Od kdy může sedět s oporou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 12.05.09 14:55
Od kdy může sedět s oporou?

Od kdy můžu nechat dítě sedět s oporou, například do kočárku dát polštářek?Mám kamarádku ta má stejně starého chlapečka jako já , a už jsem koukala, že to tak děla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 12.05.09 14:59

Dokud si dítko nesedne samo, tak bych jej ani s oporou sedat nedávala… To, že si nesedá samo, znamená, že ještě nemá dostatečně vyvinuté zádové svaly, a pokud jej po:,–(íš, tak to může mít vliv na páteř :? Spíš bych mimčo poločila v kočárku na bříško „na koníky“ - jestli máte otvor v boudičce (my měli vzadu dole - bylo to parádní), tak může koukat ven a zároveň posilovat :wink:

Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 12.05.09 14:59

já teda všude čtu že se dítě nemá posazovat dokud si samo nesedne

já malou dávám do pololehu a je spokojená zatím si sama taky nesedla

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.05.09 15:03

Ahoj, možná se pletu, ale podobné dotazy jsou tu skoro tak často jako ty o možném těhotenství :roll: . Přidávám se k holkám - dokud to dítě nezvládne samo, tak mu jen uškodíš… :evil:

nettie
Kelišová 5293 příspěvků 12.05.09 15:15

Ahoj, tak já se právě vrátila z poradny a dr. mi řekla, že můžu malou párkrát denně po:,–(it, že má záda v sedu rovná (sama se ještě taky nepo:,–(í). Začala o tom sama, já se jí ani neptala, protože jsem myslela, že je to jasný, že nesmím. Tak si vyber :? Každopádně ve 3-4 měsících je to určitě moc brzy.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 12.05.09 15:55
JVP píše:
Ahoj, možná se pletu, ale podobné dotazy jsou tu skoro tak často jako ty o možném těhotenství :roll: . Přidávám se k holkám - dokud to dítě nezvládne samo, tak mu jen uškodíš… :evil:

Jestli tě některé otázky rozčilují , tak na ně neodpovídej , já se jen ptala , že se mi to taky nezdálo.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 12.05.09 16:05

neposazovat- dokud si samo mrne ensedne enma dost vyvinute svalstvo a nici si zada- neni akm spechat :-) jeste ted raaaaaaaaaaaaaada vzpominam na nehybne mlcici dite :-)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 12.05.09 17:03

Taky jsem malou neposazovala dokud si nesedla uplně sama a to bylo fakt hoooodně pozdě a bylo to fajn, nevyžadovala pak sezení kdekoliv kdykoliv, jak to vidím u dítek, které maminky posazují pomalu od narození, jen aby měly pocit, jak jím to mimčo pěkne roste :roll:

sandrik
Neúnavná pisatelka 18861 příspěvků 12.05.09 17:12
Oluscha píše:
JVP píše:
Jestli tě některé otázky rozčilují , tak na ně neodpovídej , já se jen ptala , že se mi to taky nezdálo.

vždyť se nikdo nerozčiluje, byl to spíš povzdech (který naprosto chápu) :-) a ten čertík patřil ke škodlivosti sezení v tak brzkém věku a ne k dotazu ;-)

souhlasím s holkama, že je ještě brzo a není kam spěchat, pokud nechce mimčo ležet, může ho otočit na bříško, nebo až bude dobře držet hlavičku je alternativa nošení v šátku, kdy má dítě zádíčka v lepší poloze a přitom má přehled co se děje kolem

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18640 příspěvků 12.05.09 18:20

Oli - no tak na tebe už jsem dlouho nenarazila, jak se máte??
Polštářek mu nedávej,ale třeba v autosedačce je taky malinko v sedě, tak ho měj v ní, nebo jestli máte možnost zvednout celý zádíčka v kočárku tak tak.

Jinak Honzíček už je opravdu chlapák…

Milli
Extra třída :D 14088 příspěvků 12.05.09 18:27

Určitě bych neposazovala ani s podpěrou, dokud se dítě samo nepo:,–(í. Na radu babičky jsem začala v 5ti měsících a následek byly oslabené břišní svaly. Rehabilitační sestra mu ve dvou letech jen přejela prstem po páteři a řekla, že někde mezi 4 a 5 měsícem začal se sezením, ačkoliv na to ještě nebyl zralý.

hanucha
Závislačka 3296 příspěvků 12.05.09 19:18

Prilisna ambicioznost Mariancinych prarodicu mela za vysledek, ze jeji tatinek ma „krasnou“ kyfozu… :? Za me urcite neposazovat :!

LuckaH
Ukecaná baba ;) 1234 příspěvků 12.05.09 19:26

Ahoj, nepíšeš, jestli se malý třeba přitahuje pokud mu podáš nějakou oporu. Souhlasím s tím, že se dítě nemá posazovat, pokud to nedělá samo. Myslím, že věk v tomto nehraje tak velkou roli spíš připravenost zad mrňouska. U nás to třeba bylo tak, že Tomík se již ve 3 měsících :o začal zdatně přitahovat do sedu a vlastně si sedal. Paní doktorka byla na kontrole ve 4 měsících velmi překvapená, když se jí chytl stetoskopu a sedl si.
Rozhodně nikam nespěchej, mimčo si správný čas určí samo. :)
 LuckaH

Danylea
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 12.05.09 19:53

Neposazuj. Az si sedne samo.
Muj prcek si sednul az v deviti mesisich, taky jsem to musela vydrzet.

karpiska
Nováček 8 příspěvků 12.05.09 22:23

Moji starší holčičku jsem neposazovala, sedla si sama v 9 měsících. Julinka ještě nesedí, cvičíme Vojtovu metodu, když je v kočárku hodně nespokojená, přizvednu ji trošku pod hlavičkou, aby trochu něco viděla, jinak ale leží na rovném. Po:,–(í se sama, až na to bude dost zralá.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Prodávat oblečení pro miminka a výbavičku? Víme, kde je díra na trhu

Jsem na mateřské, tak budu prodávat dětské oblečení! Takový nápad ale už měla spousta maminek před vámi. Jak se ale odlišit, aby oblečky nezapadly mezi ostatními secondhandy a vám obchod opravdu vydělával? číst dále >

To dítě mě vůbec neposlouchá! Co zabere na batole a co na předškoláka?

Říkáte to desetkrát a dítě stejně nereaguje. A tak zvýšíte hlas. Jde to ale i bez toho, říká Pavla Koucká, odbornice na výchovu. V dalším díle pořadu Jak na děti radí, jak domluvit batoleti i předškolákovi. číst dále >