Oddlužení (insolvence) vs. osobní bankrot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

lenik2266
Nováček 8 příspěvků 15.04.13 20:55

Mockrát děkuji za odpověď. To se mi opravdu velmi ulevilo, myslela jsem, že to vše zruší a já to budu platit do konce života. Opravdu mockrát děkuji :kytka:

Olinka W  23.04.13 13:28
Poděkování

Dobrý den,
velice bych chtěla poděkovat OS nedejte se a celému týmu, kteří mi velice pomohli při právní pomoci při oddlužení. Ještě jednou děkuji.

Joachym  24.04.13 13:50
@lenik2266 píše:
Zdravím, jsem tu nová ale potřebovala bych poradit.
Mám již 3 roky insolvenci, za 2 roky končí ale mám plán plnění pouze na 21 %. Úplně se děsím co bude, až skončí, co se stane když těch minimálních 30-ti % nedosáhnu? :,( :,( Žádný majetek již nemám, napsali mi, že hodnota majetku je 0 Kč.
Děkuji za odpovědi.

Pokud Vám bankrot před dvěma lety povolili, tak dle mého budete platit dál i po uplynutí 5ti let, dokud nedosáhnete další podmínky insolvenčního zákona a to 30%. Po té době Vám insolvenční správce sepíše lejstro k soudu na odpuštění zbytku dluhu.

petrunka123
Nováček 7 příspěvků 24.04.13 16:24
@Joachym píše:
Pokud Vám bankrot před dvěma lety povolili, tak dle mého budete platit dál i po uplynutí 5ti let, dokud nedosáhnete další podmínky insolvenčního zákona a to 30%. Po té době Vám insolvenční správce sepíše lejstro k soudu na odpuštění zbytku dluhu.

Já bych se držela Usnesení o úpadku spojené s povolením oddlužení, které každý obdrží a jsou tam veškeré informace. Dále bych se zeptala svého Insolvenčního správce.

Anonymní  29.04.13 14:33
Prosim o radu

Dobry den, potrebovala bych poradit, dostala jsem se do tezke zivotni situace :-( uz nezvladam platit sve dluhy z mladi :-( dluhu mam i s uroky kolem 250 000kc ale ted je muj prijem 6 tisic rodicak 5 tisic alimenty a 2 tisice prispevek na bydleni. je nejaka sance na rodicaku zadat o oddluzneni??? jsem matka samozivitelka a mam 2 deti… prosim poradte mi nekdo, jsem z Trutnovska

Nedejte se!  29.04.13 14:56
NEDEJTE SE občanské sdružení pro lidi v nesnázich.
@Anonymní píše:
Dobry den, potrebovala bych poradit, dostala jsem se do tezke zivotni situace :-( uz nezvladam platit sve dluhy z mladi :-( dluhu mam i s uroky kolem 250 000kc ale ted je muj prijem 6 tisic rodicak 5 tisic alimenty a 2 tisice prispevek na bydleni. je nejaka sance na rodicaku zadat o oddluzneni??? jsem matka samozivitelka a mam 2 deti… prosim poradte mi nekdo, jsem z Trutnovska

Dobrý den,
i v tomto případě je možné provést oddlužení. Občanské sdružení Nedejte se Vám zdarma zprostředkuje pomoc. Kontaktujte nás: http://www.emimino.cz/…ankovani/40/

bellik  03.05.13 11:24
Minimum

Dobrý den.
Mám obrovskou prosbu. Můj táta má také schválenou insolvenci, již 2 roky platí ale po celou dobu mu je zasíláno opožděně životní minimum, třeba 1 měsíc nedostane vůbec nic a další měsíc to dorovnává, ale takto se dá velmi těžko žít, bydlení, poplatky elektřiny, plynu a léky musí platit každý měsíc, a když dostane 0 Kč je to velmi těžké. Už je z toho na hroucení, když mu řeknu ať to urguje, ať napíše na soud, vždy mi řekne, že si nemůže vyskakovat, že mu správce zruší insolvenci a on to bude platit do konce života. prosím poraďte, zda máte někdo podobnou zkušenost a jak to případně řešit, zda správce něco porušuje. Jinak platit má z čeho, jde jí tam každý měsíc 19 000 Kč. Děkuji a přeji hezký den.

Jouan  05.05.13 14:55
@bellik píše:
Dobrý den.
Mám obrovskou prosbu. Můj táta má také schválenou insolvenci, již 2 roky platí ale po celou dobu mu je zasíláno opožděně životní minimum, třeba 1 měsíc nedostane vůbec nic a další měsíc to dorovnává, ale takto se dá velmi těžko žít, bydlení, poplatky elektřiny, plynu a léky musí platit každý měsíc, a když dostane 0 Kč je to velmi těžké. Už je z toho na hroucení, když mu řeknu ať to urguje, ať napíše na soud, vždy mi řekne, že si nemůže vyskakovat, že mu správce zruší insolvenci a on to bude platit do konce života. prosím poraďte, zda máte někdo podobnou zkušenost a jak to případně řešit, zda správce něco porušuje. Jinak platit má z čeho, jde jí tam každý měsíc 19 000 Kč. Děkuji a přeji hezký den.

