Odmítá kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Giulia
Nováček 3 příspěvky 25.07.03 22:13
Odmítá kojení

Zdravím všechny maminky a prosím o radu. Můj tříměsíční chlapeček začal odmítat kojení. Mlíčko od mámy mu chutná, ale jen z lahve. Jakmile ho v bdělém stavu přiložím k prsu začne řvát a nenapije se ani kdyby měl hlady umřít. Z prsu pije pouze v noci. Radile jsem se i v Laktační lize kde mi vysvětlily že jde o blokádu kojení, ale jestli to přejde to mi nikdo říct nedokáže. Moje pediatrička navrhuje příkrm nebo rovnou přejít na Nutrilon. Stalo se Vám to někdy? Už si opravdu nevím rady. Miminko je jinak ohromně spokojenéale pro mně je odstříkávání mléka docela vysilující a po odzkoušení odsavačky ji navrhuji zařadit mezi mučící nástroje. Díky za radu

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  25.07.03 23:21
Odmítá kojení

Ahoj, já tento problém řešila, kdyz byly malé 2 měsíce. Neustále odmítala prs, vztekala se, kroutila se. Odmítala i lahev. Byla jsem nervózní a přenášela jsem to na malou. Zkusili jsme tedy umělé mléko, ale i tady bojovala a odmítala jíst. Malá byla zdravá a i přibírala z toho mála co vypila. Nakonec si pomalu zvykla na umělé mléko. A spokojené jsme byli obě. S postupem času zjišťuji, že hodně za to mohli prdíky, na které malá hodně trpěla a stále trpí(15 měsíců)

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 26.07.03 00:02
Odmítá kojení

Já sice nemá problémy s tím, že by můj syn odmítal prs, jen mám zkušenosti s odsáváním mléka, jelikož ze začátku nechtěl vůbec sát, takže jsem asi 14 dní po každém pokusu o kojení odsávala, abych stimulovala tvorbu mléka. Nejprve mi půčili v porodnici odsávačku (vypdala jako dva odměrné válce v sobě), hrůza, neodsála jsem nic! Pak mi manžel donesl odsávačku (pumpu) od firmy Avent, tou jsem odsávala naprosto bezbolestně a bez problémů! Jen chápu, že i tak to je námaha, vzpomínám jak ostatní maminky spokojeně spaly a já seděla v koupeně, abych nikoho nerušila a odsávala a odsávala…

Anonymni  26.07.03 01:28
Odmítá kojení

Jukni na tohle, je to clanek „Jak překonat ?stávku? v kojení“ :-)

http://www.rodina.cz/LLL/stavka.html

Anonymni  26.07.03 08:01
Odmítá kojení

Zrovna řeším to samé, ale už máme skoro 7 měsíců, takže asi skončíme pouze u lahvičky. Také mám tu zkušenost, že po ránu jí to prso nevadí/v noci už nekojíme/, odmítá ho jen přes den.

Také se mi zdá, že se tím dožaduje lahvičky, protože je to pro ni jednodušší a nemusí se tak namáhat. Ještě se mrknu na to www.rodina, ať jsem chytřejší. Odstříkávání je úmorné, ale na té odsávačce Awent asi něco bude, maminky si jí chválí.

pety
Nováček 10 příspěvků 26.07.03 22:15
Odmítá kojení

My jsme zase měli problém s tím, že náš chlapeček už od narození bradvku třeba čtvrt hodiny!!! jen cumlal, olizoval, vyplivoval a nechytil se. Protože jsem měla i popraskané bradavky, zkusila jsem silikonové kloboučky na bradavky. Malý měl pocit, že má něco pořádného v pusince a čapnul se hned. Pak jsem mu kloboučky občas nedávala, až jsem je odbourala a dnes kojíme bez problémů.

KIRRA
Povídálka 24 příspěvků 27.07.03 00:13
Odmítá kojení

Tak u nas to bylo neco podobneho i kdyz jsme zacaly jiz 14 dni po porodu - mala mela strasne silny stisk bradavky, az se slzami v ocich jsem kojila co tri hodiny, a mala sala az pomalu do krve. Kdyz uz to bylo nesnesitelne (krev) - tak jsem musela prestat kojit, ale odsavat, coz bylo sice namahave, ale ok. Mala pila z lahvicky, ale mlicka ubyvalo…az na konci sestinedeli jsme uz nekojily vubec, vyzkousely jsme vsechny mlicka a nakonec nam pomohla Beba a to vsichni chvali Omneo. Ale i tak se drzte a zkuste kojit co to jde…mala take odmitala…a dneska je z ni kus zenske 5,50 a 60cm… :-P

tukina
Povídálka 31 příspěvků 12.02.12 09:52
Nechce prso

Ahoj holky, prosím o radu. Mám 3 a půl měsíí holčičku, která odmítá kojení přes den. Jen vidí prso hned spustí a když ho schovám je zase spokojená :P .
Takto mi to bojkotuje hlevně přes den, v noci je to v pohodě. Nevím co s tím ajsem už poměrně nervozní.Zkoušela jsem měnit polohy při kojení, změnit místnost a všechny ty rady co se doporučujou ale nepomáhá nic :zed:
Mléka mám dost ani žádná změna u nás neproběhla, tak nevím, ale dostat do ni něco je teda zážitek.Měly jste to některá s vašim drobečkem taky tak?

madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 12.02.12 09:58

malá to dělala taky už jsem to chtěla vzdát, ale vydržela jsem..naštěstí si aspon vždycky cucla, řvala jak tur, cucla , řvala jak tur a tak to šlo několik týdnů, snad i dva měsíce…ale přešlo to a já vesele dál kojím už 7 měsíc..
chtěla jsem to ukončit, byla jsem na chocholouška z ní , přořvala celý kojení..a já měla už strach kojit a brečela jsem taky :-) fakt to přešlo
radím vydržet, vydržet a vydržet!!!!!

tukina
Povídálka 31 příspěvků 12.02.12 10:03

Taky už jsem přemýšlela, že se na to vyprdnu, ale asi by to k ničemu nevedlo.Malá totiž nechce ani lahvičku,ani stříkačkou, prostě nic. Jako kdyby říkala nechci jíst tak prostě jíst nebudu a hotovo a zkuste to změnit :cert:
Jen se bojím aby ji to nějak neuškodilo,již 2 týdny se s přibýráním hodně loudá

Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 12.02.12 10:07

ahoj, řešila jsem to samé. A taky jsem zkoušela i odstříkávat a dokonce jsem už testovala, jaké dát umělé mléko. V noci jsem malýmu dokonce musela jeden čas dávat přesnídávky a pak se ukázalo, že to bylo menstruací. Odstříkávání jsem odmítala, takže jsem spíš vyčkávala, jen viděl prso, začal řvát, ani ho neochutnal. Trvalo to asi týden a nakonec se znenadávání přisál. Už jsem skoro přišla o mléko a znovu jsem to rozkojila. Čím byl starší, tím problémů ubývalo. Jeden čas jsem ho zase přendavala od jednoho prsa k druhýmu třeba 20× za kojení až se u jednoho uchytil.

madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 12.02.12 10:10
Nelluška píše:
Jeden čas jsem ho zase přendavala od jednoho prsa k druhýmu třeba 20× za kojení až se u jednoho uchytil.

tak to malá vyžaduje doteď!!! ze začátku jsem to nevěděla a taky proto tak třeba řvala..já ji furt nutila to jedno, pak jsem přišla na to, že každý třeba 3 minuty chce to druhý prso atd. no šílený:-/

Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 12.02.12 10:13

přesně:-) u nás se to nakonec vysvětlilo tím, že ho v tý jedný poloze bolelo břicho a tím, jak jsem ho přendavala, tak si ulevil a pil u druhý dál. Ale byla to slušná posilovačka.

tukina
Povídálka 31 příspěvků 12.02.12 10:16

Tak to už jsem taky zkoušela, jestli třeba nechce to druhý prso, ale nechce.MS nemám, tak nevím, někde jsem slyšela že to některý děti dělají třeba i při ovulaci, jestli nějak tou změnou hormonů

Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 12.02.12 10:22

a jak dlouho to už trvá?a co teda pije?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama