Od kdy může sedět s oporou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 12.05.09 14:55
Od kdy může sedět s oporou?

Od kdy můžu nechat dítě sedět s oporou, například do kočárku dát polštářek?Mám kamarádku ta má stejně starého chlapečka jako já , a už jsem koukala, že to tak děla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 12.05.09 14:59

Dokud si dítko nesedne samo, tak bych jej ani s oporou sedat nedávala… To, že si nesedá samo, znamená, že ještě nemá dostatečně vyvinuté zádové svaly, a pokud jej po:,–(íš, tak to může mít vliv na páteř :? Spíš bych mimčo poločila v kočárku na bříško „na koníky“ - jestli máte otvor v boudičce (my měli vzadu dole - bylo to parádní), tak může koukat ven a zároveň posilovat :wink:

Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 12.05.09 14:59

já teda všude čtu že se dítě nemá posazovat dokud si samo nesedne

já malou dávám do pololehu a je spokojená zatím si sama taky nesedla

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.05.09 15:03

Ahoj, možná se pletu, ale podobné dotazy jsou tu skoro tak často jako ty o možném těhotenství :roll: . Přidávám se k holkám - dokud to dítě nezvládne samo, tak mu jen uškodíš… :evil:

nettie
Kelišová 5314 příspěvků 12.05.09 15:15

Ahoj, tak já se právě vrátila z poradny a dr. mi řekla, že můžu malou párkrát denně po:,–(it, že má záda v sedu rovná (sama se ještě taky nepo:,–(í). Začala o tom sama, já se jí ani neptala, protože jsem myslela, že je to jasný, že nesmím. Tak si vyber :? Každopádně ve 3-4 měsících je to určitě moc brzy.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 12.05.09 15:55
JVP píše:
Ahoj, možná se pletu, ale podobné dotazy jsou tu skoro tak často jako ty o možném těhotenství :roll: . Přidávám se k holkám - dokud to dítě nezvládne samo, tak mu jen uškodíš… :evil:

Jestli tě některé otázky rozčilují , tak na ně neodpovídej , já se jen ptala , že se mi to taky nezdálo.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 12.05.09 16:05

neposazovat- dokud si samo mrne ensedne enma dost vyvinute svalstvo a nici si zada- neni akm spechat :-) jeste ted raaaaaaaaaaaaaada vzpominam na nehybne mlcici dite :-)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 12.05.09 17:03

Taky jsem malou neposazovala dokud si nesedla uplně sama a to bylo fakt hoooodně pozdě a bylo to fajn, nevyžadovala pak sezení kdekoliv kdykoliv, jak to vidím u dítek, které maminky posazují pomalu od narození, jen aby měly pocit, jak jím to mimčo pěkne roste :roll:

sandrik
Neúnavná pisatelka 19051 příspěvků 12.05.09 17:12
Oluscha píše:
JVP píše:
Jestli tě některé otázky rozčilují , tak na ně neodpovídej , já se jen ptala , že se mi to taky nezdálo.

vždyť se nikdo nerozčiluje, byl to spíš povzdech (který naprosto chápu) :-) a ten čertík patřil ke škodlivosti sezení v tak brzkém věku a ne k dotazu ;-)

souhlasím s holkama, že je ještě brzo a není kam spěchat, pokud nechce mimčo ležet, může ho otočit na bříško, nebo až bude dobře držet hlavičku je alternativa nošení v šátku, kdy má dítě zádíčka v lepší poloze a přitom má přehled co se děje kolem

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18641 příspěvků 12.05.09 18:20

Oli - no tak na tebe už jsem dlouho nenarazila, jak se máte??
Polštářek mu nedávej,ale třeba v autosedačce je taky malinko v sedě, tak ho měj v ní, nebo jestli máte možnost zvednout celý zádíčka v kočárku tak tak.

Jinak Honzíček už je opravdu chlapák…

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 12.05.09 18:27

Určitě bych neposazovala ani s podpěrou, dokud se dítě samo nepo:,–(í. Na radu babičky jsem začala v 5ti měsících a následek byly oslabené břišní svaly. Rehabilitační sestra mu ve dvou letech jen přejela prstem po páteři a řekla, že někde mezi 4 a 5 měsícem začal se sezením, ačkoliv na to ještě nebyl zralý.

hanucha
Závislačka 3308 příspěvků 12.05.09 19:18

Prilisna ambicioznost Mariancinych prarodicu mela za vysledek, ze jeji tatinek ma „krasnou“ kyfozu… :? Za me urcite neposazovat :!

LuckaH
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 12.05.09 19:26

Ahoj, nepíšeš, jestli se malý třeba přitahuje pokud mu podáš nějakou oporu. Souhlasím s tím, že se dítě nemá posazovat, pokud to nedělá samo. Myslím, že věk v tomto nehraje tak velkou roli spíš připravenost zad mrňouska. U nás to třeba bylo tak, že Tomík se již ve 3 měsících :o začal zdatně přitahovat do sedu a vlastně si sedal. Paní doktorka byla na kontrole ve 4 měsících velmi překvapená, když se jí chytl stetoskopu a sedl si.
Rozhodně nikam nespěchej, mimčo si správný čas určí samo. :)
 LuckaH

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 12.05.09 19:53

Neposazuj. Az si sedne samo.
Muj prcek si sednul az v deviti mesisich, taky jsem to musela vydrzet.

karpiska
Nováček 8 příspěvků 12.05.09 22:23

Moji starší holčičku jsem neposazovala, sedla si sama v 9 měsících. Julinka ještě nesedí, cvičíme Vojtovu metodu, když je v kočárku hodně nespokojená, přizvednu ji trošku pod hlavičkou, aby trochu něco viděla, jinak ale leží na rovném. Po:,–(í se sama, až na to bude dost zralá.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Zdravé svačiny, které neskončí v koši

Taky jste každý den do školy dostávali chleba s marmeládou? Vybavte vaše školáky něčím lepším. Připravili jsme pro vás rychlé svačiny, které ocení ne jen dětské chutě, ale i ty vaše. číst dále >

Nuda, nebo zápřah? Kolik kroužků má mít vaše dítě?

Možná s nostalgií vzpomínáte, jak jste v dětství chodili do Sokola, možná ještě do hudebky nebo na malování. Zbylá odpoledne jste trávili s kamarády v družině, nebo si hráli s dětmi od sousedů. Dnešní děti dost často chodí na nějaký ten kroužek každý den. Je to pro ně ale ještě přínosné? Zeptali jsme se maminek v diskusi Kolik kroužků je pro dítě akorát? číst dále >