). Úplně jsem zírala, sama jsem to chtěla navrhnout a ony mě předběhly, ani nevím proč, ale myslela jsem že mě naopak budou přesvědčovat o neočkování.
Jsme teď dohodlé na proti žloutence A, meningokoku, klíšťové encefalitidě a pneumokokovým infekcím. Jasně, že ne vše najednou.

Kleo, jak se ta vakcína jmenovala? Je na www.vakciny.net ??? A kolik dávek a jaká cena?

Já jsem názorově spíš pro očkování (nejen menigokoka) :wink:

IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 11.05.07 22:14

JANINKA - my jsme prcka nechali očkovat v roce a vakcína se jmenovala NEISVAC C, teda doufám,že jsem to nepopletla. Reakci jsme neměli žádnou. Cena byla 600,–

Ivule

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.07 23:04

Ivule (jmenuje se to tak) a to je ta „doživotní“ jak psala Klea??? Jinak cena dobrá a kolik dávek?

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 11.05.07 23:19

Našla jsem tohle http://www.vakciny.net/…_meningo.htm , a všechny mé dotazy jsou odpovězeny :wink:

Pája23
Stálice 97 příspěvků 06.03.12 13:48

Ahoj maminy,
včera jsem s malou byla na 3.očkovací dávce (Prevenar 13 + Hexavakcína) a Dr.mi nabídl očkování proti meningokokovi.Prý by jí to naočkoval za měsíc a jsou prý 2 dávky.Četla jsem na netu nějaké info,ale většinou jsou informace rozdílné,což by dle mého názoru nemělo být.A tak se vás chci zeptat,zda to není ještě brzy jí dát na to očkovat (je jí 5 měsíců)a zda jsou opravdu 2 vakcíny.Na netu jsem četla,že jsou 3.Jsem z toho zmatená.Sice jsem si tu dávku nechala objednat,ale zrušit to můžu vždycky.Prý to stojí 950 Kč.Prosím o vaše zkušenosti s tímto očkováním.Díky :lol:

Terezm
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 01.04.12 15:46

Ahoj, my nechali syna proti meningokoku očkovat v 1 roce a myslím že po 3-4 letech je přeočkování.

Kdoule  01.04.12 20:37

Tedy já nevím, z údajů dostupných na netu v Čechách převažuje u dětí do 4 let infekce meningokokem skupiny B, proti kterému očkování neexistuje. Meningokok C převažuje u věkové skupiny 15-19 let a celkově je víc nemocných právě ve věkové skupině 15-19 let. Ročně je hlášeno v posledních 10-ti letech 68-109 nemocných, tj. malých dětí má být menšina, možná tedy 20-40 za rok a z toho ještě větší část bude nemocných meningokokem B, proti kterému očkování nechrání…

Takto to zvažte, pro někoho může být 10 nemocných dětí ročně hodně, pro jiného málo.

Terezm
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 04.04.12 11:15

Očkování si každý musí zvážit sám, ze zkušeností vím, že jedním známým právě na meningokoka umřela roční holčička, takže i tečh 10 dětí ročně, když to zrovna padne na vás je špatný.....

darauk  11.05.12 14:49

Presne tak, mala pravdepodobnost, ale kdyz jste to vy komu se to stane…dceru chci nechat ockovat, ale rekli mi ze az na dvou letech.

Sama jsem nemoc prodelala v 10ti letech, nastesti velmi mirnou formu, jini, co byli se mnou v nemocnici to stesti nemeli. V rodine ma chlapecek po teto nemoci (na 8mi mesicich] poruchu sluchu - zatim se nevi jak moc. Otazka je, jaka bude reakce po ockovani, ale pokud dite nereaguje negativne ta povinna ockovani, tak by snad problem byt nemel.

maan
Povídálka 14 příspěvků 18.05.12 13:22

Co jsme měli toto očkovani u obou cer tak nebyli žadne vedlejši učinky 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Děti jsou mistři manipulace. Buďte lepší

Vaše dítě je ten nejpřísnější vyjednavač. Pamatuje si vše, co řeknete, a mezery v pravidlech umí najít lépe než protřelí právníci. Na takového "protivníka" se musí strategicky. To alespoň radí profesor Kevin Zollman. V knize The Game Theorist’s Guide to Parenting využívá při výchově stejné triky, které obyčejně platí na byznysmeny nebo třeba politiky. číst dále >

Líbání dětí na pusu. Normální, nebo úchylné?

Objetí, pusinky na čelíčko a na tvář? Žádný problém, všichni se rádi mazlí s dětmi. Ale když dojde na líbání na pusu, rozdělí se rodiče na dva tábory. Kam patříte vy? číst dále >