Ondřejová mast - mazat - nemazat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anetoska
Kecalka 364 příspěvků 11.10.08 15:49
Ondřejová mast - MAZAT či NEMAZAT????

Ahoj holky, chtěla bych se Vás zeptat, zda se ještě dopodučuje mazat mimiska onřejovou mastí / tu co Vám i přímo namíchají v lékárně /? Za mého mládí :D se používala. Milovala jsem tu vůni. Někde jsem ale slyšela, že už to lékaři nedoporučují. Nevíte jak to je a nebo máte zkušenost s touto mastí? Děkuji za odpovědi :D :D :D

Reakce:

VERONIKA  11.10.08 16:19

Já jsem Ondřejovu mast používala a nikdy mi v lékárně nebo dr. neřekli, že bych ji neměla používat!
Když byl malý úplné miminko tak jsem používala Bepanthenem, ale pak jsem začala používat Ondřejovu mast!
Byla jsem s ní spokojená

Ryntyntyna
Extra třída :D 14195 příspěvků 11.10.08 17:20

Ahoj,

mě ji doporučila dětská sestřička na první KO po propuštění z porodnice a než jsem se dovtípila toho, že je jen na zadeček, tak jsem mazala synka celého :lol: :lol: :lol: Od nás z diskuze dokonce jedné dr. říkal, že je Ondřejova mastička lepší než Bephanthen (ten že prý vysušuje…) :wink: :wink: :wink:

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 11.10.08 19:02

mazat :-)

dusicka..
Závislačka 4816 příspěvků 11.10.08 20:19

Rozhodne MAZAT!! Nam ji dr. predepsala hned v prvni poradne. Je super na zadecek i pripadne opruzeniny ve faldickach.

liška
Kelišová 7226 příspěvků 11.10.08 20:59

Určitě mazat,i na opruzeniny,do­poručila mi ji naše dr.Moje maminka ji dokonce za totáče vozila z Moravy do Prahy,kde byla podpultové zboží a ženské jí mohly ruce utrhat :lol:

Anetoska
Kecalka 364 příspěvků 11.10.08 21:54

Jééé, tak to hned koupím. Miluji i tu její vůni. Škoda že se nemůže mazat po celém těle. :P :P :P :D Holky děkuji za odpovědi

ivusha
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 11.10.08 22:08

Proč ne? My mazali padni kam padni – čili celé miminko a byl jak z alabastru.
A voněl......­..hmmmmm :P

EXEJI  14.01.12 15:19
onřejova mast

dobrý den prosím můžete mě někdo poradit zda používat onřejovu mast na nohu mám tam žílu a naní se mě udělal ekzem a už jsem vyszřídala cokoliv a moc to svědí že bych se uškrabala mám ro červené a prosím kdy je mast v pohodě když vám to nesvědí po aplikování někdo říká že to nevadí děkuji moc renni :mavam: :mavam:

Verkaa
Povídálka 14 příspěvků 30.01.12 07:49

Ahojky mě doktorka ondřejovu mastičku doporučila hned poprvé v poradně.

Renni
Nováček 4 příspěvky 30.01.12 18:12
ondřejova mast

Ahoj tak jsem zkusila hydrokokortison mast je za 35kč doporičila mě jí jedna paní též co jsem posílala příspěvek a tak se mě ozvala že by mě to mohlo zabrat natu nohu co mám žíly,zatim už nemám takové svědění a tak rudé zkuste to ale nesmí se používat dlouho já to dávám 1krát na večer a tak po dvou dnech,tak hodně štěstí a ať ta neduhy ať zmízí každému :pocitac: :mavam: :mavam: renni

Romiště  06.02.13 09:04

Já mažu ondřejovkou syna celého, nikdy neměl žádný ekzém, opruzeninu.. a krásně voní ;) bohužel teď je to nedostatkové zboží :roll:

waniil
Nováček 8 příspěvků 12.10.13 18:58

No ale na obalu píšou nevhodné do 3 let. Kdy jste mazali? A jen zadeček nebo celé tělíčko?

Tiger-lily
Neúnavná pisatelka 18463 příspěvků 12.10.13 20:00

Jen na zadeček, pro holčičky je prý dost nevhodná

Ankili
Echt Kelišová 9118 příspěvků 12.10.13 23:48

Nás máma mazala ondrejovkou cele :-)
Kdyz jsem se zmínila pediatre na první kontrole ze ji mám tak mi ji hned zakázala, ze jen výjimečně jinak je škodlivá, ze ji dává ale na konkretni kožní potíže a ne preventivne. Obsahuje snad kyselinu acetylsalycilovou jestli se nemýlím, takže chápu ze je to proste léčivo. Ale pokud problém je tak říkám mazat! Kdyz uz na opruzeninu nezabralo nic tak ondrejovka jo, ta michana z lékárny. Pak zase hezky schovat a čekat az přijde jeji čas:-)

Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist