Odstavení miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  02.11.03 11:51
Odstavení miminka

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá podobnou zkušenost…Mám půl roční dcerku, kterou jsem do 5,5 měs. plně kojila a od té doby přikrmujeme. Nyní chci kojení ukončit-postupné odstavování nechci podstupovat, naše dr. říkala, že to mohu udělat ze dne na den, s čímž souhlasím. Nicméně mám dost mléka, takže se bojím, abych neměla zánět, proto dost odstříkávám-nicméně to tvorbu mléka podporuje, tudíž bych chtěla laktaci ukončit medikamentózně. Dr. říkala, ať se stavím na Gyne-a odtud moje otázka… Máte některá zkušenost s léky na zastavení laktace?

Prosím moc o radu.

Předem děkuji.

Sheila

Reklama

Najdete v encyklopedii: Jak přestat kojit

Reklama

Reakce:

Anonymni  02.11.03 12:34
Odstavení miminka

ja mam 10 a pul mesicniho kluka a porad skoro plne kojim - dostava kasi na obed a kasi na vecer. Planuju to tak udrzet do konce 1 roku. Pak budu postupne pridavat dalsi „normalni“ jidlo. Z knihy Petra Forta jsem vycetla jednu zcela jednoduchou a logickou vec - miminko ma byt kojeno alespon do konce 1 roku! Tak proc mu nedat to nejlepsi co mam - notabene kdyz me to nic nestoji.

Planuju odstavit do 1,5 roku. I kdyz uz ted si myslim, ze to nebude tak lehke. Nekde jsem slysela, ze to posledni pri odstavovani je nocni kojeni - bohuzel protoze ted se budime 2-3× za noc na papani.

Pepicka

Anonymni  02.11.03 17:50
Odstavení miminka

Ahoj Pepičko,

děkuju moc za tvůj názor, nicméně (upřímně řečeno) neptala jsem se na to, jak nejdéle kojit, ale na to, jak zastavit laktaci!!! O tom, co je pro moje miminko nejlepší, rozhoduji já a max. můj muž. Chci přestat kojit, protože mám k tomu své důvody…Pan Fořt nikdy nekojil, ani nebude, neví, co to vše obnáší…Nicméně všechny maminky, které kojí do roku či déle obdivuji!

Já sama byla kojena do 2měsíců, 13let jsem dělala závodně sport a jsem zdravá a vystudovaná. Moje dcera dostane vše, co potřebuje-maximum, co se týká kojení, jsem již udělala!

Nemyslím to vůbec zle, nicméně takovou odpoveď jsem přesně očekávala. Já potřebovala znát radu, jak zastavit kojení a dostalo se mi přesného opaku, což už mě (bohužel) vyvádí z míry.

Ještě jednou to tedy upřesňuji-CHCI UKONČIT KOJENÍ!

Děkuju moc za rady! A omlovám se, Pepičko, opravdu to nemyslím nijak zle, nicméně už jsem trochu těmi stejnými frázemi o kojení unavená!

Sheila

Anonymni  02.11.03 18:12
Odstavení miminka

ahoj sheilo! maleho jsem odstavovala tak ze jsem jednou kojila ajednou krmila z lahve .potom jsem se snazila pres den co nejvic krmit z lahve a kojit jen v noci kdy se mi tvorilo nejvic mleka potom jsem proste prestala ze dne na den.co se tyka odstrikavani snaz se odstikat jen tolik aby se ti ulevilo od toho nejvetsiho napjeti aco nejmene casto . spocatku je to neprijemne ,ale asi po tydnu se to zlepsi . souhlasim s tebou kdy prestat kojit je kazdeho vec a prestat neznamena ze jsi spatna mama drzim palce stela

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 02.11.03 21:12
Odstavení miminka

Ahoj Sheilo,

taky nejsem zastáncem kojení až do páté třídy:-). Nicméně jsem kojila do půl roku a pak musela ze dne na den skončit kvůli lékům, které byly nutné a pro miminko nežádoucí. Měla jsem mlíka jak cisterna a o lécích na zastavení laktace jsem taky uvažovala. Ale nakonec jsem jen odstříkávala. Jen tolik, aby to nebolelo. Protože jsem věděla pár dní dopředu, že je začnu brát, začala jsem pár krmení nahrazovat Nutrilonem a pak první den s léky už dala jen Nutrilon a odstříkávala. Každý den míň a míň a mlíko zmizelo během osmi dnů. Postupně jsem odbourávala počet odstříkávání a poslední den jsem už jen uvolnila tlak odstříkáním při koupání. Prsa to kupodivu přežila k mé spokojenosti celkem dobře. Jo, abych nezapomněla, pokaždé jsem je obkládala takovým tím modrým gelem vychlazeným v lednici. To mi dělalo moc dobře a k zastavení to napomáhá. Takže léky jsem jsem nakonec nepotřebovala a zvládla to vlastními silami. Možná je to lepší právě pro ta prsa, že je to postupné. Když se mléčná žláza zmenší moc rychle nemusí to dobře dopadnout.

A upřímně řečeno, noční vstávání mě už nebaví. Je sice hezké, že je miminko spokojené, ale já jsem děsný spáč a za toho půl roku nespaní jsem jak mátoha. Teď dávám kašičky a je to čím dál tím lepší. Jsme spokojené obě a malá má po Nutrilonu i nějakou lepší náladu. Nebo se mi to zdá?:-)

Nevím jestli je to to cos chtěla slyšet, s léky by to šlo jistě líp, ale takhle to bylo jednoduché a bezbolestné. Tak hodně štěstí a nenech se rozhodit doživotně kojícími matkami.:-)

Ariana

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 03.11.03 06:59
Odstavení miminka

Ahoj.

Já jsem tentokrát přestala kojit tak, že mlíčka začalo ubývat a to kosmickou rychlostí.

Moje minulé těhotenství ale dopadlo špatně a bylo potřeba mi laktaci zastavit. Dostala jsem prášky (už nevím jaké, je to dost dlouho) a několik dnů jsem si stahovala hrudník elastickými obinadly. Bylo to nepříjemné, ale pomohlo to.

Moje kamarádka taky odstavovala během pár dnů a její maminka jí stahovala ručníkem namočeným ve studené vodě. Její zkušenost jsem pak poradila další kamarádce a u ní to zabralo taky. Jen musela ještě asi dvakrát odstříkat, aby jí prsa moc nebolela.

Takže moje rada je: stahovat a chladit. Jen to asi nebude během jednoho dne, ale neméně tří-čtyř.

Zuzka

Anonymni  03.11.03 18:38
Odstavení miminka

Ahoj holky!!!

Moc moc moc vám děkuju za rady!!! Jsem ráda, že nejsem jediná, která chce či chtěla kojení ukončit…už z těch všech řečí o kojení se mi ježily chlupy. Byla jsem na Gyne, ale po vašich příspěvcích léky brát nejdřív nebudu a vyzkouším metodu postupně-chlazení, vázání. Nutrilon už jsem dcerce začala dávat a taky se mi zdá, věřte nebo ne, spokojenější a já jsem spokojená dvojnásob! Doufám, že moje prsa neutrpí nějakou šílenou újmu, proto radši budu postupovat bez léků… :-)

Ať žije láhev!!! :-D

Mějte se krásně i s miminkama!!!

Sheila

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama