Od kdy s novorozencem ven?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ayrin
Stálice 98 příspěvků 22.01.07 13:31
Od kdy s novorozencem ven?

Potrebovala by som poradit od kedy mozem v takejto zime :-) s malym von. Dcerka sa narodila v lete a chodili sme po dvoch tyzdnoch uz normalne.
Prosim maminky zimnych mrnuskov poradte. Mozem s malym aj ked je von mraz?
Doktorku mam dost konzervativnu, preto ziadam o radu tu :wink:
 Dik

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Baboon
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 22.01.07 13:40

Ahojky!
Kubík se narodil v únoru a prvně jsme s ním byli venku 6 den po narození – přes poledne když je tepleji nebo za sluníčka – ale jen na chvíli ze začátku tak na hodinku. Byl zachumlanej a namazanej a spokojenej. A teplota mohla být kolem 0°C.
Koukám na metříku, že už TO ťuká na bříško, přeju pohodový porod a spokojený miminko.

ayrin
Stálice 98 příspěvků 22.01.07 13:41

Uz je na svete, nestihla som poopravit metrik :D

Baboon
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 22.01.07 13:42

Fakt tam byl metřík a na něm 40+5… Takže zpět, gratuluju k mimískovi!!!

saffira
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 22.01.07 13:47

ahojky,my byli 6 den po porodu.Byl teple oblečenej a ještě sme neměli fusak a byli sme na 1hodku.A pohoda… taky nebylo zrovna teplo.Když máš fusak nebo teply obleceni muzete razit hnedka.POkud ovsem neprsi nebo nesnezi :wink: nám doktorka řekla-tatínek s malým může jít hnedka,ale maminka musí zůstat doma,protože je náchylnejší k infekcím.Ne­poslechla sem a nic se mi nestalo!!

Hoddně štěstíčka a zdravíčka pro tvůj malej uzlíček

saffira
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 22.01.07 13:47

ahojky,my byli 6 den po porodu.Byl teple oblečenej a ještě sme neměli fusak a byli sme na 1hodku.A pohoda… taky nebylo zrovna teplo.Když máš fusak nebo teply obleceni muzete razit hnedka.POkud ovsem neprsi nebo nesnezi :wink: nám doktorka řekla-tatínek s malým může jít hnedka,ale maminka musí zůstat doma,protože je náchylnejší k infekcím.Ne­poslechla sem a nic se mi nestalo!!

Hoddně štěstíčka a zdravíčka pro tvůj malej uzlíček

pjotra
Stálice 66 příspěvků 22.01.07 13:50

Ahoj, mírný mráz určitě nevadí, myslím že se doporučuje maximálně do –5 nebo do –7 C, přesně nevím. Pokud jsou teploty nižžší, tak jen pokud je to nezbytně nutný a co nejkratší dobu. Nevím jak u vás, ale u nás je teď +7 a chřipková epidemie, tak je dobré se vyhnout místům, kde je víc lidí (supermarkety apod..). Taky se moc nedoporučuje pobyt venku při inverzním počasí( to záleží, kde bydlíte). Ale jinak myslím, že to prospěje miminku i tobě.Tak ať se vám v kočárku líbí!

pjotra
Stálice 66 příspěvků 22.01.07 13:50

Ahoj, mírný mráz určitě nevadí, myslím že se doporučuje maximálně do –5 nebo do –7 C, přesně nevím. Pokud jsou teploty nižžší, tak jen pokud je to nezbytně nutný a co nejkratší dobu. Nevím jak u vás, ale u nás je teď +7 a chřipková epidemie, tak je dobré se vyhnout místům, kde je víc lidí (supermarkety apod..). Taky se moc nedoporučuje pobyt venku při inverzním počasí( to záleží, kde bydlíte). Ale jinak myslím, že to prospěje miminku i tobě.Tak ať se vám v kočárku líbí!

Zas to tam mám dvakrát :roll:

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 22.01.07 14:07

Já jsem se synem ( narodil se v září ) šla ven asi po týdnu. Myslím, že teď zase taková zima není a hodinka venku nemůže být na škodu. Říká se, že děti mají být hodinku venku za každého počasí. Samozřejmě né, když je venku –15, nebo takový vichr jaký byl před pár dny. :lol:

Luca235
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 22.01.07 15:50

Ahoj
Tak novorozenec smí ven do –5C. Děti od půl roku do –8C. Samo že když jdeš k doktorovi nebo musíš nakoupit, tak musíš ven. Jen bys měla co nejdřív domů. Jde o to, že děti dýchají ten mrazivý a suchý vzduch a jejich plíce nejsou na to uzpůsobené. Vždyť tepve vylezly z dělohy. :D
Se zdravým miminkem můžeš ven prakticky hned, jak příjdeš z porodnice. Jen by mělo být normální počasí. Ne inverze či orkány. :wink:

Zuzicek
Kecalka 272 příspěvků 22.01.07 15:52

Ahojky už můžete vyrazit ven,stačí denně tak na hodinku a pomalu to prodlužovat.S dětmi asi do 8m by se měl max do –5st. a se staršími do –10st.Pěkně ho obleč namaž obličej a vyražte.Jen pozor na velký vítr.Ahoj a gratulujeme k prckovi.

Zuzík+Anička

andela  22.01.07 16:36

Ahoja,
já mám ledňáčka, a poprvé ven jsme razili asi po týdnu doma :wink: .Bylo kolem 0 a zrovna napadl sníh, že jsem se pěkně brodila ale pšt :wink: :lol: . Ještě bych upozornila … pokud je trochu mrazivo, nedávat nic přes pusinku!!!Pak můžou lehce vzniknout omrzliny …
Jinak mi Jára nechtěl doma spát, tak jsme dopol i odpol chodili ven, když bylo na 0 a víc, spal před barákem, když byl mráz, tak byl na chodbě kde se netopilo. A spal klidně 3 i 4 hodiny 8) .
 Anděla

Meridea
Stálice 55 příspěvků 22.01.07 17:15

Když jsem asi před deseti měsíci byla v porodnici, tak mi tenkrát říkali, že miminko může ven pokud nebude víc jak 5 stupňů pod nulou. Tak snad je to pravda. Ahojky Meridea

lenka30
Povídálka 24 příspěvků 23.01.07 00:59

Ahojky! Adélka byla venku po týdnu co nás propustily z porodnice. Doktorka nám radila at jí obléknu a dám jí nejdříve pod otevřený okno aby si zvykli na studenější vzduch a potom ven. Ted chodíme ven každý den a Adélka spí jako pařez. Když venku prší tak jí máme v kočáře na balkoně.

vyderka
Kecalka 139 příspěvků 25.01.07 11:11

ahoj, Julka se narodila v dobe, kdy bylo venku kolem –20. Doma jsme ji napred nechavali, asi po 2dnech, oblecenou u otevreneho okna a kdyz bylo kolem –2–3, vetsinou v poledne, chodily jsme ven.Ale ze zacatku tak na 20 min. Pak jsme to protahovali. Taky loni to bylo naprdlajs, protoze se kvuli snehu nedalo s kocarem projit nikam.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist