Plané neštovice, inkubační doba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajaaja
Kecalka 164 příspěvků 25.05.15 14:39
opak plane nestovice

Ahojda chtěla bych se optat maminek co jejich ratolesti prodělali plané neštovice po jaké době se vynořili pupínky při horečce? moje mamka měla před třemi týdny pásový opar bohužel jsme byly na návštěvě aniž by jsme věděli že to pásák je puchýře ještě neměla ale čert nikdy nespí. tak se ptám máme teď tři dny horečku tak nevím jestli se na nás chystají neštovice nebo jen nějaká rýma děkuji

Reklama

Reklama

Reakce:

Run
Generální žvanilka 20102 příspěvků 25.05.15 14:42

No může to být ono. Inkubační doba je až ty tři týdny.

Karleon
Závislačka 4095 příspěvků 25.05.15 14:50

Kdo má horečku?

pajaaja
Kecalka 164 příspěvků 25.05.15 14:51

Zajímalo by mě kdy se vyklubou
pupeny. máme tři dny horečky

pajaaja
Kecalka 164 příspěvků 25.05.15 14:55

Moje dcera

Fikta
Extra třída :D 11864 příspěvků 25.05.15 14:55

Težko říct. Obě moje děti měly nejdřiv pupeny a jedno teploty 3.-4.den a druhé 5.-7. :nevim:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 25.05.15 14:56

Pásový opar není nakažlivý, že by dítě dostalo neštovice… Partner měl pásový opar, dodržovali jsme přísnou hygienu, aby ručníky byly oddělené, žádný kontakt s postiženým místem a dcera neštovice nedostala :palec:
Já trpím, a to dost často, na genitální opary, a dcera taky nic nechytá :mavam:

Karleon
Závislačka 4095 příspěvků 25.05.15 14:59

No z příspěvku nebylo jasné, jestli vás tu horečku nemá víc.

No nezbývá, než vyčkat. Brzy byste měli mít jasno.

Uživatel je onlineAmys
Neúnavná pisatelka 18377 příspěvků 25.05.15 14:59

@pajaaja A kolik je mrněti? Jinak pravděpodobnost nákazy od pásového oparu je téměř nulová, pokud se nedotýkáš puchýřů. Tam už je to o něčem jiném. Neštovice se chytají kapénkově (a taky není snadné je chytit, vlastní zkušenost, snažila jsem se neúspěšně děti nakazit dvakrát plus jsem dokonce i prodělala pásový opar a prostě nic). Pokud má opravdu vysoké horečky, které nejsou srazit a objevila by se vyrážka, tak to spíš vypadá na šestou nemoc.

pajaaja
Kecalka 164 příspěvků 25.05.15 15:05

Jsou jí čtyři roky vůbec by mi nevadilo kdyby je dostala spíš než o ní bych se asi trochu bála o malého 14 měsíců i když je to také bojovník a popral by se s tím. a opravdu se nejdříve objeví ve vláskách. a svědí vždy? vyrážku ještě nemáme tak se právě ptám kdy se asi vaším dítkám ukázali. zatím máme opravdu jen horečku:) moc děkuji

Fikta
Extra třída :D 11864 příspěvků 25.05.15 20:45

@pajaaja větší měl první ve vlasech a malý (tříměsíční) měl první na bříšku. Svědí, když zasychají.

@Amys no vidíš a moje dítě je chytlo ani pořádně nevím kde :)

KajkaL
Nováček 3 příspěvky 17.02.16 09:12

Ahoj holky mam dotaz. Mam 3 letého a 5 měsíčniho synka. Trilety zacal chodit do skolky byl tam jeden den a vecer mi volali ze jsou ve skolce nestovice mam ho tedy nechat doma kvůli malému petimesicnimu synkovi. Chci se zeptat mame nyní být v 3 týdenní inkubační době. Tzn. nemůžem ani ven? myslim do obchod a tak? Ja jsem prodělala nestovice jako dite i manzel je uz mel muzem je prenaset i my? diky za odpovědi snad to nedostaneme

Anonymní  24.04.16 17:57

Ahoj, holky, prosím o radu, na internetu je hodně info o inkubační době, ale zravna tohle jsem tam zatím nenašla…
Mám jít zítra na návštěvu ke známým (jsou to jen (dospělí, ne děti), kteří dneska byli na návštěvě v rodině, kde je dítě s neštovicemi.

Můžou být „přenašeči“, tzn. mohlo by to naše dítě to zítra jaksi zprostředkovaně chytit taky?

A jsou neštovice nakažlivé i v inkubační době?

Prosím omluvte anonym, mám tu dost známých, hned by věděli o koho se jedná, ráda bych se vyhla ukazování prstem „to jsou oni co maj možná neštovice“, děkuju.

Uživatel je onlineAstraG
Závislačka 3947 příspěvků 24.04.16 18:02

Neštovice nelze chytit přes třetí osobu. Takže se nemusíš obávat.

Anonymní  08.06.16 12:12

Krásné poledne všem :-)

Kamarádky kluk byl před cca 14ti dny v kontaktu s někým u koho se pak objevily neštovice (nevím za jak dlouho po návštěvě). A právě s tímhle kamarádčinným klučíkem jsme teď v kontaktu 3*do týdne už skoro měsíc - dnes naposled. Klučík neměl dnes žádné příznaky, vím, že to ani chytnout nemusel, ale přece, kdyby náhodou - mohl by nakazit moje dítko?

Jde mi o to, že za pár dní odjíždíme na dovču k moři, tak mám strach…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zoubky jako perličky: Jak na správné čištění zubů u dětí?

Už se prořezávají? Pak zbystřete. Jakmile se vyklubou první bílé ostrůvky, v dětské pusince se začnou množit bakterie a vytvoří prostředí pro vznik zubního kazu. A tak je na čase začít s pravidelnou zubní hygienou. číst dále >

S kočárkem do kina: Vyrazte na filmové trháky i s miminkem

Nemáte hlídání a rádi byste do kina? Nevadí. Pokud si chcete vychutnat filmové novinky s kočárkem v sále, stačí se vydat do pražské Lucerny na promítání Mamakina. číst dále >

Reklama