Nech napíše stížnost na správce na soud, s opodstatněnými důvody a soud nařídí slyšení. Jestli je to jak píšete, tak insolvenční správce si zadělává na pěkný malér. Pokud nebude mít správce dost pádnou odpověď, tak Vám správce vymění.
Ale nejde mi do hlavy, že zaměstnavatel posílá celou částku insolvenčnímu správci. Ze zákona mu má posílat jenom částku, jakou by posílal na přednostní exekuce. Nezabavitelná částka má být posílána na účet vašeho otce.

Jouan  05.05.13 15:00

A nebojte se, Váš otec jede podle pravidel, tady je chyba na straně správce, takže se nebojte, že by Vašemu otci zrušili insolvenci. Klidně napište na soud. Viděl sem mnoho stížností na správce. Soud jenom vyvodí patřičné důsledky pro správce, nebo jej vymění.

ares 1  27.05.13 06:58

Dobrý den, mám dotaz. Budu si podávat návrh na oddlužení. Mám plat 11.500,– Kč. Dluhy jsou ve výši kolem 300 000. mám dvě děti. Bylo mi řečeno, že mi musí z platu zůstávat částka 9.400,– Kč. minimální splátka na oddlužení i s odměnou správci činí 2.700,– Kč. budu mít darovací smlouvu na 1000,– Kč. majetek nemám žádný. chci se jen ujistit, jestli je opravdu možnost že mi oddlužení povolí. bojím se přestat platit. předem děkuji za odpověď.

dandysek
Závislačka 3096 příspěvků 27.05.13 07:50

Je třeba v případě schválení během těch 5-ti let zaplatit minimálně 30% z celkového dluhu.

araw
Extra třída :D 14000 příspěvků 27.05.13 08:09
@ares 1 píše:
Dobrý den, mám dotaz. Budu si podávat návrh na oddlužení. Mám plat 11.500,– Kč. Dluhy jsou ve výši kolem 300 000. mám dvě děti. Bylo mi řečeno, že mi musí z platu zůstávat částka 9.400,– Kč. minimální splátka na oddlužení i s odměnou správci činí 2.700,– Kč. budu mít darovací smlouvu na 1000,– Kč. majetek nemám žádný. chci se jen ujistit, jestli je opravdu možnost že mi oddlužení povolí. bojím se přestat platit. předem děkuji za odpověď.

Hele ale ono jít do insolvence s tím, že zaplatíš jen to minimum taky není ideální. :nevim: nevím, dle hodně kalkulaček je tvůj příjem moc nízký. Taky záleží od kolika to máš věřitelů. Protože to, že si podáš návrh neznamená, že to soud schválí :think:

Petr Zapletal
Nováček 2 příspěvky 03.06.13 11:49
@araw píše:
Hele ale ono jít do insolvence s tím, že zaplatíš jen to minimum taky není ideální. :nevim: nevím, dle hodně kalkulaček je tvůj příjem moc nízký. Taky záleží od kolika to máš věřitelů. Protože to, že si podáš návrh neznamená, že to soud schválí :think:

Dobrý den, příjmy 12.500,– Kč při dluzích 300.000,– Kč na oddlužení nestačí, protože jste pak schopná uhradit pouze cca 24 % Vašich závazků. Pro splnění hranice 30 % byste potřebovala alespoň 13.000,– Kč čistého.

Araw: V oddlužení při splnění 30 % nevidím problém, spousta lidí dokonce uzavírá darovací smlouvy ve znění „zavazuji se hradit dlužníkovi částku nezbytnou k tomu, aby společně se svým příjmem dosáhl podmínky 30 % procent pro oddlužení“ a soudy jim to běžně schvalují. Dále máte pravdu, že záleží, kolik má dlužník věřitelů, ale pouze ve vztahu k možnosti povolení oddlužení (podmínkou jsou alespoň 2), na schválení oddlužení nemá počet věřitelů žádný negativní vliv (ba naopak, při velkém počtu věřitelů je např. šance, že se některý z nich do oddlužení nepřihlásí se svojí pohledávkou a ta pak nebude v oddlužení uspokojována – tím pádem se sníží dlužná částka, ze které je nutné uhradit oněch 30 %).

Petr Zapletal
Nováček 2 příspěvky 03.06.13 11:56
@ares 1 píše:

Viz předchozí příspěvek.

Prajka
Nováček 1 příspěvek 07.06.13 06:08
podnikání a oddlužení

Bývalý manžel si vzal neúčelový spotřební úvěr, já jsem byla spoludlužník. Manžel, přestože v té době vlastnil živnostenský list a byl spoluvlastníkem s. r. o., ve smluvním vztahu figuroval jako fyzická osoba – zaměstnanec. Později peníze použil na podnikání. Úvěr nesplatil, pohledávka byla prodána zahraniční společnosti, která ji začala vymáhat i po mně. Proběhlo několik soudních jednání, ve kterých jsem se obhajovala, že peníze byly použity na podnikání (toto tvrzení je uvedeno i v odůvodnění rozhodnutí soudu). Nyní soud potvrdil rozhodnutí soudu I. stupně, že mám vše uhradit. Mám i další dluhy, ale tento úvěr tvoří cca 96% mých dluhů. Mám šanci na oddlužení?

Stránka:  « Předchozí 1 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 50 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist